یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ۴ عادتی که کلیه هایتان را نابود می کند!

۴ عادتی که کلیه هایتان را نابود می کند!

۴ عادتی که کلیه هایتان را نابود می کند!

3143876 853 4 عادتی که کلیه هایتان را نابود می کند!گاهی بعضی عادات رواج پیدا کرده باعث تخریب آنها می گردد که در نهایت اقدام به درمان معظلات و مسائل و مشکلات کلیوی خیلی زیاد دیر خواهد بود.

کلیه ها عضو شگفت انگیزی خواهند بود که باعث تولید هورمون، فیلتر کردن خون، جذب مواد معدنی، تولید ادرار و همچنین حفظ تعادل محیط اسیدی و همچنین قلیایی بدن می شوند.

جهت آنکه کلیه ها روند سالمی را طی کنند، مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد آن عادات را از خود دور کنید:
 
۱)سیگار
کشیدن سیگار یکی از مواردی می باشد که باعث تنگ شدن رگ های خونی شده و همچنین در پس نتیجه آن می شود که عمل خون رسانی به افراد حیاتی بدن من جمله کلیه را سخت می کند. مصرف دو عدد سیگار در روز، سلولهای اندوتلیال موجود در خون را به مقدار و اندازه و میزان دو برابر افزایش می دهد، که آن نشانه ای از آسیب شریانی می باشد.
 
۲)کم تحرکی
فعالیت بدنی یکی دیگر از راه های حفاظت از کلیه هاست. طبق مطالعات به عمل آمده زنانی که ورزش می کنند نسبت به سایرین ۳۱% کمتر در معرض خطر سنگ کلیه قرار دارند. لذا داشتن فعالیت بدنی و همچنین ورزش اشخاص را از ابتلا به سنگ کلیه محافظت می کند.
 
۳)مصرف بیش از حد سدیم
گرچه نمک جهت بدن مهم بوده، ولی باید توجه داشت بایستی و حتما مصرف آن هم را محدود کرد. مصرف بیش از حد آن هم، فشار خون را بالا برده و همچنین به کلیه ها آسیب می زند.
 
۴)مصرف خودسرانه داروها را کنار بگذارید
فشار خون بالا و همچنین دیابت نوع ۲ معظلات و مسائل و مشکلات متداولی خواهند بود که امروزه توسط سبک زندگی غلط و همچنین رژیم های غذایی ناسالم پدید می آیند. در صورتی که تو نیز با آن معظلات و مسائل و مشکلات سر و همچنین کار دارید، آگاه باشید که آنها به کلیه هایتان آسیب نزند. لذا با مصرف داروهای تجویز شده از اندام های ارزشمند خود محافظت کنید.

http://migna.ir/vdcgz39w.ak9z74prra.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : ۴ عادتی که کلیه هایتان را نابود می کند!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *