جمعه , آذر ۲۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ۷ علت سندروم پای بی قرار

۷ علت سندروم پای بی قرار

۷ علت سندروم پای بی قرار

اشخاص مبتلا احساس ناخوشایندی در اندام ها دارند که موقع بی تحرکی و همچنین به ویژه شب ها ایجاد یا تشدید می می شود. این احساس ناخوشایند که معمولا توصیف آن هم توسط بیماران سخت می باشد، می تواند به صورت سوزن سوزن شدن، گزگز و همچنین مور مور، سوزش، احساس داغی، ضربان و همچنین حتی احساس خزیدن چیزی در زیر پوست اندام باشد.

این مشکل با دراز کشیدن و همچنین حتی نشستن طولانی مدت روی صندلی خودرو یا هواپیما ممکن می باشد تشدید می شود. این سندروم یکی از علل بی خوابی و همچنین بد خوابی می باشد و همچنین در دراز مدت می تواند باعث خستگی ، خواب آلودگی هر روز خدا ، کاهش انرژی و همچنین کاهش تمرکز می شود. علایمی که ممکن می باشد با افسردگی اشتباه می شود.این بیماری با اینکه شیوع نسبتا بالایی دارد، اغلب دیر تشخیص داده می می شود. یکی از دلایل آن هم این می باشد که توضیح علایم توسط بیماران سخت می باشد. مبتلایان ممکن می باشد تصور کنند بعد از یک روز کاری، شب که می خواهند استراحت کنند به علت معظلات و مسائل و مشکلات مفصلی و همچنین عضلانی اندام ها دچار مشکل می شوند. لذا علایم ممکن می باشد به مشکلاتی مثل آرتروز ، دیسک کمر یا افسردگی نسبت داده می شود. از نظر تاریخی هم جذاب و جالب می باشد که آلبر کامو نویسنده فرانسوی در خاطراتش می گوید ” من بیش از ۲۰ سال شمسی از سندروم پای بی قرار رنج می بردم. برای من عادی شده بود که در عمق زمستان از یک تابستان آزاردهنده در پاهایم رنج بکشم”.

 

در بسیاری از موارد ممکن می باشد علت خاصی برای این سندروم پیدا نشود. در این موارد ژنتیک و همچنین عوامل وراثتی ممکن می باشد نقش داشته باشد.

برخی علل شناخته شده سندروم پای بی قرار عبارت می باشد از؛

۱ -کمبود آهن و همچنین برخی عناصر مغذی دیگر

۲ -نارسایی پیشرفته کلیه

۳ -دیابت

۴ -حاملگی. معمولا مواردی که طی بارداری ایجاد می می شود، یک ماه بعد از زایمان برطرف می می شود.

۵ -مصرف برخی داروها به ویژه داروهای ضد افسردگی، آنتی سایکوتیک ها و همچنین آنتی هیستامین ها می تواند علت بروز سندروم پای بی قرار یا تشدید آن هم باشد. در این موارد با قطع یا تعویض دارو تحت نظر پزشک علایم از بین می رود.

۶ -الکل یک عامل تشدید کننده می باشد.

۷ -به ندرت تغییرات هورمونی مثل بیماری های تیروئید باعث این مشکل می می شود.

 

در قدم اول عللی که ممکن می باشد باعث سندروم پای بی قرار می شود که پیشتر ذکر شد، باید بررسی و همچنین درمان می شود. در سایر موارد درمان های توصیه شده عبارت می باشد از؛

۱ -رعایت بهداشت خواب شامل برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مناسب برای خواب و همچنین ایجاد محیط آرامش قسمت و بخش، اجتناب از مصرف الکل، سیگار و همچنین قهوه، پرهیز از مصرف شام سنگین، ورزش منظم صبحگاهی و همچنین دوش آب گرم قبل از خواب.

۲ -کمپرس آب گرم یا سرد

۳ -درمان های دارویی که تحت نظر پزشک انجام می می شود.

http://migna.ir/vdce7f8x.jh87ni9bbj.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : ۷ علت سندروم پای بی قرار

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *