دوشنبه , تیر ۲۳ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / چه میزان ایرانی‌ها از اختلالات روان رنج می‌برند؟!

چه میزان ایرانی‌ها از اختلالات روان رنج می‌برند؟!

چه میزان ایرانی‌ها از اختلالات روان رنج می‌برند؟!

به به گفته ایسنا، دکتر علی‌اکبر سیاری در افتتاح پایگاه سلامت مرکز سلامت ولیعصر شهرستان همدان، با گفتن آنکه در حال حاضر ۲۳ قسمت و بخش شهروندان و مردم شهر کشور شامل نوعی از اختلالات روان خواهند بود، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰ میلیون فرد یا شخص در کشور شامل فشار خون خواهند بود. او همچنین با گفتن آنکه ۵۰ قسمت و بخش بیماران از بیماری دیابت خود اطلاعی ندارند، تصریح کرد: ما بایستی و حتما اشخاص مبتلا به بیماری‌ها را شناسایی و همچنین درمان کنیم و همچنین به علت قابل کنترل بودن همه بیماری‌ها نسبت به پیشگیری هرچه سریع‌تر اقدام کنیم.

‌دست یار وزیر بهداشت با تاکید بر آنکه ۷۰ قسمت و بخش مردن و مرگ‌ومیرها به دو عامل رفتار فردی و همچنین فیزیولوژیک بستگی دارد، گفت: ۷۰ قسمت و بخش مردن و مرگ‌ومیرها به دو عامل فردی مانند کشیدن سیگار و همچنین ورزش کردن و همچنین عامل فیزیولوژیک و همچنین جسمی مانند فشار خون، آسم، دیابت، اضافه وزن و همچنین چاق شدن، سکته قلبی و همچنین سکته مغزی بستگی دارد.

سیاری اظهار کرد: پیش‌بینی می‌می شود تا ۱۰ سال شمسی بعدی ۲۵ قسمت و بخش مردن و مرگ‌ومیرها و همچنین ۳۰ قسمت و بخش مصرف سیگار کاهش یابد و همچنین بایستی و حتما قدر طرح تحول نظام سلامت را دانسته و همچنین کمک کنید تا سال شمسی بعدی شاهد تحولات چشمگیری باشیم.

او همچنین با اشاره به کاهش مردن و مرگ‌ومیرها نسبت به سال شمسی‌های قبل گفت: در سال شمسی‌های قبل سالیانه ۱۰ هزار فرد یا شخص بر اثر کزاز و همچنین در سال شمسی ۶۴، ۳۴ هزار فرد یا شخص بر اثر بیماری اسهال جان خود را از دست دادند.

همچنین براساس گزارشات در سال شمسی ۹۲، از ۳۸۰ هزار فرد یا شخص مردن و مرگ و همچنین میر ۹۳ هزار فرد یا شخص بر اثر سکته قلبی، ۴۳ هزار فرد یا شخص بر اثر سکته مغزی و همچنین ۳۲ هزار فرد یا شخص بر اثر سرطان جان خود را از دست دادند.

او همچنین با گفتن آنکه با اتحاد و همچنین انسجام می‌قدرت از همه آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی پیشگیری کرد، گفت: امروزه یک سوم ازدواج‌ها منجر به طلاق می‌می شود . ما بایستی و حتما دست به دست هم داده و همچنین شادی و همچنین جذاب و جالب و خنده را به شهروندان و مردم شهر هدیه دهیم.

دست یار بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به رمز و همچنین رازهای موفقیت اظهار کرد: شامل رمز و همچنین رازهای موفقیت ما در روستاها درستی فرد انتخاب شده، ارائه آموزش خوب، دادن شخصیت به فرد، نظارت و همچنین بازخورد مناسب، اصلاح اشتباهات، درست کردن نظام اطلاعات، ثبت اطلاعات و همچنین ارائه به گفته می باشد.

سیاری با تاکید بر آنکه در حال حاضر آموزش‌های ارائه شده جهت پرسنل کافی و همچنین کامل نیست، تصریح کرد: بایستی و حتما نظارت‌ها قوی‌تر، بازخوردها بهتر و همچنین سطح اطلاعات بالاتر رفته و همچنین ارتقا یابد و همچنین امیدواریم با آن حرکت جهت همه شهروندان پرونده تشکیل می شود.

http://migna.ir/vdcfcmdm.w6d0xagiiw.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : چه میزان ایرانی‌ها از اختلالات روان رنج می‌برند؟!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *