پنج شنبه , آذر ۲۳ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / کودکان فقط به دیابت نوع اول مبتلا می‌شوند

کودکان فقط به دیابت نوع اول مبتلا می‌شوند

کودکان تنها و فقط به دیابت نوع اول مبتلا می‌شوند

3175932 382 کودکان فقط به دیابت نوع اول مبتلا می‌شونددکتر آرش قنبری متخصص غدد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: دیابت کودکان تنها از نوع دیابت نوع اول می باشد که با دیابت بزرگسالان متغایر و متفاوت می باشد که معمولا بصورت مادرزادی انتقال پیدا می‌کند. او همچنین افزود: بیماری دیابت در کودکان نشانه ها و علائم ابتدایی و اولیه‌ی ویژه ای ندارد، بنابراین والدین بایستی و حتما کودکان خود را نزد پزشک متخصص ببرند و همچنین در صورت طبیعی نبودن قند کودک بایستی و حتما اقدامات ابتدایی و اولیه را انجام دهند، زیرا کودک در حالت طبیعی بایستی و حتما مقدار و اندازه و میزان قند خونش بین ۸۰ تا ۹۵ میلی گرم در دسی لیتر داشته باشد ولی در صورت بالاتر بودن بایستی و حتما به پزشک معالج رفت و آمد و مراجعه کنند.

او همچنین تاکید کرد: کودک بیمار با توجه به آنکه در سن رشد قرار گرفته ولی باید توجه داشت محدودیت‌هایی از نظر مقدار و اندازه و میزان کالری، پروتئین و همچنین کربوهیدرات در رژیم غذایی آنها وجود دارد.
قنبری در پایان گفت: کودکانی که به بیماری دیابت مبتلا خواهند بود به دلیل خطر افت قند خون بایستی و حتما از موادی مثل خرما خشک و همچنین شکلات بهره بری و استفاده کنند و همچنین از مصرف غذاهای پر کالری و همچنین موادی که قندهای ساده دارند، اجتناب کنند.

http://migna.ir/vdcbfwbf.rhbgwpiuur.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : کودکان تنها و فقط به دیابت نوع اول مبتلا می‌شوند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *