سه شنبه , اردیبهشت ۳۱ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / چگونه با همسرمان به تفاهم کامل برسیم؟

چگونه با همسرمان به تفاهم کامل برسیم؟

چگونه با همسرمان به تفاهم کامل برسیم؟

n00036142 b چگونه با همسرمان به تفاهم کامل برسیم؟

فرض کنید تو به عنوان یک فرد جوون تصمیم به ازدواج و همچنین شروع یک زندگی جدید با فردی جدید را گرفته اید. ممکن می باشد این فرد هم شهری ، هم محله ای و همچنین حتی از اقوام تو باشد .به هرحال از هرجا و همچنین با هر قومیتی که باشد  قطعا تفاوتهایی را با یکدیگر خواهید داشت. تفاوت هایی که ریشه ای عمیق در زندگی تان دارند و همچنین سالهاست که پا به پای تو آمده اند و همچنین پرورش یافته اند.

 

در هر صورت دختر و همچنین پسری که با یکدیگر پیوند زناشویی میبندند به دلیل محیط و همچنین شرایط خانوادگی ای که در آن هم رشد کرده اند و همچنین همچنین افرادی که در تمام طول زندگی چند ساله شان مثل یک الگو در کنارشان بوده اند ،طبیعتا دارای تفاوت های بسیاری خواهند بود ،ولی باید توجه داشت این تفاوت ها بسته به نوع و همچنین شدتی که دارند با شروع زندگی خودشان را نشان خواهند داد، حالا این تبحر و همچنین توانایی شماست که تا چه حد بتوانید خودتان را با شرایط به وجود آمده وفق بدهید و همچنین به جای پررنگ کردن و همچنین ذره بین گذاشتن روی آنها سعی بر کمتر شدن و همچنین بی اثر کردن آن هم داشته باشید، مثل بمب های ساعتی و همچنین خطرناکی که هرکسی قادر به خنثی کردن آن هم نیست و همچنین مهار کردن آن هم تبحری خاص می طلبد! 

 

حمیدرضا رحمانی روان شناس و همچنین مشاور خانواده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در این خصوص گفته استمهم ترین نکته ای که طرفین قبل از شروع زندگی مشترک باید آن هم را باور داشته باشند “تفاهم”می باشد، کلمه ای هرچند کوچک که محتوای بسیاری را به صورت نهفته در خود جای داده می باشد. تفاهم به بیان ساده و همچنین قابل درک به معنی “توانایی تحمل تفاوت ها” می باشد و همچنین صد در صد زمانی که زن و همچنین مرد به این شعار پایبند باشند که “میتوانیم با تفاوتهای یکدیگر کنار بیاییم ” مسائل به راحتی حل خواهند شد.

 

باور کنید موتور محرک زندگی مشترک خودتان هستید

به روش کلی زمانی که در زندگی مشترک صفا و همچنین صمیمیت ، احترام متقابل، همراهی و همچنین همدلی و همچنین همچنین مهربانی وجود داشته باشد قطعا زندگی شیرین و همچنین دلچسب میشود. گاهی پیش می آید که خانواده نوپا از لحاظ تفاهم و همچنین همدلی فقیر میشود ، تا جایی که کینه و همچنین خودخواهی و همچنین بحث و همچنین جدل های بی دلیل جای آن هم را میگیرد که در پی آن هم زندگی جهنمی میشود که هر دونفر را در گرمای خود خواهد سوزاند!

 

ولی باید توجه داشت وجود تفاهم و همچنین همدلی خود به خود باعث افزایش انگیزه در جهت ادامه زندگی مشترک میشود، آنقدر که بتوان اختلافات کوچک را نادیده گرفت و همچنین از آنها چشم پوشی کرد.

جدا از همه این ها ظریف ترین نکته ای که باید بدانیم این می باشد که وجود تفاوت ها تنها به اختلاف نظر در مسائل مادی و همچنین یا پیش پا افتاده همچون رنگ لباس و همچنین بوی عطر و همچنین… معطوف نمیشود بلکه طیف گسترده تری دارد.

 

حمیدرضا رحمانی اظهار کرد: پیرامون بحث اختلافات زندگی زناشویی یکی موضوع اختلاف سلیقه مطرح می باشد و همچنین دیگری اختلاف در عقیده! که به هرحال وابسته به شرایط متعددی می باشد و همچنین در کنار تفاهم ها که قطعا به صورت اکتسابی بوجود آمده می باشد حضور دارند.هر دو طرف وظیفه دارند روحیه گذشت و همچنین ایثار را در خودشان تقویت کرده و همچنین برای رسیدن به نقاط مشترک بیشتر تمام تلاش خو د را لحاظ نمایند ، همچنین و علاوه بر آن هم اقتدار و قدرت خود را در جهت شناختن خصوصیات اخلاقی ، رفتاری و همچنین همچنین فردی همسرشان به کار بگیرند. چرا که تفاهم به معنای توانایی تحمل تفاوت ها می باشد و همچنین برای گسترش آن هم باید اقتدار و قدرت درک را افزایش داد. 

 

بد نیست به خودتان رجوع کنید

اختلاف سلیقه و همچنین همینطور اختلاف در عقیده امریست که نمیتوان از آن هم چشم پوشی کرد ، چرا که زن و همچنین مرد قبل از اینکه یکدیگر را بشناسند خود را شناخته اند و همچنین قریب بر سه دهه از زندگیشان را در شرایطی سپری کرده اند که بر تشکیل روحیه و همچنین خصوصیات اخلاقی و همچنین رفتاریشان اثر قابل توجهی گذاشته می باشد. چرا که ممکن می باشد یکی از طرفین در خانواده ای مذهبی رشد کرده  و همچنین دیگری در محیطی متغایر و متفاوت تر و همچنین خانواده ای به اصلاح امروزی پرورش یافته باشد که طبیعتا بسیاری از موارد و همچنین موضوعات رفتاری و همچنین عقیده ای نیز برایش بی مفهوم مانده می باشد!

 

این روان شناس در این باره نیز بیان داشت: تحمل اختلاف در سلیقه به مراتب راحت تر می باشد و همچنین در اکثر موارد با کنار گذاشتن خودخواهی و همچنین اهمیت دادن و همچنین همچنین احترام گذاشتن به سلیقه طرف مقابل برطرف میشود.ولی باید توجه داشت موضوع اختلاف عقیده موضوعی می باشد که به راحتی قابل چشم پوشی نیست و همچنین طیف گسترده ای دارد، شاید در مراحل اولیه بتوان نسبت به آن هم بی توجهی کرد ولی باید توجه داشت قطعا در دراز مدت اثر ناهنجار خود را اعمال خواهد کرد.زمانی که یکی از طرفین نسبت به مسائل مذهبی و همچنین دینی حساسیت بالایی دارد طبیعتا از همسر آینده خود نیز چنین انتظاری را خواهد داشت ، پس بهتر می باشد زمانی که یک فرد را به عنوان شریک زندگی انتخاب میکنیم در آن هم مراحل اولیه شخصیت و همچنین عقاید مذهبی و همچنین معنوی اش را به خوبی بشناسیم و همچنین در صورتی که مطابق خواسته ها و همچنین شرایط ما نبود از تشکیل یک زندگی که تنها ظاهری فریبنده دارد پیشگیری کنیم.

 

آقایان ،لطفا چشمانتان را نبندید!

نکته دیگری که بیشتر زنان را تحت تاثیر قرار میدهد بی توجهی مردان و همچنین به بیان عامیانه تر “بی خیالی” شان نسبت به موارد گوناگون می باشد. که از نمونه های آن هم میتوان به سکوت معنادار و همچنین آزار دهنده آنها بعد از پایان بگو مگوهای کوچک اشاره کرد.زیرا بسیاری از زنان بواسطه روح لطیفشان توقع دارند همسرشان اهمیت بیشتری به آنها بدهد و همچنین بجای سکوت و همچنین بی محلی کردن به سمت آنها رفته و همچنین با زبان نرم سخن بگوید.

 

رحمانی در این خصوص نیز افزود:  در بسیاری از موارد زنان از بی توجهی همسرشان به مسائل پیش آمده شکایت میکنند، در مقابل مردان نیز از کنجکاوی  های مخصوص زنان و دختران جوان گله دارند که همین امر موجب بروز اختلاف خواهد شد. ولی باید توجه داشت در این میان زنان عصبانیت و همچنین ناراحتیشان را بیشتر بروز میدهند  و همچنین برای تخلیه روحی خود حتی امکان  دارد با گفتن جملاتی همچون ” تو دیگر مثل قبل بمن علاقه ای نداری” ویا “توجهت بمن خیلی کمتر از قبل شده” اسباب ناراحتی بیشتری را فراهم کنند.

 

نکته مهم برای برقراری یک ارتباط موفق بین زوجین این می باشد که در مواردی هرچند کوتاه خودمان را جای طرف مقابلمان بگذاریم و همچنین به نظرات و همچنین خواسته هایش اهمیت دهیم.

 

بخوانید و همچنین بدانید.

با همه این تفاصیر میتوان گفت تقاهم کامل و همچنین قطعی که هیچگونه کم و همچنین کاستی در آن هم نباشد وجود ندارد، همچنین و علاوه بر آنان احتمال انکه زن و همچنین مرد در فکر و همچنین سلیقه و همچنین همچنین ویژگی های اخلاقی و همچنین روحی خود هیچ تفاوتی نداشته باشند صفر می باشد! چرا که خلقت هرانسان با انسانی دیگر متغایر و متفاوت می باشد و همچنین در میان میلیار میلیارد انسانی که روی کره زمین زندگی میکنند هیچ دونفری پیدا نمیشوند که از هر نظر با هم یکسان باشند.

 

بنابراین انتظار همتا بودن و همچنین همفکری و همچنین هم سلیقگی انتظاری بی جا می باشد.

 

رحمانی در پایان خاطرنشان کرد: تفاهم در پیشامد جدید ازدواج وابسته به فهم و همچنین درک دو طرفه می باشد ، به طوری طرفین بخود بفهمانند “هرچقدر که من نسبت به خود آگاهی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری و همچنین کامل دارم باید به طرف مقابلم هم این احساس را داشته باشم” ،چرا که ازدواج یک آمیختگی می باشد که در صورتی که زن و همچنین مرد هنر این آمیختگی را به خوبی یاد بگیرند میتوانند در صدد برخورد و همچنین بهبود مشکلات بوجود آمده قدم بزرگی بردارند.

 

توصیه مشاوران خانواده این می باشد که زن و همچنین شوهر یکدیگر را یاری کنند تا فاصله بین آنها به مرور کم و همچنین کمتر می شود .اینکه زوجین به رشد فکری و همچنین عقیده ای همسرشان کمک کنند تنها پسندیده می باشد بلکه خود به عنوان یک وظیفه تلقی میشود شایسته می باشد زمانی که یکی از طرفین نسبت به دیگری برتری دارند هردوطرف برای رسیدن به درجه ای یکسان تلاش نمایند.

کلمات کلیدی: زندگی مشترک،همسرمان به تفاهم،اختلاف سلیقه،دعوای جنسی و زناشویی

http://migna.ir/vdcf0ydm.w6dvjagiiw.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : چگونه با همسرمان به تفاهم کامل برسیم؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *