یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / ۱۰ ماده غذایی شادی بخش

۱۰ ماده غذایی شادی بخش

۱۰ ماده غذایی شادی قسمت و بخش

غذاهای تند:مصرف غذاهای تند باعث رهایی آندروفین می می شود. شاید احساس شادی که بعد از مصرف غذاهای تند در اشخاص ایجاد می می شود، باعث محبوبیت این غذاها شده می باشد.

مغز میوه: اگرچه سرشار از کالری می باشد ولی باید توجه داشت مغز میوه منبع خوب چربی اشباع نشده و همچنین غنی از پروتئین، ویتامین های تیم B و همچنین سلنیم می باشد. پروتئین باعث ایجاد احساس سیری می می شود و همچنین سلنیم در بهبود خلق و همچنین خو تاثیر مثبتی دارد.

پاستا: شامل غذاهایی می باشد که باعث تولید آندروفین می می شود. مصرف پاستا که نوعی کربوهیدرات می باشد، احساس خوبی ایجاد می کند. کربوهیدرات ها میزان دسترسی به انتقال دهنده عصبی به نام سروتونین را افزایش می دهد. پایین بودن میزان سروتونین با بروز افسردگی ارتباط دارد.

موز: موز غنی از پتاسیم می باشد این ماده برای عملکرد عصب ضروری می باشد. قند طبیعی موجود در آن هم سریع در خون رها می می شود، انرژی بدن را افزایش می دهد و همچنین کربوهیدرات موجود در آن هم خلق و همچنین خوی فرد را بهبود می دهد.

انگور: این میوه سرشار از ویتامین C می باشد که آندروفین تولید می کند. ویتامین C و همچنین قند طبیعی این میوه باعث ایجاد انرژی می می شود. انگور با پوست های تیره تر، سرشار از آنتی اکسیدان می باشد.

بستنی: این دسر سرشار از قند و همچنین چربی می باشد. کربوهیدرات و همچنین چربی بالا به مغز علامت می دهد که هورمون دوپامین رها کند که ترشح این هورمون باعث افزایش انرژی و همچنین شادابی در فرد می می شود.

توت فرنگی: این میوه سرشار از ویتامین C می باشد که در تولید آندروفین به بدن کمک می کند. همچنین فلاوانوئید موجود در آن هم خلق و همچنین خو را بهبود می دهد، فلاوانوئید نوعی آنتی اکسیدان قوی می باشد که در دفع سموم مضر از بدن موثر می باشد.

گوشت و همچنین سویا:مصرف گوشت یا محصولات سویا باعث تولید سروتونین در مغز می می شود که در شادابی و همچنین بهبود خلق و همچنین خو موثر می باشد.

ماهی: اسید های چرب امگا ۳ با بهبود خلق و همچنین خو، میزان افسردگی را کاهش می دهد بنابراین ماهی بخورید!

http://migna.ir/vdcjiyet.uqey8zsffu.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : ۱۰ ماده غذایی شادی قسمت و بخش

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *