شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / چه گروه های خونی مستعد ابتلا به دیابت است؟

چه گروه های خونی مستعد ابتلا به دیابت است؟

چه تیم های خونی مستعد ابتلا به دیابت می باشد؟

به نقل از مهر، بر آن اساس یک تیم از محققان فرانسوی دریافته اند زنانی که تیم خونی B مثبت دارند ۳۵ قسمت و بخش بیش از زنانی که تیم خونی O منفی دارند به دیابت نوع ۲ مبتلا می شوند. آن نتایج با بررسی کردن بیش از ۸۲ هزار زن فرانسوی بدست آمده می باشد.

در آن مطالعه مشخص شده که در زنانی که تیم خونی A دارند احتمال بروز دیابت ۱۰ قسمت و بخش و همچنین در آنها که تیم خونیشان B می باشد احتمال دیابت ۲۰ قسمت و بخش بیش از آنهایی می باشد که تیم خونی O دارند. RH مثبت یا منفی به تنهایی تاثیری در احتمال بروز دیابت ندارد.

سپس محققین تیم خونی A و همچنین B را از لحاظ RH با هم بررسی کردن کردند و همچنین دیدن کردند در مقایسه با زنان O منفی، دیابت در زنان A مثبت ۱۷ قسمت و بخش و همچنین در A منفی ۲۲ قسمت و بخش و همچنین در AB مثبت ۲۶ قسمت و بخش و همچنین در B مثبت ۳۵ قسمت و بخش اکثرا و بیشتر شده بود. با آن حال محققان می نامند بررسی کردن تیم های خونی در اشخاص مبتلا به دیابت یا حتی مستعد به دیابت فایده ای ندارد زیرا و به درستی که فرد نمی تواند آن هم را تغییر دهد.
عواملی مانند وزن، مصرف سیگار و همچنین یا مقدار و اندازه و میزان فعالیت بدنی اهمیت خیلی زیاد بیشتری دارند زیرا و به درستی که اشخاص می توانند با تغییر در آنها مشکل خود را تحت کنترل درآورند. دکتر «کلاول چاپلون» عضو تیم بررسی از فرانسه در آن باره می گوید: «جمعیت مورد مطالعه ما زنان بودند، ولی باید توجه داشت به نظر ما هیچ مکانیسم بیولوژیکی جهت توجیه اختلاف جنسیتی وجود ندارد.
یافته های ما از ارتباط و رابطه قوی بین تیم خونی و همچنین ریسک ابتلا به دیابت حمایت می کند، و همچنین شرکت کنندگان شامل تیم خونی O در معرض ریسک کمتر ابتلا به دیابت خواهند بود.»

http://migna.ir/vdcgyw9w.ak9qq4prra.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : چه تیم های خونی مستعد ابتلا به دیابت می باشد؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *