چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / چه اقداماتی انجام دهیم تا کودکانمان چاق نشود؟

چه اقداماتی انجام دهیم تا کودکانمان چاق نشود؟

چه اقداماتی انجام دهیم تا کودکانمان چاق نشود؟

۵۰ قسمت و بخش کودکان ما در معرض اضافه وزن و همچنین چاق شدن خواهند بود و همچنین آن معضلی در کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان شده می باشد.

3024003 284 چه اقداماتی انجام دهیم تا کودکانمان چاق نشود؟

بنابراین اضافه وزن و همچنین چاق شدن در دهه‌ی اخیر یک معضلی در کودکان و همچنین جوانان و نوجوانان شده می باشد. که بایستی و حتما حتماً به آن هم رسیدگی می شود.

او همچنین تأکید کرد: زمانی ما می‌گوییم یک کودک اضافه وزن دارد و همچنین چاق می باشد که قد را نسبت به سن، وزن را نسبت به سن و همچنین وزن را نسبت به قد بر اساس منحنی‌های رشدی می‌سنجیم و همچنین در صورتی که بین ۵ تا ۸۵ باشد می‌گوییم یک کودک در اوضاع نرمال قرار دارد، در صورتی که بین ۸۵ تا ۹۵ باشد کودک را بالای اضافه وزن حساب می‌کنیم و همچنین در صورتی که بالای ۹۵ قسمت و بخش باشد بر اساس اعداد منحنی رشد ما کودک چاق می باشد.

فرح‌قسمت و بخش عنوان کرد: ما برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی جهت وزن کودکمان را بایستی و حتما از آن هم ۲ سالگی که او را از شیر می‌گیریم و همچنین به غذای سفره عادت می‌کند شروع می‌کند و همچنین حواسمان باشد که حتماً بر اساس هرم غذایی رفتار کنیم، غذاهای پر کالری بی‌ارزش را سعی کنیم کودکمان را به خوردنشان عادت ندهیم و همچنین شیرینی زیاد، خامه و همچنین شکر را از وعده‌های غذایی حذف کنیم زیرا ذائقه‌ی کودک به مرور به آن هم‌ها عادت می‌کند.

آن متخصص تغذیه افزود: در صورتی که از آن هم ابتدا طوری رفتار کنیم که وعده‌های غذایی سالم باشد و همچنین کودکمان را عادت دهیم همراه با غذا سبزی خوردن و همچنین سالاد بهره بری و استفاده کنند، در میان وعده‌ها به کودک به جای اسنک چیپس، شکلات، میوه بدهیم باعث می‌می شود تا کودک ما کالری اضافه‌ای گرفتن نکند و همچنین زمانی که کودک کالری اضافه گرفتن نمی‌کند، می‌تواند خیالمان راحت باشد که کمتر در معرض اضافه وزن قرار گیرد.

او همچنین در پایان خاطر نشان کرد: یک سری بیماری‌هایی خواهند بود که معمولاً در بزرگسالی بروز می‌کنند مثل بیماری‌های قلبی و همچنین دیابت. بایستی و حتما آگاه باشیم ریشه‌ی آن بیماری‌ها در کودکی می‌باشد، یعنی در صورتی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنیم کودکمان هر چقدر بخواهد می‌تواند روغن مصرف کند و همچنین زیرا و به درستی که بچه می باشد، فعالیت دارد بنابراین می‌سوزاند آن یک باور غلط محسوب می‌می شود، بلکه ما بایستی و حتما آن هم رژیمی که زیر ۳۰ قسمت و بخش انرژی او از چربی تأمین می‌می شود و همچنین زیر ۱۰ قسمت و بخش انرژی او از چربی اشباع می باشد از آن هم کودکی جهت کودکمان داشته باشیم.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5150098/%DA%86%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D9%87%DB%8C%D9%85-%D8%AA%D8%A7-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%86%D8%A7%D9%82-%D9%86%D8%B4%D9%88%D8%AF
بهترین خبرهای جدید فرهنگی و اجتماعی : چه اقداماتی انجام دهیم تا کودکانمان چاق نشود؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *