چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / HIV چگونه وارد بدن می‌شود؟

HIV چگونه وارد بدن می‌شود؟

HIV چگونه وارد بدن می‌می شود؟

 

از زمانی که فرد به ویروس مولد ایدز (HIV) مبتلا می‌می شود تا شروع بیماری ممکن می باشد بیش از ۱۰ سال شمسی طول بکشد؛ چرا که ابتلا به HIV در ظاهر فرد مشخص نمی‌می شود. در آن مدت فرد سالم بوده و همچنین می‌تواند به کار و همچنین فعالیت خود ادامه دهد. ولی احتمال انتقال ویروس به دیگران وجود دارد.

 

 

HIV چگونه وارد بدن می‌می شود؟

 

 

تماس جنسی و زناشویی و جنسی با فرد مبتلا بدون بهره بری و استفاده از وسایل پیشگیری، بهره بری و استفاده مشترک از وسایل تزریق یا سایر ابزار تیغ و همچنین برنده مثل تیغ یا سوزن خالکوبی، انتقال خون و همچنین فرآورده‌های خونی آلوده و همچنین انتقال از مادر مبتلا به نوزاد در طی حاملگی، زایمان و همچنین شیردهی از راه‌های انتقال آن بیماری می باشد. البته شایع‌ترین راه ابتلا به HIV در جهان تماس جنسی و زناشویی و جنسی نامطمئن، محافظت نشده و همچنین خارج از چارچوب می باشد. مصرف موادمخدر، الکل و همچنین… اقتدار و قدرت اراده و تصمیم راسخ‌گیری فرد را جهت پرهیز از ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی و جنسی حفاظت نشده مختل می‌کند.

 

 

مبتلایان به ایدز نیازمند حمایت جامعه خواهند بود

 

 

ویروس مولد ایدز از طریق تماس‌های معمولی مثل دست دادن، در آغوش کشیدن، روبوسی، عطسه و همچنین سرفه، بهره بری و استفاده از توالت و همچنین حمام، بهره بری و استفاده از ظروف و همچنین وسایل غذاخوری مشترک، بهره بری و استفاده از استخر عمومی و همچنین نیش حشرات منتقل نمی‌می شود. اشخاص مبتلا و همچنین بیماران، مستلزم و نیاز به حمایت و همچنین همدلی جامعه دارند. آنچه ما را در معرض خطر قرار می‌دهد رفتارهای پرخطر ماست، نه زندگی در کنار اشخاص مبتلا.

 

 

از کجا بدانیم مبتلا به ایدز هستیم یا خیر؟

 

 

بنابر اعلام اداره کنترل ایدز و همچنین بیمار‌های آمیزشی وزارت بهداشت، ابتلا به ویروس مولد ایدز تنها و فقط از طریق آزمایش خون مشخص می‌می شود. از زمانی که ویروس وارد بدن فرد شده تا زمانی که در آزمایش خون دیدن می‌می شود ممکن می باشد چند ماه طول بکشد. بهتر می باشد قبل از انجام آزمایش با یک مشاور صحبت می شود.

 

در صورتی که از ابتلای خود یا همسر خود به HIV نگران هستیم می‌توانیم به مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری رفت و آمد و مراجعه کنیم در آن مراکز همچنین و علاوه بر آموزش، مشاوره و همچنین ارائه وسایل پیشگیری، آزمایشHIV به صورت مجانی و رایگان با حفظ رازداری انجام شده و همچنین اشخاص مبتلا یا بیمار تحت مراقبت و همچنین درمان قرار می‌گیرند. آدرس آن مراکز را از مراکز بهداشتی-درمانی منطقه خود سؤال کنید.

 

 

آیا ایدز درمان دارد؟

 

 

درحال حاضر درمان قطعی که ویروس را از بین ببرد، وجود ندارد. درمان‌های موجود می‌توانند طول عمر بیمار را افزایش داده و همچنین کیفیت زندگی او را بهتر کنند.هرکدام از ما می‌توانیم با حفاظت از خود و همچنین دیگران در برابر ایدز، صحبت با دیگران در آن مورد، تلاش جهت پذیرفته شدن و همچنین حمایت اشخاص مبتلا به HIV در جامعه و همچنین محله خود، مشارکت در اطلاع‌رسانی جهت ایدز و همچنین دعوت از دیگران جهت آن مشارکت گامی در جهت مبارزه با ایدز برداریم و همچنین از هم‌اکنون پیشگام شویم.

 

 

http://migna.ir/vdca0ene.49n6015kk4.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : HIV چگونه وارد بدن می‌می شود؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *