پنج شنبه , فروردین ۷ ۱۳۹۹
خانه / بين الملل /  معاون خلیفه داعش کشته شد (+عکس)

 معاون خلیفه داعش کشته شد (+عکس)

معاون خلیفه داعش کشته شد (+عکس)

9309 10m3744  معاون خلیفه داعش کشته شد (+عکس)

پارلمان منطقه کردستان عراق در بیانیه ای کشته شدن یکی از معاونان «ابوبکر البغدادی» رهبر گروه افراط گرای اسلامی «داعش» را تایید کرد.

به گزارش فارس، این بیانیه تصریح می‌کند که «شهاب احمد حسن اللهیبی»، معروف به «ابو سعد» از معاونان بزرگ ابوبکر البغدادی در امور نظامی در استان نینوا بشمار می‌آمد.

بیانیه مذکور می‌افزاید: ابوسعد به همراه تروریست دیگری به نام «فتحی» و معروف به «ابو عبد الله» در حملات هوایی ۱۵ دسامبر جاری در محله «الکفاءات» مقابل گردشگاه «الکندی» و در ساحل چپ رود فرات به هلاکت رسید.

این بیانیه توضیح می‌دهد که شهاب اللهیبی از عشیره «اللهیب» پس از فروپاشی رژیم بعث به گروه‌های وابسته به القاعده در عراق ملحق شد و در میان این گروه‌ها به «ابو قتاده» معروف بوده است.

ابو قتاده دستگیر و در زندان پایگاه نظامی «بوکا» حبس می‌شود و پس از آزادی به سمت مسئول نظامی القاعده در استان صلاح الدین منصوب می‌شود تا اینکه یکبار دیگر دستگیر و این‌بار در زندان «ابو غریب» حبس می‌‌شود و به همراه فرار دسته جمعی گروهی از تروریست‌ها از این زندان، وی نیز از زندان فرار می‌کند.

بیانیه پارلمان منطقه کردستان عراق خاطرنشان می‌کند که پس از ظهور داعش در عراق، ابو قتاده به این گروه تروریستی تکفیری ملحق و سپس به سمت مسئول داعش در موصل منصوب می‌شود و پس از اشغال موصل بدست داعش منصب مدیرکل امنیت موصل تصدی می‌کند، به گونه‌ای که وی بر اعدام صدها شهروند موصلی و همچنین کُردهای ایزدی و شبک‌ها و ترکمن‌های شیعه در موصل و انهدام دو مرقد حضرت یونس و حضرت شیت نبی نظارت و اشراف مستقیم داشته است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سفر یک روزه ظریف به کابل

سفر یک روزه ظریف به کابل محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (سه‌شنبه) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *