پنج شنبه , مرداد ۲۵ ۱۳۹۷
خانه / مقالات / چگونه سیستم پرداخت آنلاین در سایت خود راه اندازی کنیم؟

چگونه سیستم پرداخت آنلاین در سایت خود راه اندازی کنیم؟

۱- مواد لازم !!

اولاً دقت بکنید که قبل از درخواست از بانک جهت اتصال به آن، باید شرایطی داشته باشید؛ از عبارت :
– نماد الکترونیکی (ENAMAD):

pay چگونه سیستم پرداخت آنلاین در سایت خود راه اندازی کنیم؟
درخواست درگاه بانکی

دریافت درگاه مستقیم بانکی,درگاه پرداخت مستقیم,ارائه درگاه بانکی,بهترین درگاه بانکی,درخواست درگاه بانکی|دریافت درگاه بانکی,گرفتن درگاه بانکی|درگاه پرداخت اینترنتی,درگاه پرداخت,جهان پی,درگاه بانک,درگاه اینترنتی بانک,درگاه بانکی,درگاه پرداخت,دریافت درگاه پرداخت اینترنتی,درگاه مستقیم

— فرایند خرید مشاهده نگردید برای خرید کارت شارژچطور می توان از سایت کار کرد
— فرآیندخریدباید به صورت آنلاین باشد به مفهومکاربر نباید منتظرایمیل شما بماند وهمان لحظه که سفارش داد می بایست تاییدیه ی شما رادر پنجره وب سایت شما ببیند نه درایمیل خودش.
— در شخصیت حقیقی سند ضمیمه شده یا باید بنام خودتان بنام پدر و با مادر و یا همسر باشد که در اینصورت صفحه اول دوم شناسنامه کسی که سند بنام اوست راضمیمه کنید وبسایت بارگذاری نشد.
— افزایش اعتبار از سایت حذف گردد می بایست برای خرید های کارت شارژبرای مثال ۲۰۰۰تومانی در همان زمان ۲۰۰۰ تومان واریز به حساب می شود یا از طریق درگاه پرداخت می گردد کد دریافت می گردد
— چنانچه شما بخش همکاری با ما را برای کارهای بازاریابی قرار داده اید می بایست دارای مجوز باشید وگرنه بخش همکاری با مارا حذف بکنید .
— ادرس فروشگاه باید کاملا همموسیقی اجاره نامه قید گردد تصویر ان کامل ارسال گردد تعرفه ها معین است ولی وقت ی ثبت نام انجام می گیرد باید امکان خرید در سایت مشاهده گردد
— لطفا آرم نماد را در صفحه پروفایل شما و درخواست نمایندگی و ارتباط با ما قرار دهید

شما را نمی‌دانم ولی من حالم از طی کردن این تمام وهله گیر دادن‌ها به می‌خورد!

تذکر : به وبلاگ‌ها نماد الکترونیکی داده نمی‌شود.
– ثبت در سایت ساماندهی:

می بایست سایتتان در samandehi.ir ثبت شده باشد.
– باید جواز کسب داشته باشید و یا یک شرکـت ثبت شده باشید!

آپدیت : گاهی مشاغل مانند فروشگاه آنلاین و افراد حقیقی می‌توانند بدون جواز کسب نماد بگیرند. ولی چنانچه می‌خواهید نماد حقوقی بگیرید باید جواز کسب داشته باشید.

بعد از طی کردن چند خان وبسایت ای.نماد تازه بایستی به سایت یک بانک مراجعه بکنید و درخواست درگاه پرداخت اینترنتی بدهید که هر کدام شرایط ویِژگزینشه خود را دارند (مثلاً شرایط بانک سینا را اینجا ببینید) اما چیزی که در تمام بانک‌ها الزامی است، یکی نماد الکترونیکی و یکی «اصل و کپی جواز کسب یا مجوز در خصوص فعالی ت در حال انجام» است. اکنون تصور بکنید مثلاً ما برای فروش آزمایش ا باید از کجا جواز کسب و امثالهم بیاوریم!؟؟؟؟؟

(این را داخل پرانتز بگویم: من با یکی از بانک‌ها که ارتباط گرفتم، گفت شما ENAMAD را بگیرید، ما این جواز کسب را کاریش می‌کنیم! که همان ای.نماد هم یک جاهایی به گواهی ثبت شرکـت و جواز کسب گیر می‌دهد)

خوب ، شرکت ثبت می‌کنم!

ممکن است بگویید بهتر من می‌روم یک کمپانی ثبت می‌کنم. بله، چنانچه شما قصد دارید حقیقتاً مانند شرکت کارتان را گسترش دهید، راهی جز این ندارید. اما اگر می‌خواهید مجموعه ثبت بکنید که به شما درگاه پرداخت الکترونیک بدهند، باید بدانید که ثبت شرکـت همانا و دردسرهای بعدی همانا. آنقدر مراحل آنقدر قوانین مقررات دارد که پشیمان خواهید شد. من چند ماه پیش برای ثبت شرکـت به اداره ثبت اسناد مراجعه کردم، شخصی که مسؤول این کار بود گفت: چنانچه می‌توانید کارهایتان را با کمی زحمت بیشتر، بدون ثبت کمپانی انجام دهید، پیشنهاد می‌کنم شرکت ثبت نکنید. چون بحث مالیات امثالهم خودش مصیبتی است.

می‌توانم از شرکـت ثبت شده افراد دیگر مصرف کنم؟

یک راه برای دور زدن این مانع، این است که از کمپانی ثبت شده دیگران که خودشان پرداخت الکترونیک ندارند مصرف بکنید . برخی از دوست ها بوده‌اند که از یک شرکـت ثبت شده که آشنایشان بوده یک گواهی گرفته‌اند از آن طریق اقدام کرده ‌اند که اما این هم دردسرهای ویِژگزینشه خودش را دارد. (تجربه من جهت زمانی بود که بانک‌ها ENAMAD نمی‌خواستند. الان این ای.نماد اعصاب خردکن است)
من امکان دریافت نماد اعتماد الکترونیکی درگاه مستقیم بانک ندارم، به هیچ وجه نمی‌توانم پرداخت الکترونیکی داشته باشم؟

اگر شما هم مثل ما حوصله افتادن دنبال این قوانین دست پا گیر را ندارید، می‌توانید از درگاه‌های واسط استفاده بکنید . سایت‌هایی هستند که به شما مجوز می‌دهند که شما مشتریانتان را به وبسایت آن‌ها بفرستید، آن‌ها مشتری را به بانک مورد نظرشان هدایت می‌کنند و مبلغ را از طرف شما دریافت می‌کنند نهایتاً مشتری را به وبسایت شما ارجاع می‌دهند.
ویژگی ها ی این روش:

– نیازی به طی کردن آن تمام وهله نیست. همین الان درخواست بدهید معین ات بانکی تصویر کارت ملی و چند معین ه آسان را به آن‌ها بدهید، در عرض چند ساعت درگاه پرداخت شما آماده است!
– قطعا ً ضروری نیست وب‌ وبسایت داشته باشید. وبلاگ‌ها می‌توانند از اینروش مصرف کنند.
– نیازی به تخصص فنی نیست. در ساده‌ترین حالت، آن‌ها به شما یک دکمه می‌دهند که کافی‌ست کد آن دکمه را در مطلبتان قرار دهید. مشتری با کلیک روی آن به درگاه آن‌ها پس به بانک منتقل می‌شود و نهایتاً از طریق ایمیل یا SMS به شما اطلاع داده می‌شود که مشتری به حساب شما پول واریز کرده .
– اکثر آن‌ها امکانات خیلی جالبی تعبیه کرده ‌اند (مثلاً خیلی ‌هاشان جهت تمام نوع سیستم فروشگاهی ماژول رایگان عرضه می‌کنند که به راحتی به درگاه آن‌ها متصل شوید)
معایب این روش:

– درصد نسبتاً بسیاری کارمزد از شما می‌گیرند. از ۱٫۵ درصد تا ۲٫۵ درصد. (ممکن است بگویید این که درصد بسیاری نیست، اما وقتی تراکنش‌هایتان خیلی شود، متوجه می‌شوید که کم نیست! مثلاً زمان ی از ۳۰۰ هزار تومان با احتساب ۲.۵ درصد سود، ۷۵۰۰ تومان به آن‌ها می‌پردازید، آتش می‌گیرید!!! 🙂
– تسویه حساب از تا چهار روز. پول در اینروش سریعاً به حساب شما نمی‌آید. بلکه باید درخواست واریز بدهید و در برخی سایت‌ها تا ۴ روز کاری طاقـت کنید تا پول به حسابتان واریز شود.
– مشتری باید یک وهله بیشتر طی نماید . یعنی می بایست ابتدا وارد وب سایت آن‌ها شود پس وارد درگاه بانک… همین ممکن است جهت گاهی مشتریان که ناشی‌تر هستند شبهه ایجاد نماید از خرید منصرف شوند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *