سه شنبه , آبان ۲ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / چین و چروک‌ها را به لیزر بسپاریم یا نه؟

چین و چروک‌ها را به لیزر بسپاریم یا نه؟

چین و همچنین چروک‌ها را به لیزر بسپاریم یا نه؟

n00030501 b چین و چروک‌ها را به لیزر بسپاریم یا نه؟

در سال شمسی‌های اخیر بسیاری اشخاص، ناآگاهانه مجذوب تبلیغات بی‌شمار آن حوزه شده‌اند و همچنین در مواردی نیز داغ عوارض بسیاری را به جای شفافیت، جوانی و همچنین زیبایی بر پوست خود نشانده‌اند. البته چنین اتفاقاتی، تاثیرات و همچنین اثرات مثبت لیزرهای کم‌تهاجمی جوون‌کننده پوست را نفی نمی‌کند. در واقع کاربرد صحیح آن نوع لیزرها، از سوی پزشک یا متخصص آموزش دیده، می‌تواند در رفع بعضی معظلات و مسائل و مشکلات پوستی، زیرا و به درستی که جای اسکار و همچنین جوش، لک‌های پوستی، چین و همچنین چروک‌های عمیق، افتادگی پوست و همچنین حتی درمان آثار سوختگی‌ها موثر باشد.

نقطه مهم دیگر آن می باشد که علی رغم قبل که صرفا بهره بری و استفاده از کرم‌های پوستی و همچنین در نهایت در سنین بالا انجام جراحی پلاستیک (لیفتینگ) جهت رفع چین و همچنین چروک‌ها توصیه می‌شد، ولی باید توجه داشت طی سال شمسی‌های اخیر با افزایش آگاهی‌های عمومی، کمتر کسی به عوارض جراحی‌های پلاستیک تن می‌دهد. در واقع، طی سال شمسی‌های اخیر با بهره‌گیری از تکنیک تحریک کلاژن‌سازی بسیاری از اعمال زیبایی پوست بدون مستلزم و نیاز به جراحی صورت می‌گیرد.

دکتر زهره نیکبخت، متخصص پوست و همچنین مو در آن باره می‌گوید: هنگام و زمانی که سن افزایش می‌یابد، کلاژن‌سازی کاهش یافته و همچنین پوست چروک می‌می شود. کلاژن، فراوان‌ترین پروتئین بدن می باشد که ساخت آن هم در بسیاری از بافت‌های بدن ازجمله پوست دیده می‌می شود. با کاهش کلاژن‌سازی و همچنین از دست رفتن بافت چربی زیر پوست، شادابی و همچنین طراوت پوست از بین می‌رود. در چنین شرایطی می‌قدرت از لیزرهای جوون‌کننده پوست که معمولا غیرتهاجمی می باشد، جهت احیای جوانی پوست بهره گرفت.

آن متخصص در گفت‌وگو با جام‌جم می‌افزاید: لیزرهایی از آن دست با کمک امواجی با طول موج ۱۴ تا ۴۰ نانومتر که کمترین تاثیرات و همچنین اثرات تهاجمی را روی پوست به‌جا می‌گذارد، قادر می باشد آثار چین و همچنین چروک، افتادگی، لک‌های ناشی از آفتاب سوختگی و همچنین جای جوش را از بین ببرد. معمولا چهار تا شش جلسه درمان با آن نوع لیزرها جهت رفع چروک‌های عمیق توصیه می‌می شود، ولی باید توجه داشت در بسیاری موارد، تاثیرات و همچنین اثرات مثبت درمانی حتی بعد از یک تا دو جلسه درمان هم قابل دیدن می باشد. در عین حال، براساس وسعت و همچنین نوع ضایعه و همچنین تعداد پالسی که در روند درمان از سوی اپراتور یا پزشک متخصص بهره بری و استفاده می‌می شود، هزینه درمان مشخص کردن می‌می شود.

رفع ضایعات عمیق با لیزرهای تهاجمی

به گفته دکتر نیکبخت، لیزرهای جوون‌ساز دو دسته می باشد؛ یکی لیزرهای تهاجمی که با برداشتن لایه سطحی پوست، ساخته یا ایجاد زخم می‌کند و همچنین لیزرهای غیرتهاجمی که زخم ساخته یا ایجاد نمی‌کند.

او همچنین با تاکید بر آن که جهت از بین بردن جاهای جوش عمیق در دخترک های جوان و ازدواج نکرده جوون یا چروک‌های عمقی در خانم‌های پیرتر، ناگزیر به بهره بری و استفاده از لیزرهای تهاجمی هستیم، توضیح می‌دهد: در چنین شرایطی، جای زخم ساخته یا ایجاد شده به مدت ۲۴ ساعت پانسمان می‌می شود و همچنین بعد از آن هم هم به یک هفته تا ده روز، مراقبت ویژه در منزل و همچنین دوری از نور آفتاب مستلزم و نیاز می باشد. در چنین شرایطی مراقبت از پوست در مقابل نور آفتاب تا دو ماه ضروری می باشد.

آن متخصص پوست تاکید می‌کند: امروزه لیزر‌های غیرتهاجمی که آثار ناشی از آن هم طی سه تا چهار روز از بین می‌رود، در میان خانم‌های شاغل، بخصوص شاغلان مقبولیت بیشتری دارد، ولی باید توجه داشت آن لیزر‌ها کاربرد کمتری جهت جوون‌سازی پوست و همچنین تحریک کلاژن‌سازی دارد.

هنگام و زمانی که لیزر به پوستتان آسیب می‌زند

توجه به آن نقطه ضروری می باشد که لیزرهای جوون‌کننده پوست همچون تیغ دولبه عمل می‌کنند؛ یعنی در صورتی که از سوی اشخاص آموزش‌دیده و همچنین متخصص بهره بری و استفاده نشوند، عوارضی مانند لک‌ها و همچنین سوختگی‌هایی را روی پوست به جا می‌گذارد.

دکتر نیکبخت با گفتن آن مطلب می‌گوید: در صورتی که لیزرها بدرستی و همچنین جهت فرد مناسب به کار گرفته می شود جهت از بین بردن بعضی آسیب‌های پوستی روش کم‌خطری محسوب می‌می شود، ولی باید توجه داشت در صورتی که دستگاه‌های لیزر در جوون‌سازی پوست بدرستی به کار گرفته نشود یا از سوی اشخاص غیرماهر مانند آرایشگاه‌ها یا موسسات آرایشی بهره بری و استفاده می شود، پس نتیجه آن می شود که‌ای جز آسیب زدن به پوست نخواهد داشت.

آن متخصص پوست تاکید می‌کند: در صورتی که بعد از یک هفته تا ده روز بعد از انجام لیزر، پوست به حالت طبیعی، شفاف‌تر و همچنین زیباتر از قبل بازنگردد رفت و آمد و مراجعه مجدد به علم پزشکی جدید که لیزر را انجام داده، ضروری می باشد. آثار نامطلوب به جا مانده ناشی از کاربرد نادرست لیزر بهتر می باشد از سوی متخصصی که از ابتدا لیزر درمانی از طریق او همچنین انجام شده، صورت بگیرد.

خداحافظی با عمل‌های جراحی پلاستیک

دکتر نیکبخت با تاکید بر آن ‌که در بعضی موارد ازجمله سوختگی‌ها و همچنین ضایعات پوستی عمیق، انجام جراحی پلاستیک به عنوان پایه اصلی درمان گریزناپذیر می باشد، می‌گوید: امروزه دنیا به سمت روش‌های کاملا غیرتهاجمی در درمان بیماری‌ها می‌رود. در چنین شرایطی، جهت افرادی که خواهان بهره‌گیری از روش‌های جوون‌سازی پوست خواهند بود، لیزرهای جوون‌کننده پوست، بهترین انتخاب جهت رفع چین و همچنین چروک صورت محسوب می‌می شود. نحوه عملکرد آن لیزرها نیز به آن صورت می باشد که با وارد شدن فیبر لیزر از طریق یک سوراخ کوچک داخل پوست، چربی‌های اضافی پوست جذب‌شده و همچنین با تحریک کلاژن‌سازی از زیر پوست، باعث کشیدگی آن هم می‌می شود.

او همچنین با اشاره به آن ‌که لیزرهای جوون‌کننده پوست بسته به نوع ضایعه پوستی جهت اشخاص از ۱۸ تا ۷۵ سال شمسی کاربرد دارد، تاکید می‌کند: بی‌شک جهت هر نوع پوستی، پزشک متخصص، برنامه جذاب و جالب و خوب خاص درمانی و همچنین نوع لیزر را مشخص کردن می‌کند، ولی باید توجه داشت بیماران بایستی و حتما بدانند بعضی لیزرها مستلزم و نیاز به چند جلسه درمان دارند و همچنین به دست آمدن نتایج مطلوب، مستلزم و نیاز به پیگیری روند درمان دارد. همچنین درمان با لیزرهای تهاجمی، بهتر می باشد در فصل فصل برگ ریزان پاییز و همچنین زمستان که نور آفتاب شدت کمتری دارد، انجام می شود.

روش‌هایی که تو را به خود وابسته می‌کند

به خاطر داشته باشید که پوست همه ما به روش دائم در تماس با عواملی مانند آلودگی هوا، انواع استرس‌ها و همچنین تنش‌های روحی و همچنین نیز گذر عمر می باشد. آن مسائل مسلما به فرسایش تدریجی پوست و همچنین از دست رفتن جوانی و همچنین شادابی آن هم منجر می‌می شود.

دکتر نیکبخت توصیه می‌کند: در صورتی که شامل افرادی هستید که تمایل به حفظ و همچنین احیای شادابی و همچنین جوانی از دست رفته پوست خود از طریق شیوه‌های درمانی زیرا و به درستی که لیزر دارید؛ بایستی و حتما بدانید که رسیدن به پس نتیجه آن می شود که مطلوب از طریق آن روش‌ها محدوده و همچنین مرز‌های مشخصی دارد و همچنین برخورد متوقعانه با آنها پس نتیجه آن می شود که‌ای جز سرخوردگی و همچنین نارضایتی نخواهد داشت. از سوی دیگر، بایستی و حتما توجه داشت که مقابله با عوامل طبیعی فرسایشی پوست از طریق روش‌های درمانی نوین، راهی جز تکرار مداوم آن شیوه‌ها و همچنین به نوعی وابستگی به آنها را باقی نمی‌گذارد.

پونه شیرازی

http://migna.ir/vdcizwap.t1auu2bcct.html
بهترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : چین و همچنین چروک‌ها را به لیزر بسپاریم یا نه؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *