شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / چرا نام افراد را به‌خاطر نمی‌آوریم؟

چرا نام افراد را به‌خاطر نمی‌آوریم؟

چرا نام اشخاص را به‌خاطر نمی‌آوریم؟

هرکسی ممکن می باشد در آن اوضاع قرار گرفته باشد:
تو در یک مهمانی به‌سر می‌برید با فرد جدیدی آشنا می‌شوید و همچنین تصمیمی می‌گیرید که جهت معرفی کردن خود و همچنین دوستان نزد او بروید که به یکباره متوجه می‌شوید؛ وای خدای من، اسم دوستان از خاطرم رفته می باشد. حتی بدتر، در خیابان به کسی برخورد می‌کنید که چهره‌اش جهت تو خیلی زیاد آشنا بوده ولی باید توجه داشت اسمش به‌طورکلی از یاد تو رفته می باشد.

در صورتی که اینطور هستید، ناخوش و غمگین نباشید. آن حالت کاملا عادی می باشد. درحقیقت یک توضیح علمی عقلانی درخصوص آنکه چرا ما تا آن حد در به‌یادآوری اسامی اشخاص افتضاح هستیم، وجود دارد. واقعیت حاکی از آن می باشد که مغز ما متناسب با متوجه شدن و همچنین به خاطرآوری نام اشخاص که او “جک” می باشد یا “جان”، طراحی نشده می باشد. در عوض، تصاویر اسکن نشان می‌دهد که نورون‌های مغز نسبت به چهره اشخاص پاسخگو بوده و همچنین واکنش نشان می‌دهد و همچنین حتی در صورتی که اسم اشخاص را به یاد داشته باشیم، سیم‌کشی مغز به نحوی نیست که آن هم را جهت طولانی مدت به خاطر بسپارد. آن ویژگی را baker effect می‌نامند.

بررسی کردن‌هایی که بر روی مغز گرفته شده نشان می‌دهد، مغز در باره نشر و همچنین اشاعه اطلاعات همزمان با آنکه اطلاعات جدیدی را ذخیره می‌کند، خیلی خوب کار نمی‌کند. همچنین توضیح غیره ای در مورد حافظه افتضاح انسان در به‌یادآوری اسم وجود دارد و همچنین آن هم آنکه شخصیت فردی نیز دراین باره خیلی زیاد موثر می باشد زیرا بعضی درکل فراموشکار خواهند بود.

http://migna.ir/vdchvvnx.23nzkdftt2.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : چرا نام اشخاص را به‌خاطر نمی‌آوریم؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *