چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / ورزشي / ۲۰ نکته از حضور پرسپولیسی‌ها در آسیا

۲۰ نکته از حضور پرسپولیسی‌ها در آسیا

۲۰ نقطه از حضور پرسپولیسی‌ها در آسیا

پرسپولیس علیرغم آنکه از حیث افتخار و همچنین تعداد حضور در آسیا رتبه اول را ندارد، ولی باید توجه داشت حضورش پر از حاشیه در آن عرصه بوده که به مرور بعضی از آن موارد و نکات خواندنی می‌ پردازیم.

۱٫ پرسپولیس اولین نماینده ایران در آسیا بوده می باشد. جذاب و جالب آنکه مسابقات انتخابی اولین دوره شرکت پرسپولیس در آسیا آنقدر دیر برگزار شد که پرسپولیس هنگام و زمانی که به هنگ کنگ محل نمایش بازی ها رسید که ۷ ساعت تا بازی برابر کوگیوی ژاپن باقی مانده بود.

۲٫ جذاب و جالب آنکه بدانید پرسپولیس در جام در جام آسیا هم اولین نماینده ایران بود که در سال شمسی ۱۹۹۰ (آذر ۱۳۶۹) قدم به مسابقات گذاشت.

۳٫ پرسپولیس تنها قهرمان ایرانی در مسابقات ادوار متنوع و گوناگون و مختلف جام در جام آسیا می باشد.

۴٫ در یکی از بازی های انتخابی پرسپولیس در دور اول به علت عدم حضور دروازه‌بان، جعفر کاشانی مدافع آن تیم درون دروازه ایستاد و همچنین آن بازی را پرسپولیس ۵ ـ صفر از عقاب برد.

۵٫ پرسپولیس در اولین دوره حضورش یک یار کمکی به نام غلام وفاخواه داشت که با ۵ گل زده بهترین گلزن پرسپولیس در آن بازی ها و همچنین در حضور کلانی، بهزادی و همچنین گنجاپور گلزن بود.

۶٫ پرسپولیس در سال شمسی ۱۹۷۲ نماینده ایران در جام باشگاه ها بود، قرار بود مسابقات در تهران انجام می شود ولی باید توجه داشت با تحریم کشورهای عربی، به خاطر حضور نماینده اسرائیل غاصب آن مسابقات تعطیل شد. پرسپولیس در آن دوره قلیچ خانی را به عنوان یار کمکی گرفته بود.

۷٫ افرادی مثل غلام وفاخواه، مجید حلوایی، قلیچ خانی، مهدی ابطحی، احمد هادی، خداداد عزیزی، اسماعیل حلالی، داریوش یزدانی، فرشاد فلاحت زاده، علی لطیفی و همچنین علی باغمیشه یاران کمکی پرسپولیس در ادوار متنوع و گوناگون و مختلف جام های باشگاهی در آسیا بوده اند.

۸٫ پرسپولیس در تیم های دیگر هم یار کمکی داشت، آن اشخاص در ادوار متنوع و گوناگون و مختلف محمود خوردبین، فریدون معینی و همچنین مهدی مهدوی کیا بوده اند.

۹٫ بهترین گلزن پرسپولیس در یک بازی از جام های باشگاهی در آسیا فرشاد پیوس می باشد که روز ۳۰ آذر سال شمسی ۶۹ در بازی برابر پنجاب پاکستان ۷ گل از ۹ گل پرسپولیس را به ثمر رسانده و همچنین شب یلدای خاطره سازی را جهت پرسپولیس در آن هم سال شمسی رقم زد.

۱۰٫ پرسپولیس ۲بار در فینال جام در جام آسیا حاضر شده می باشد، یک بار المحرق بحرین را برده و همچنین یک بار برابر تیم نیسان ژاپن شکست خورده می باشد.

۱۱٫ بدترین باخت پرسپولیس در آسیا برابر تیم الغرافه قطر و همچنین در سال شمسی ۲۰۰۹ در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با پس نتیجه آن می شود که ۵ ـ ۱ بوده می باشد.

۱۲٫ بهترین برد پرسپولیس در جام های باشگاهی آسیا آن هم برد ۹ ـ صفر مورد اشاره برابر پنجاب پاکستان در مسابقات جام در جام سال شمسی ۱۹۹۰ بوده می باشد.

۱۳٫ بهترین خط دفاع پرسپولیس در سال شمسی ۱۹۹۰ در ۵ بازی برابر الهلال، المحرق و همچنین پنجاب گل نخورد. پرسپولیس در آن سال شمسی تنها ۲ گل خورد که ناشی از اشتباهات دفاع آن تیم در بازی برگشت برابر پنجاب بود. پرسپولیس در آن بازی ۴ ـ ۲ برنده شد.

۱۴٫ در سال شمسی ۱۹۹۰ تیم رویال دوو با حضور کیم جو سونگ که آن هم سال شمسی مرد سال شمسی فوتبال قاره شد. حریف پرسپولیس در مرحله یک چهارم بود که به علت طولانی شدن رقابت ها ناشی از جنگ خلیج فارس از رویارویی با پرسپولیس انصراف داد.

۱۵٫ پرسپولیس در اولین دوره از لیگ قهرمانان آسیا نماینده ایران بود تا مثل جام باشگاه ها و همچنین جام در جام در آن عرصه هم اولین نماینده ایران باشد.

۱۶٫ بین ۲ نیمه بازی پرسپولیس ومحمدان بنگلادش در سال شمسی ۱۹۸۸ مسئولان باشگاه داکایی از معینی سرمربی وقت پرسپولیس خواستند تا به آن تیم زیاد گل نزنند ولی باید توجه داشت بازی را پرسپولیس ۲-۱ باخت.

۱۷٫ پرسپولیس هیچگاه در ادوار متنوع و گوناگون و مختلف مسابقات جام های باشگاهی در آسیا میزبان رقابت ها نبوده می باشد.

۱۸٫ در سال شمسی ۱۹۹۶ دوپینگ گریبان پرسپولیس را در مسابقات گرفت و همچنین نعیم سعداوی و همچنین فرشاد فلاحت زاده به خاطر مثبت بودن نمونه آزمایش خود، از مصرف هورمون ناندرالون یکسال از حضور در مسابقات رسمی محروم شده اند.

۱۹٫ در روز ۲۷ فروردین ۷۲ و همچنین روز نمایش بازی برگشت فینال جام در جام ۹۲ در حالی که ۱۰۰هزار تماشاگر آماده بودند تا پرسپولیس ولو با پس نتیجه آن می شود که صفر ـ صفر قهرمان بازی ها می شود، سرخپوشان در حالی که جهت اولین بار به جواد منافی، جمشید شاه محمدی و همچنین رضا عقابی بازی می‌دادند، برابر نیسان ژاپن یک ـ صفر بازنده و همچنین قهرمانی را از دست دادند. در آن بازی رامون دیاز ملی‌پوش سابق آرژانتین گل برتری حریف را زد. نقطه جذاب و جالب آنکه جهت اولین بار بعد از پیروزی انقلاب بلیت مسابقات توسط بانک ها به فروش رسید و همچنین با یک افزایش صددرصدی نرخ بلیت به ۲۰۰ تومان رسید.

۲۰٫ پرسپولیس در سال شمسی ۱۹۹۱ رضایت داد که استقلال نماینده ایران در جام باشگاه ها باشد؛ در حالی که مسابقات لیگ هنوز تمام نشده و همچنین قهرمان ایران مشخص نشده بود با اراده و تصمیم راسخ علی پروین استقلال به مسابقات رفت و همچنین تیم دوم بازی ها شد و همچنین پرسپولیس که قهرمان جام در جام هم شده بود، در آن مسابقات هم شرکت نکرد تا ملوان نماینده ایران شده و همچنین با ۲ یار کمکی یعنی محمد احمدزاده و همچنین اسماعیل قوی دل که یاران قبل خود بودند، در آن هم مرحله اول به الفیصلی اردن باخته و همچنین حذف شوند.

http://www.dikavo.com/20-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%BE%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A7/
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : ۲۰ نقطه از حضور پرسپولیسی‌ها در آسیا

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کریم بنزما فوق ستاره فرانسوی دستگیر شد

کریم بنزما فوق ستاره فرانسوی دستگیر شد کریم بنزما، ستاره تیم فرانسه و همچنین بازیکن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *