یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / مقالات / کرایولیپولیز وکیوم دار دو طرفه ، چهار سوی یا پلیتی ؟

کرایولیپولیز وکیوم دار دو طرفه ، چهار سوی یا پلیتی ؟

کرایولیپولیز وکیوم دار دو طرفه ، چهار سوی یا پلیتی ؟
022814 1912 1 کرایولیپولیز وکیوم دار دو طرفه ، چهار سوی یا پلیتی ؟
اطلاعات بیشتر

در سالهای اخیر به دلیل ارتقا چاقی و سلولیت و استقبال خیلی بیماران از تکنولوژی های نو سالانه دستگاه های جدید ی وارد کشور شده که در این بین می توان به انواع کرایولیپزها اشاره کرد که متاسفانه با افزایش ورود انواع دستگاهها بیماران سر درگم شده اند که کدام نوع کرایولیپولیزبهتر و اثر گذار تر است. در حال حاضر سه نوع دستگاه کرایولیپولیز در کشور موجود است:

دستگاه کرایولیپولیز پلیتی
دستگاه کرایولیپولیزوکیوم دار ۲ طرفه
دستگاه کرایولیپولیزوکیوم دار ۴طرفه

در دستگاه کرایو لیپولیز پلیتی ازصفحات تخت برای انتقال سرما مصرف می شود و دردستگاه کرایولیپولیزوکیوم دار ۲ طرفه ۴ طرفه از مکعب تو خالی برای انتقال سرما مصرف می شود که بافت چربی را به داخل دستگاه وکیوم می نماید .در کرایو لیپولیز پلیتی،پلیت بر روی سطح پوست بیمار گذاشته می شود بافت چربی وکیوم نمی شود در نتیجه سرما از اطراف هدر می رود و بیشترین انتقال سرما فقط به بافتهای سطحی و پوست است انتقال سرما به بافت چربی بسیار اندک است . در دستگاههای کرایولیپولیز پلیتی فقط دریک۱ سطح سرما داده می شود و اطراف موضع باز است و بیشتر سرما هدر می رود به محیط بیرون بدن می رود، در حالیکه دردستگاههای کرایو لیپولیز وکیوم دار ۲ طرفه و ۴ طرفه بافت چربی داخل مکعب احاطه می شود وسرما به هدر نمی رود بیشتر آن به بافت چربی انتقال داده می شود.

همان گونه که در مقالات پیشتر (معین ات کرایو لیپولیز اصل و واقعی) اشاره شد فرق این دستگاهها مانند این است که در نوع پلیتی بدون وکیوم ،گوشت را جلو فریزر یگیرید و درب فریزر را نبندید مسلما گوشت فریز نمی شود.و لی در نوع وکیوم دار، به مانند این است که گوشت را داخل فریزر بگزارید و درب انرا ببندید در اینروش گوشت قطعا فریز می شود در کرایو لیپولیزهای وکیوم دار چون بافت چربی را داخل قالب خود می کشد و به ان می چسبد مثل این است که شما درب فریزر را ببندید ،چربی قطعا فریزمی شود .

لازم به ذکر است دو معین ه اصلی که باید درتشخیص کرایو مرغوب مورد تذکر قرار داد وکیوم دما است .قطعا دستگاههای دارای وکیوم دستگاههایی که تا بد ۱۰ درجه دما را می رسانند انتخاب بکنید .بسیار آسان می توانید کاتالوک دستگاه مونیتور را چک بکنید ببینید دما تا چه میزان است .در حال حاضر دو نوع دستگاه در ایران وجود دارد یکی سیـستم ی که دارای وکیوم است دیگری بدون وکیوم است پلیت دارد. مسلما دستگاههایی که وکیوم دارندو می توانند دما را به بد ۱۰ درجه برسانند تاثیرگزارتر هستند دستگاههای بدن وکیوم بی تاثیرند.و نمی تانند دما را در عمق حتی به زیر صفر برسانند چه رسد به بد ۱۰ درجه.

اکثرا ٌ این مراکز توصیه می کنند ۲ هفته بعد یا ماه بعد کرایو بکنید درحالیکه دستگاههای کرایو با کیفیت ،فقط با یک بار مصرف ،شما تا ۴ ماه سایز کم می بکنید و نیاز به تکرار ان به دفعات نیست و زیر سه ماه تکرار نمی شوند. همین طور ضروری به ذکر است که تمام مقالات معتبر جهان ، با دستگاههای وکیوم دار کار تحقیقاتی خود را انجام داده اند نتایج مثبت با این نوع دستگاهها ثبت شده است سازمان دارو و غذا امریکا(FDA) تنها دستگاههای کرایو وکیوم دار را تایید کرده است.

مطلب با اهمیت دیگر که باید به آن تذکر کرد عمق نفوذ سرما در بافت است که در دستگاههای وکیوم دار، به مراتب بیشتر پلیتی است اصولا درآموزش کرایولیپولیز عمق نفوذ سرما با اهمیت است نه شعاع سرما .همچنین سطح شعاع دستگاههای وکیوم دار نیز به مراتب بیشتر از انواع پلیت است و این را می توانید با امتحان بکنید کافی است از مرکز مورد نظر بخواهید به صورت ازمایشی در موضع برای چند دقیقه دستگاه را روی موضع شما بگزارند ،بعد از ۲ دقیقه چنانچه دستگاه را از روی پوست خود بردارید سطح مورد نظر کمی قرمز شده ومتوجه می شوید،سطحی که دستگاه کرایو وکیوم دار به داخل دستگاه کشیده چه سطح مقطعی دارد و انرا با نوع پلیتی مقلیسه بکنید . با اهمیت این است که شما در تمام موضع کرایو را نجام دهیدبرای مثال اگر شکم را گزینش می بکنید تمام سطح انرا کرایو بکنید . چه درروش پلیتی چه وکیوم در تمام موضع مورد نظر کرایو انجام می شود و هیچ سطحی جا نمی ماند.

کرایو لیپولیز ۴ بعدی یا ۴ طرفه یا دو طرفه؟
و اما نسل جدید کرایولیپولیزهاکرایو های ۴ بعدی موثر ی دارند.این نوع کرایو ها مکعبی که سرما می دهد در تمام اضلاع سرما می دهد در حالیکه در کرایو های قدیمی یا دو طرفه سطوح سرما دهنده تنها در ۲ ضلع کار شده بود و ۲ ضلع دیگر جنسشان از شیشیه یا پلاستیک بود و سرما نمی داد در حالیکه در کرایو لیپولیزهای نسل نو تمام اضلاع سرما می دهند ودستگاه از۴ طرف به بافت سرما میدهد درنتیجه میزان تخریب سلولهای چربی در ااین نوع کرایوها نسبت به کرایوهای قدیمی بیشتر است.

و امکان کاهش دما و فریز شدن در مرکز بافت بیشتر است و تمام نقاط دور و نزدیک به پلیتهای سرما دهنده فریز می شوند ،مانند فری که از بالا، پایین واطراف به مواد غذایی گرما می دهد در نتیجه مرکز کملا مغز پخت می شود .پس در کرایو ۴ طرفه تعداد از سلولها فریزو تخریب می شوند در تنتیجه تاثیر به مراتب بهتری نسبت به نوع دو طرفه دارند.در این نوع کرایو ها به یکنواختی سرما و پخش شدن آن در تمام جهات امکان عارضه های پوستی مثل تاول و فرمزی کمتر است.همچنین جنس هندپیس این نوع کرایوها از سلیکون خاصی است که امکان عوارض حساسیت های پوستی کمتر است

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *