شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / کشف شیوه ای برای تغییر گروه های خونی

کشف شیوه ای برای تغییر گروه های خونی

کشف شیوه ای جهت تغییر تیم های خونی

به نقل از مهر، ممکن می باشد تفاوت بین تیم های خونی کوچک به نظر برسد چراکه اشخاص شامل تیم خونی A و همچنین B تنها و فقط شامل یک پیوند اضافی مولکول قند در سطح سلول های قرمز خونی شان خواهند بود، ولی باید توجه داشت تزریق یک تیم خونی اشتباه می تواند مرگبار باشد. به عنوان مثال، سیستم ایمنی اشخاص شامل تیم خونی O به سلول های تهاجمی فرد شامل تیم خونی A حمله گسترده ایی می کنند تا آن هم مولکول قند را پیدا نمایند. حال با بهره بری و استفاده از آنتی ژن و همچنین از بین بردن پیوند اضافی مولکول قند، خون اشخاص خیلی زیاد شبیه تیم خونی O که دهنده جهانی می باشد، می می شود.

آن اولین بار نیست که محققان خونی با آنتی ژن های کمتر در محیط آزمایشگاه تولید کرده اند، ولی باید توجه داشت آن بار تلاش شان بهتر از دفعات قبل بوده می باشد.
محققان از تکنیکی موسوم به تکامل مستقیم بهره بری و استفاده نمودند؛ آنها از باکتری جهت ساخته یا ایجاد آنزیم بهره بری و استفاده کردند و همچنین جهش های ویژه ای را در DNA باکتری ساخته یا ایجاد نمودند تا آنزیم قدرتمندتر می شود. بعد از کشت باکتری جهت بیش از پنج نسل، آنزیم ۱۷۰ مرتبه کارآمدتر و همچنین موثرتر شد. با وجودیکه آن آنزیم به خوبی جهت حذف اکثر آنتی ژن ها عمل می کند، ولی باید توجه داشت هنوز کامل نیست. ولی باید توجه داشت بدین معناست که آن خون هنوز شبیه تیم خونی O نیست.
محققان همچنان در حال کار بر روی آنزیم خواهند بود تا به زودی جهت بهره بری و استفاده در محیط بالینی قابل بهره بری و استفاده می شود.

http://migna.ir/vdcepf8x.jh87oi9bbj.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : کشف شیوه ای جهت تغییر تیم های خونی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *