پنج شنبه , تیر ۶ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / چرا کودکمان کابوس می‌بیند؟

چرا کودکمان کابوس می‌بیند؟

چرا کودکمان کابوس می‌بیند؟

4234961 732 چرا کودکمان کابوس می‌بیند؟سمیرا درویشی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوون در خصوص کابوس کودکان گفت: کابوس‌ها، رویاهای ترسناک و همچنین اضطراب‌آوری خواهند بود که ممکن می باشد اشخاص در هر سنی به آن هم گرفتار شوند ولی باید توجه داشت آن موضوع در کودکان شایع‌تر می باشد.

او همچنین ادامه داد: کابوس‌ها معمولاً قبل از ۱۰ سالگی آغاز می‌شوند ولی باید توجه داشت در کودکان بین ۳ تا ۵ سال شمسی آن قبیل وحشت‌ها فراوان می باشد زیرا و به درستی که در آن سنین تغییر در چرخه خواب افزایش می‌یابد. درویشی با گفتن آنکه دخترک های جوان و ازدواج نکرده در مقایسه با پسران جوان اکثرا و بیشتر دچار کابوس می‌شوند، اظهار داشت: به روش کلی کابوس‌ها نشان‌دهنده هیچ گونه شرایط علم پزشکی جدید و همچنین روانشناختی نیستند و همچنین احتیاج به درمان ویژه ای ندارند به همچنین و علاوه آرامش والدین مناسب‌ترین نقش در بهبود کابوس‌های شبانه کودکان می باشد.

او همچنین در خصوص دلایل بروز کابوس گفتن کرد: استرس و همچنین مسائل روحی و همچنین روانی که در طول روز جهت کودک اتفاق می‌افتد، تماشای فیلم دیدنی و جذاب‌های ترسناک و همچنین خشن، خواندن کتاب‌های وحشت‌آور و همچنین مصرف بعضی داروها باعث کابوس می‌شوند. همچنین پرخوری، دیر غذا خوردن و همچنین نوع شخصیت(کودکان حساس یا احساساتی) موجب افزایش کابوس‌های شبانه می‌‌شوند.
درویشی در خصوص راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پیشگیری از کابوس‌های شبانه خاطرنشان کرد: در اتاق خواب کودک چراغ خواب بگذارید، قبل از خواب جهت کودکان کتاب بخوانید، کودکان را از انجام فعالیت‌های قبل از خواب منع نمایید، برنامه جذاب و جالب و خوب غذایی طوری تنظیم می شود که ۲ ساعت قبل از خواب غذا میل می شود، به چیدمان اتاق خواب توجه کنید سطح تحمل کودک را در نظر بگیرید و همچنین وقت آن هم را با برنامه جذاب و جالب و خوب‌های فشرده پر نکنید و همچنین در پایان حمام کردن را قبل از خواب توصیه نمود.

http://migna.ir/vdcftydm.w6dvyagiiw.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : چرا کودکمان کابوس می‌بیند؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *