چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ۱۲ محرک عجیب سردرد و ۶ راه حل آن

۱۲ محرک عجیب سردرد و ۶ راه حل آن

۱۲ محرک عجیب سردرد و همچنین ۶ راه حل آن هم

n00030095 b 12 محرک عجیب سردرد و 6 راه حل آن

محرک سردرد: ریاست تو
بله، ریاست تو واقعا می تواند موجب سردرد تو باشد. هر چیزی که سطح استرس تو را افزایش دهد ،تو را اکثرا و بیشتر در معرض سر دردهای ناشی از تنش یا میگرن قرار می دهد. مکانیزم دقیق آن سردرد ها نامشخص می باشد و همچنین ممکن می باشد شامل عوامل متعددی می شود. شاید حساسیت بالای مسیرهای عصبی در مغز و همچنین گیرنده های درد در ساخته یا ایجاد آن سردرد ها نقش داشته باشند. تغییرات درونی مغز نیز ممکن می باشد در ساخته یا ایجاد میگرن مقصر باشند.

 

محرک سردرد: آب و همچنین هوا
هنگامی که دما تغییر می کند، احتمال ابتلا به میگرن نیز بالا می رود. فارغ از گرما یا سرمای هوا ،به هر حال هر گونه تغییر دمایی موجب سردرد می می شود. روزهای آفتابی داغ نیز دیگر مقصر معمول جهت آن مشکل شناخته شده اند. باران یا تغییر در فشار هوا نیز ممکن می باشد منجر به سردرد می شود. درست می باشد که تو نمی توانید آب و همچنین هوا را تغییر دهید، ولی باید توجه داشت تو می توانید با بهره بری و استفاده از عینک آفتابی در یک روز روشن ، جلوگیری از کمبود آب بدن، و همچنین پرهیز از قرار گرفتن در معرض آفتاب ظهر، از ابتلا به سردرد اجتناب کنید .

محرک سردرد: عطر های تند
رایحه های قوی – حتی آنهایی که خیلی زیاد خوشبو خواهند بود – در بسیاری از شهروندان و مردم شهر موجب میگرن می شوند. دلیل آن اتفاق هنوز نامشخص می باشد، ولی باید توجه داشت بو ممکن می باشد باعث تحریک سیستم عصبی می شود. شایع ترین بوهای مقصر درایجاد سردرد عبارتند از: بوی رنگ، عطر، و همچنین بعضی گلها.

محرک سردرد: گیره های بستن مو
نوع جمع کردن موهای تو می تواند دلیل سر درد تو باشد .موی دم اسبی محکم ممکن می باشد موجب وارد شدن فشار به پوست سر می شود که در نهایت سردرد ساخته یا ایجاد می کند. هدبند، دستمال سر ،نوارهای بستن مو، و همچنین کلاه های تنگ نیز اثر مشابهی ساخته یا ایجاد می کنند. در صورتی که آن ها علت سردرد تو باشند ،باز کردن موها و همچنین آزاد گذاشتن آنها معمولاً به سرعت درد تو را تسکین می دهد.

محرک سردرد: ورزش
گاهی اوقات ورزش شدید ، شامل سکس، می تواند سردرد ساخته یا ایجاد کند. سردرد های دونده ها و همچنین سردرد حاصل از رابطۀ جنسی و زناشویی و جنسی خیلی زیاد شایع اند. اکثرا و بیشتر افرادی که مستعد ابتلا به میگرن خواهند بود دچار آن نوع سردردها می شوند.

محرک سردرد: حالت های نامناسب
جهت وارد کردن فشار زیاد به عضلات سر و همچنین گردن ، حتماً مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست زیاد کار کنید و همچنین عرق بریزید. نشستن با سر خمیده و همچنین قوز کرده پشت میز کار همین کار را انجام خواهد داد. اشکال رواج پیدا کرده و همچنین نامناسب عبارتند از: قوز کردن، بهره بری و استفاده از صندلی های نامناسب که تکیه گاهی جهت پشت ندارند، خیره شدن به مانیتور هایی که بیش از حد بالا یا پایین قرار دارند، و همچنین نگه داشتن گوشی تلفن بین گوش و همچنین شانه. در صورتی که تو سردرد های مکرر دارید بهتر می باشد به محیط و همچنین فضای کسب و کار خود اکثرا و بیشتر دقت کنید.

محرک سردرد: پنیر
جهت بعضی شهروندان و مردم شهر خوردن پنیر کهنه یکی از دلایل ساخته یا ایجاد میگرن می باشد. پنیر آبی، چدار، پارمسان و همچنین سوئیسی شامل پنیر هایی خواهند بود که موجب میگرن می شوند. ماده ای به نام تیرامین که در آن مواد وجود دارد، ممکن می باشد محرک آن سردرد باشد. دیگر مواد غذایی حاوی تیرامین نیز شاید موجب سردرد شوند.

محرک سردرد: شراب قرمز
تیرامین در شراب قرمز و همچنین سایر نوشیدنی های الکلی نیز یافت می می شود. دیگر مواد تشکیل دهندۀ شراب نیز ممکن می باشد موجب سردرد شوند. از آنجا که الکل جریان خون را در مغز افزایش می دهد، تاثیرات و همچنین اثرات آن هم ممکن می باشد حتی شدیدتر باشد.

محرک سردرد: برشهای سرد
گوشت های فرآوری شده ،مانند: کالباس و همچنین اغذیه ی مشابه، شامل دو محرک سردرد اند. آنها اغلب حاوی تیرامین، و همچنین همچنین افزودنی های غذایی مانند :نیتریت ها خواهند بود که هر دو از عوامل ساخته یا ایجاد سردرد در بعضی از شهروندان و مردم شهر شناخته شده اند. سردرد ناشی از افزودنی های غذایی معمولاً در هر دو طرف سر احساس می می شود، در مقابل آن هم میگرن کلاسیک می باشد ، که هر بار تنها و فقط در یک طرف سر احساس می می شود.

محرک سردرد: جا انداختن وعده های غذایی
سردرد ناشی از گرسنگی دائما واضح نیست. در صورتی که تو یک وعدۀ غذایی را نخورید، سر درد تو احتمالاً قبل از آنکه متوجه شوید گرسنه اید ،شروع می می شود .آن مشکل به دلیل پایین آمدن قند خون به وجود می آید. ولی باید توجه داشت سعی نکنید جهت درمان سردرد ناشی از گرسنگی شکلات بخورید . شیرینی باعث می می شود قند خون یکباره بالا رود و همچنین بعد حتی پایین تر نیز بیاید.

محرک سردرد: سیگار کشیدن
سیگار به عنوان عامل سردرد شناخته شده می باشد .آن سردرد نه تنها و فقط شخص سیگاری را تهدید می کند بلکه اطرافیان را نیز دچار می سازد. دود سیگار حاوی نیکوتین می باشد که باعث می می شود رگ های خونی در مغز باریک شوند. ترک سیگار یا کاهش قرار گرفتن در معرض دود سیگار به خصوص در بیماران مبتلا به سر دردهای مداوم مفید می باشد. آن سردرد یک طرف سر را هدف قرار می دهد و همچنین خیلی زیاد دردناک می باشد . آن درد گاه به چشم و همچنین بینی نیز سرایت می کند.

محرک سردرد: کافئین
مصرف متعادل کافئین اغلب سودمند می باشد . در واقع در بسیاری از داروهای سردرد مقداری از آن هم یافت می می شود. ولی باید توجه داشت استفادۀ زیاد از قهوه نیز می تواند علت سردرد باشد. و همچنین در صورتی که تو به آن مقدار و اندازه و میزان بالای کافئین عادت کنید ، ترک ناگهانی آن هم نیز ممکن می باشد وضع را بدتر کند و همچنین خود موجب سردرد می شود.

راه حل سردرد : شناسایی محرک ها
در صورتی که تو بتوانید شایعترین محرک های سر درد خود را شناسایی کنید، قادر خواهید شد که سردرد را قبل از شروع مهار کنید. بهترین راه جهت تحقق آن امر یادداشت هر روز خدا می باشد. هر روز خدا از غذاهایی که می خورید، حوادث استرس زا، تغییرات آب و همچنین هوا، و همچنین فعالیتهای بدنی خود یادداشت بردارید . زمانی که سردرد تو شروع می می شود و همچنین خاتمه می یابد را به دقت یادداشت و همچنین بررسی کردن کنید. آن کار به تو کمک می کند که الگو ها را پیدا کنید. بنابراین تو می توانید از یک دسته محرک های مرتبط به زندگی فردی یا شخصی تان، جلوگیری کنید .

راه حل سردرد: مدیریت استرس
بسیاری از شهروندان و مردم شهر با به کار بستن راهکارهای مدیریت اضطراب قادر به کنترل میگرن یا سردردهای ناشی از تنش های عصبی شده اند . هر چند تو نمی توانید حوادث استرس زای ناشی از عوامل محیطی را کنترل کنید، ولی باید توجه داشت حداقل قادر خواهید شد که واکنش خود را نسبت به آن هم وقایع، تغییر دهید. بنابراین بهتر می باشد تکنیک هایی زیرا و به درستی که مدیتیشن و همچنین ماساژ را آزمایش کنید و همچنین راهی را که اکثرا و بیشتر به تو کمک می کند برگزینید.

راه حل سر درد: نرمش های کششی جهت عضلات پا
ورزش متعادل مسکنی قدرتمند جهت استرس می باشد. پیاده روی منظم انتخاب خوبی می باشد ،زیرا از تو در برابر سردرد تنشی محافظت می کند. هنگام راه رفتن، حرکت نوسانی بازوهای تو گرفتگی عضلات گردن و همچنین شانه های تو را آزاد می کند. و همچنین ریشۀ بعضی سردردها در گرفتگی آن عضلات نهفته می باشد .

راه حل سردرد: غذا خوردن به روش منظم
خوردن وعده های غذایی به روش منظم طی روز کمک می کند که سطح قند خون تو کنترل می شود و همچنین ثابت بماند. یعنی دیگر سردرد ی ناشی از گرسنگی نخواهید داشت. از وعده ها و همچنین میان وعده های غذایی حاوی پروتئین و همچنین کربوهیدرات های مرکب ، مانند: کرۀبادام زمینی با نان سبوس گندم و همچنین سینۀ مرغ با برنج قهوه ای بهره بری و استفاده کنید. و همچنین مطمئن شوید که به اندازۀ کافی مایعات می نوشید، زیرا از دست دادن آب بدن نیز یکی دیگر از عوامل شایع سردرد می باشد.

راه حل سردرد: فیزیوتراپی
فیزیوتراپی ترکیبی از ورزش ، آموزش حرکات فیزیکی و همچنین راهکارهایی جهت حرکت درست به منظور کاهش درد می باشد. در اشخاص مبتلا به سردرد های ناشی از گرفتگی عضلات، درمان های فیزیکی به آزاد شدن عضلات گردن کمک می کند و همچنین موجب می می شود که تو عادات جدید و همچنین درست نشستن و همچنین ایستادن را بیاموزید .

راه حل سر درد: دارو
بسیاری از داروهای مسکن ،مانند: استامینوفن، آسپیرین، ایبوپروفن و همچنین ناپروکسن جهت انواع درد سر موثر اند. ولی باید توجه داشت از مصرف مداوم آن داروها اجتناب کنید، زیرا استفادۀ مداوم از آنها منجر به سردرد های ناشی از اوردز دارو یا سردرد های ارجاعی میشود ؛ یعنی سردردی که بعد از اتمام اثر دارو دوباره بر می گردد. جهت درمان سردرد های مکرر یا شدید، به پزشک خود رفت و آمد و مراجعه کنید و همچنین دربارۀ تجویز داروهای جلوگیری کننده با او همچنین مشورت کنید.

چه موقع بایستی و حتما به پزشک رفت و آمد و مراجعه کنید؟
هر سردرد جدیدی که به روش غیر معمول شدید یا طولانی باشد؛ یعنی بیش از دو روز طول بکشد ،بایستی و حتما توسط یک پزشک بررسی کردن می شود. ضمناً ضروری می باشد که تغییرات در الگوی زندگی خود را به پزشک خود اطلاع دهید. جهت مثال او همچنین بایستی و حتما بداند که آیا محرک جدیدی جهت سردرد تو وجود دارد یا خیر. در صورتی که سردرد تو با تغییر در بینایی، معظلات و مسائل و مشکلات حرکتی، گیجی، تشنج، تب و همچنین گرفتگی گردن همراه می باشد، بایستی و حتما به دنبال مراقبت های فوری علم پزشکی جدید باشید.

مجله علم پزشکی جدید مادر

 

http://migna.ir/vdcgnz9w.ak9zy4prra.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : ۱۲ محرک عجیب سردرد و همچنین ۶ راه حل آن هم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *