جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ۹۰ درصد هزینه های دندانپزشکی را مردم پرداخت می کنند

۹۰ درصد هزینه های دندانپزشکی را مردم پرداخت می کنند

۹۰ قسمت و بخش هزینه های دندانپزشکی را شهروندان و مردم شهر پرداخت می کنند

به به گفته مهر، دکتر بهزاد فرخزاد اظهار داشت: روند افزایش بیماری‌ها و همچنین کسری بودجه در قسمت و بخش بیمه، شرکت‌های بیمه‌گر را به سمتی سوق داده می باشد که بیماری‌های حاد را در اولویت پوشش خود قرار دهند و همچنین به این ترتیب، قسمت و بخش دندانپزشکی از سرویس ها و خدمات بیمه‌ای محروم بوده و همچنین جزء اولویت‌ها قرار نگرفته می باشد.

وی با تاکید بر اینکه بیمه‌ ها باید دریافتی شان را طوری برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کنند که سرویس ها و خدمات دندانپزشکی را هم در اولویت قرار دهند، افزود: البته در بیشتر کشورهای دنیا نظام‌های بیمه‌ای در مسیر پیشگیری از بروز بیماری‌های دندان حرکت کرده‌اند. خوشبختانه وزارت بهداشت طرح پیشگیری را برای کودکان ۶ تا ۱۲ ساله در نظر گرفته که این طرح باید کودکان در سنین پایین‌تر را هم تحت پوشش قرار دهد تا از پوسیدگی زودرس دندان ها جلوگیری کنیم. به این ترتیب هزینه‌های دندانپزشکی در سنین بالا کاهش پیدا می‌کند.

فرخزاد ادامه داد: در صورتی که در زمینه افزایش سلامت عمومی جامعه نگرشی مبتنی بر پیشگیری داشته باشیم، در ۱۰ سال شمسی آینده نتایج مثبتی را شاهد خواهیم بود.

دبیر اجرایی پنجاه و همچنین پنجمین کنگره دندانپزشکان در ادامه با بیان اینکه تا وقتی که تعرفه‌ها واقعی نباشند، ارتباط بیمه‌ها با دندانپزشکان تحت اجبار می باشد؛ افزود: تا وقتی که بیمه‌ها پول مشخصی را برابر با واقعیت پرداخت نکنند و همچنین پزشک هم موظف نباشد که در همین چارچوب کار کند، هم بیمه و همچنین هم پزشک و همچنین هم بیمار متضرر خواهند شد. متاسفانه چرخه نظام بیمه‌ای ما معیوب می باشد و همچنین مسئولان به این موضوع نگاه کوتاه مدت دارند.

وی ادامه داد: بیمه‌ها باید در درازمدت در جهت نظارت دقیق، اصلاح پروسه درمان و همچنین پرداخت هزینه‌های واقعی گام بردارند تا بیمه شده سرویس ها و خدمات مطلوب دریافت کند و همچنین به تبع آن هم، سطح سلامت اجتماع افزایش یابد. اجتماع سالم به روش طبیعی هزینه‌ های درمانی را کاهش می‌دهد و همچنین در این زنجیره، پزشک به افزایش سطح سلامت کمک می‌کند و همچنین در آینده این نظام به سوددهی می‌رسد.

فرخزاد گفت: در روند کنونی زیرا و به درستی که نگاه‌ها به سمت نظام دریافتی و همچنین پرداختی می باشد، نوعی اجبار حاکم می باشد و همچنین همه زیر سایه اجبار کار می‌کنند. به همین دلیل نتیجه مطلوب به دست نخواهد آمد و همچنین نتیجه درمان با سیستم اجباری، مطلوب نخواهد بود.

دبیر اجرایی پنجاه و همچنین پنجمین کنگره انجمن دندانپزشکی ایران به برگزاری این همایش پهناور و بزرگ علمی در ۲۳ اردیبهشت در سالن همایش های برج میلاد اشاره کرد و همچنین گفت: در این کنگره همچنین و علاوه بر سخنرانان داخلی، سخنرانان خارجی نیز دعوت شده‌اند که به ارائه آخرین تجربیات علمی خود خواهند پرداخت. همچنین یک فضای نمایشگاهی جهت این کنگره در نظر گرفته شده که آخرین دستاوردهای تجهیزات پزشکی در آن هم به معرض نمایش در خواهد آمد.

وی یادآور شد: کنگره انجمن دندانپزشکی ایران در نوع خود بزرگترین همایش علمی در کشور به شمار می‌آید و همچنین برای برگزاری چنین همایشی از مدتها قبل برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های دقیقی انجام شده می باشد. ولی باید توجه داشت نکته‌ای که باید به آن هم اشاره کنم این می باشد که متاسفانه امکانات موجود برای نمایش چنین کنگره‌هایی کافی نیست و همچنین باید با حداقل‌ها بهترین کار را ارائه دهیم. با این وجود تمام کارها به خوبی و همچنین بر اساس زمان بندی انجام شده ولی باید توجه داشت  ضعف‌های موجود از نظر امکانات اجازه نمی‌دهد در حد استانداردهای بین المللی برنامه جذاب و جالب و خوب را برگزار کنیم.

فرخزاد با بیان اینکه در کشور ما فضای مناسبی برای کنگره‌های پهناور و بزرگ علمی وجود ندارد، افزود: با وجود رایزنی‌های فراوان با شهرداری تهران و همچنین وزارت بهداشت، به نظر می‌رسد رویکردی در مورد ایجاد یک مرکز علمی برای برگزاری کنگره‌ها وجود ندارد. با این وجود آماده‌سازی های اولیه را بسیار جلوتر از برنامه جذاب و جالب و خوب انجام دادیم و همچنین سعی کردیم مشکلات دوره‌های قبلی را هم بر طرف کنیم. امیدوارم با اطلاع‌ رسانی های خوبی که در سطح شهرستان ها انجام شده، بتوانیم همایشی در خور شان دندانپزشکان برگزار کنیم تا همه از نتایج و همچنین دستاوردهای علمی آن هم بهره‌مند شوند.

http://migna.ir/vdcgz79w.ak9z34prra.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای اسپورت و ورزشی : ۹۰ قسمت و بخش هزینه های دندانپزشکی را شهروندان و مردم شهر پرداخت می کنند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *