دوشنبه , تیر ۲۴ ۱۳۹۸
خانه / مقالات / کدام زبان پروگرام ‌ نویسی پیچیده‌ تر است؟

کدام زبان پروگرام ‌ نویسی پیچیده‌ تر است؟

ee68c99e f761 4160 bcfd c10b25663622 کدام زبان پروگرام ‌ نویسی پیچیده‌ تر است؟

آموزش جاوا

آموزش برنامه نویسی جاوا

ممکن است در جهان ی امروز جاوا اسکریپت زیاد کاربر د داشته باشد ولی در بسیاری مواقع این زبان از همان رویه قدیم تقلید می‌کند. زبان‌هایی چون کوبول، سی، سی پلاس‌پلاس، سی‌شارپ، جاوا پایتون در واقع زبان‌های رویه‌ای هستند . جاوا اسکرپیت نیز از این قاعده مستثنی نیست ولی این زبان فرق با اهمیت دارد. جاوا اسکریپت با مساله پیچیدگی کدنویسی روبرو است.

اما پرسش اصلی اینجا است که برای چه زبانی چون جاوا اسکریپت با معین اتی مشابه دیگر زبان‌ها که مساله پیچیدگی کدنویسی دارد، تا این اندازه محبوب شده عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد؟ جواب در موقتی بودن آن است. جاوا اسکریپت در تاریخچه توسعه‌ی نرم افزار ی در اهمیت خاصی قرار گرفته که ناگهان از یک زبان پروگرام نویسی مبوسیله به یک زبان برنامـه ‌نویسی جهت گسترش نرم‌افزاری سطح بالا تبدیل شده است. جاوا اسکریپت این اهمیت را مدیون انقلاب در جهان ی تلفن همراه وسائل های قابل حمل است.

اخیرا توسعه‌دهندگان حرفه‌ای فرصت کافی برای مجادله و رفع موارد با طراحان گران‌قیمت را ندارند به همین دلیل اکثرا منابع مورد نیاز به سختی در اختیار آنها قرار می‌گیرد. متاسفانه زمانی برای پاکسازی ارتباطات وجود ندارد حتی مدیران با توجه به اینکه نوآوری‌های بیشتری نیاز دارند، در این بخش زمانی را صرف نمی‌کنند.

نکته‌ی مبهم جایی است که پروگرام ‌نویسان جاوا اسکریپت به این نتیجه می‌رسند که هنوز در اواخر سال ۲۰۰۰ میلادی قرار دارند این موضوع در ارزیابی ‌های آماری بیشتر به چشـم می‌خورد. وب‌ وبسایت Seerene که در زمینه‌ی ارائه‌ی نتایج تحلیلی آماری کار می‌کند، با تحلیل بیش از ۴۰۰ میلیارد خط از کدهای نوشته شده جهت شناسایی و ارائه‌ی عکس ی درست از زبان‌های برنامـه ‌نویسی، نتایجی را به صورت اینفوگرافیک انتشار کرده که باعث می‌شود ذهن پروگرام ‌نویسان بیش از پیش درگیر شود.

در ادامه می‌توانیم با ارزیابی اینفوگرافیک ارائه شده ببینیم پیچیده‌ترین، ناکارامدترین و گیج‌کننده‌ترین زبان‌های برنامـه ‌نویسی کدام‌ها هستند .
d142d5f9 95b8 4b13 9771 044822c63d1e کدام زبان پروگرام ‌ نویسی پیچیده‌ تر است؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *