چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ۷۵ درصد بیماران ‌ام‌اس زن هستند

۷۵ درصد بیماران ‌ام‌اس زن هستند

۷۵ قسمت و بخش بیماران ‌ام‌اس زن خواهند بود

دبیرکل انجمن ام‌اس کرمانشاه با اشاره به وجود حدود ۱۴۰۰ بیمار ام‌اس در سطح‌ استان، اظهار کرد: از آن تعداد ۱۲۵۰ بیمار تحت پوشش انجمن ام‌اس استان خواهند بود.

مرصاد کرمی‌ سیاسیاهی در گفت‌وگو با ایسنا، با گفتن آنکه ۷۵ قسمت و بخش بیماران ام‌‎اس را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: متاسفانه اکثرا و بیشتر بیماران مبتلا به ام‌اس در رنج سنی ۲۰ تا ۴۰ سال شمسی قرار دارند.

او همچنین با گفتن آنکه درمان قطعی جهت بیماری ام‌اس وجود ندارد، اظهار کرد: دارو و همچنین درمانهای موجود تنها نقش نگهدارنده داشته و همچنین می توانند در بهبود کیفیت‌زندگی بیمار و همچنین افزایش طول‌عمر او نقش داشته باشند.

کرمی‌سیاسیاهی تاری‌دید، از کارافتادگی، فلجی، بی‌حس‌شدن دست و همچنین پا، و همچنین از همه مهم‌تر بسترنشین شدن را شامل عوارض بیماری ام‌اس عنوان کرد و همچنین افزود: درصورتی که بیماری پیشرونده باشد احتمال مردن و مرگ نیز وجود دارد.

دبیرکل انجمن ام‌اس کرمانشاه تصریح کرد: هرچند آن احتمال وجود دارد که بیماری ام‌اس در بعضی بیماران در دوره‌هایی متوقف و همچنین به اصطلاح خاموش شده و همچنین بعد از چند مدت دوباره حمله‌های بیماری آغاز می شود.

کرمی با اشاره به تشکیل انجمن بیماران ام‌اس کرمانشاه از سال شمسی ۱۳۸۴، اظهار کرد: از سال شمسی ۱۳۹۱ که دبیر کلی انجمن را بر عهده گرفته‌ام سالانه ۲۴ سمینار و همچنین همایش علمی در خصوص ام‌اس توسط انجمن برگزار می‌می شود.

او همچنین تصریح کرد: همچنین در انجمن امکاناتی شامل یوگا درمانی، شنا، سرویس ها و خدمات دندانپزشکی و همچنین پیراپزشکی و همچنین اجرای روش‌های درمانی ماند زنبوردرمانی و همچنین زالودرمانی در اختیار بیماران قرار داده می‌می شود و همچنین پژوهش‌هایی در باره آن نوع درمانها و همچنین رایحه‌درمانی نیز انجام می‌می شود.

دبیرکل انجمن ام‌اس کرمانشاه افزود: همچنین اردوهایی جهت تقویت روحیه بیماران درطول سال شمسی توسط انجمن برگزار می‌می شود.

کرمی‌سیاسیاهی با گفتن آنکه بیماران ام‌اس جز بیماران خاص نیستند، اظهار کرد: حکومت اعلام کرده تا تمامی امکانات که به بیماران خاص داده می‌می شود به بیماران ام‌اس نیز داده می شود، ولی باید توجه داشت در حال‌حاضر بخشی از آن امکانات به بیماران داده می‌می شود.

او همچنین اظهار کرد: در حال‌حاضر هزینه درمانی هر بیمار ام‌اس در صورت گرفتن داروهای خارجی ۲ تا ۲٫۵ میلیون تومان و همچنین در صورت گرفتن داروهای ایرانی ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومان می باشد که آن‌هزینه نیز صرف انجام فیزیوتراپی و همچنین اینگونه درمانها می‌می شود زیرا داروهای ایرانی جهت آن‌بیماران مجانی و رایگان می باشد.

دبیرکل انجمن ام‌اس کرمانشاه اصلی‌ترین مشکل بیماران ام‌اس را بیکاری عنوان کرد و همچنین افزود: با توجه به شرایط خاص جسمانی که آن بیماران دارند شامل ناتوانی و همچنین ضعف در راه‌رفتن و همچنین نیز وجود بعضی موارد خفیف آلزایمر، هیچ دستگاه‌دولتی حاضر به پذیرفتن و همچنین استخدام آن اشخاص نیست.

او همچنین تصریح کرد: در انجمن کارگاه‌های کیف‌دوزی و همچنین چرم‌دوزی جهت آن بیماران راه‌اندازی شده ولی باید توجه داشت قطعا انجام اینگونه فعالیت‌ها جوابگوی نیازهای اقتصادی و مالی بیماران ام‌اس با توجه به هزینه‌های درمان آنها نخواهد بود.

 

http://migna.ir/vdcamyne.49nwo15kk4.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : ۷۵ قسمت و بخش بیماران ‌ام‌اس زن خواهند بود

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *