پنج شنبه , آذر ۲۳ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / کشف علت عود سرطان

کشف علت عود سرطان

کشف علت عود سرطان

n00031291 b کشف علت عود سرطان

به به گفته ایرنا از پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی، بعضی از بیمارانی که تصور می می شود بیماری سرطان آنها درمان شده می باشد چند سال شمسی و همچنین یا حتی ده ها سال شمسی بعد، دچار عود آن بیماری می شوند.

اکنون محققان موسسه تحقیقاتی سرطان در انگلیس معتقدند که آنها علت آن موضوع را کشف کرده اند.

آنها می نامند، بعضی سلول های سرطانی که در زمان شیمی درمانی فعال نیستند از آن درمان باز می مانند و همچنین سال شمسی ها به صورت نهفته باقی می مانند و همچنین بعد فعال می شوند.

محققان می نامند: یافته های آنها که در مجله Leukemia نشر یافته شده شده می باشد می تواند باره ای را جهت کشف روش هایی جهت فعال کردن سلول های سرطانی نهفته فراهم کند و همچنین به آن ترتیب خطر عود آن بیماری را در سال شمسی های بعد کاهش دهد.

پروفسور مل گریویس رییس مرکز تکامل و همچنین سرطان در موسسه تحقیقات سرطان و همچنین همکارانش با تجزیه و همچنین تحلیل نمونه های خون یک بیمار مبتلا به شکل نادر سرطان خون به آن نتایج دست یافتند.

لوسمی یک نوع سرطان خون می باشد که بیش از ۳۱۰ هزار فرد یا شخص را در آمریکا مبتلا کرده می باشد.

تخمین زده می می شود که آن بیماری امسال در ۵۴ هزار آمریکایی تشخیص داده می شود و همچنین تقریبا ۲۵ هزار فرد یا شخص را بر اثر آن سرطان جان خود را از دست بدهند.

بیماری که در آن مطالعه مورد بررسی کردن قرار گرفت در چهار سالگی به لوسمی مبتلا شده بود. آن بیمار بعد از درمان ۲۲ سال شمسی در سلامتی بسر برد و همچنین دوباره دچار عود آن سرطان شد.

محققان در آن مطالعه نمونه های خون آن بیمار را در زمانی که به لوسمی مبتلا شده بود و همچنین زمانی آن بیماری در او همچنین عود کرده بود، مقایسه کردند.

آن مطالعه نشان می دهد که یک ریشه ژنتیکی مشترک میان سرطان اصلی و همچنین عود سرطان وجود دارد.

آن موضوع نشان می دهد سلول های سرطانی که به دلیل فعال نبودن از شیمی درمانی باز می مانند سال شمسی ها به صورت نهفته باقی می مانند و همچنین بعد دوباره بیدار می شوند.

محققان می نامند: در بعدی می قدرت با سرعت بخشیدن به رشد آن سلول های سرطانی نهفته، آنها را با بهره بری و استفاده از شیمی درمانی هدف قرار داد و همچنین از بین برد و همچنین به آن ترتیب خطر عود سرطان را کاهش داد.

 

کلمات کلیدی: سرطان،،سرطان خون،بیماری ها،عود سرطان

http://migna.ir/vdcfy0dm.w6dy1agiiw.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : کشف علت عود سرطان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *