چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ۴ اثر شگفت انگیز گریه بر روی بدن!

۴ اثر شگفت انگیز گریه بر روی بدن!

۴ اثر شگفت انگیز گریه بر روی بدن!

n00031090 b 4 اثر شگفت انگیز گریه بر روی بدن!

همه اشخاص به هنگام اتفاقات ناگوار از گریه کردن بهره بری و استفاده می کنند. حال آن اشک هایی که بر روی گونه جاری می گردد و همچنین چشم ها را پف دار می کنند، چگونه می تواند شامل خاصیت باشد؟

یک فرد قادر به ریختن ۱۰ اونس اشک و همچنین ۳۰ گالن در سال شمسی را دارد. آن اشک ها می توانند اساسی، اشک رفلکسی و همچنین یا روانی و همچنین احساسی باشند. اگرچه اشک های حاصل از احساسات حجم بالایی از استرس را دارند، ولی باید توجه داشت باعث آسودگی عنبیه و همچنین انتقال آن احساس به دیگران را دارد.

 

به گفته شارون مارتین روان درمانگر در کالیفرنیا، اشخاص از گریه کردن در عموم دچار خجالت می شوند، ولی باید توجه داشت بایستی و حتما بدانندکه اشک ریختن باعث از بین رفتن احساسات منفی می می شود.

۱) دفع سموم

گریه همچنین و علاوه بر آنکه ذهن و همچنین احساس اشخاص را پاک می کند قادر به پاکسازی سموم نیز می باشد. اشک هایی که توسط استرس تولید می شوندبه بدن کمک می کنند تا از مواد شیمیایی افزایش دهنده کورتیزول خلاص شوند. گفتنی می باشد که بسیاری از مواد شیمیایی موجود در گریه های احساسی حاوی پرولاکتین پروتئین و همچنین هورمون آدرنوکوتیکو خواهند بود که در د را کاهش می دهد.

۲) بهبود بینایی

اشک هایی که توسط غدد اشکی تولید می شوند باعث باز شدن دید می گردند. زمانی که غشای چشم دپار کم آبی می می شود از کیفیت بینایی کاسته خواهد شد، لذا اشک باعث شستشوی سطح چشم شده و همچنین مانع از دست دادن آب غشای آن هم می گردد.

۳) بهبود خلق

اشک قادر می باشد بهتر از هر گونه داروی ضد افسردگی خلق و همچنین خو را بهبود بخشد. طبق مطالعات به عمل آمده گریه کردن باعث تسکین روح و همچنین خلق اشخاص می می شود. اشخاص مبتلا به اختلالات اضطرابی و همچنین خلقی ممکن می باشد کمتر تاثیرات و همچنین اثرات مثبت گریه را تجربه کنند.

۴) تسکین استرس

یک گریه خوب می تواند احساس آسودگی را به فرد انتقال دهد، حتی در صورتی که شرایط بد همچنان باقی مانده است و خواهد بود.نقطه قابل توجه آن می باشد که گریه هورمون های استرس و همچنین سموم را از بدن رها کرده و همچنین باعث کاهش تنش می گردد.
مارتین روان درمانگر معتقد می باشد که گریه یک جایگزین سالم و همچنین مناسب جهت مشت زدن به دیوار به شمار می رود و همچنین مانع از مشکلاتی می می شود که سلامت جسم را تهدید می کند. لذا اشک ریختن یک راه امن و همچنین موثر جهت مقابله با استرس می باشد.

http://migna.ir/vdccxxq1.2bqso8laa2.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : ۴ اثر شگفت انگیز گریه بر روی بدن!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *