پنج شنبه , تیر ۶ ۱۳۹۸
خانه / علمي پزشكي / چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

به به گفته میگنا دنیای خرید مردان و همچنین زنان از آسمان تا زمین تفاوت دارد، خرید کردن حال و همچنین هوای اکثر زنان را به روش معجزه آسایی بهتر می کند حتی هنگام و زمانی که کسالت داشته باشند روحیه آنها با خرید عوض می می شود در صورتی که مردان از خرید غیر ضروری اغلب بیزارند و همچنین خیلی وقت ها مستلزم و نیاز تعویض و همچنین تنوع را در خود حس نمی کنند در واقع گاهی با لباس سر کار به عروسی یا عزا می روند آن در حالی می باشد که یک خانم هرگز آن کار را انجام نمی دهد! و همچنین جهت هر زمان و همچنین مکانی از لباس ویژه ای بهره بری و استفاده می کند، با آن تفاسیر چگونه ابن دو  موج معکوس میتوانند در کنار هم و همچنین شانه به شانه به خرید بروند؟‌

براساس یک همه پرسی اینترنتی مشخص شده که زنان به روش متوسط ۳۹۹ ساعت و همچنین ۴۶ دقیقه در سال شمسی به خرید می روند یعنی به ازای ۶۳ سال شمسی عمر متوسط یک زن تقریباً ۸/۵ سال شمسی از آن هم در خرید معمولاً سپری می می شود همچنین در تحقیقی که بر روی ۲۰۰۰ انگلیسی در سال شمسی ۲۰۱۳ انجام گرفت، مشخص شد که مردها بعد از ۲۶ دقیقه خرید خسته می‌شوند ولی باید توجه داشت آن زمان جهت خانم‌ها حداقل ۲ ساعت می باشد.

01344511662238779796 چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

آن بررسی نشان داده می باشد که ۸۰ قسمت و بخش از آقایان به هیچ عنوان خرید کردن با همسر خود را دوست ندارند و همچنین ۴۵ قسمت و بخش از خانم‌ها نیز به هر قیمتی که شده سعی می‌کنند با همسرشان به خرید نروند زیرا و به درستی که تقریباً قستی از خریدهای در بین زوجین به دعوا و همچنین مشاجره منتهی می‌می شود.

تفریح یا وظیفه؟!
دکتر محسن میر محمد صادقی روانشناس و همچنین عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم شناختی گفت: یک پیشامد جدید اصلی و همچنین اختلاف برانگیز که ریشه های روانشناسی دارد تفاوت های جدی بین نگرش های زن و همچنین مرد می باشد که باعث اختلاف در عمل می می شود، هنگام و زمانی که که دو فرد یا شخص می خواهند یک کار مشترک را انجام دهند بایستی و حتما نگاه یکسانی به آن هم مقوله داشته باشند.

90603471994944723833 چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

جهت آقایان، خرید کردن یک کار می باشد که با هدف مشخص مانند یک وظیفه انجام می می شود در صورتی در خانم ها جنبه تفریح و همچنین علاقه قوی تر می باشد، طبیعتاً کاری که از روی اجبار و همچنین وظیفه باشد اشخاص اکثرا و بیشتر  سعی در کوتاه کردن آن هم دارند ولی کاری که به عنوان تفریحی و سرگرم شدن باشد،  دلیلی ندارد که زود تمام می شود.

 

سمیرا درویشی کارشناس ارشد روانشناس بالینی در همین راستا گفتن کرد: خرید کردن جهت خانم ها شادی آفرین و همچنین خوشایند می باشد و همچنین آنکه دنیای خرید کردن خانم ها  با آقایان تفاوت دارد بسیاری از زنان جهت تفریح  به خرید می روند ولی مردان برعکس می باشند.

هنگام و زمانی که حوصله مردان سر می رود
دکترابراهیمی مقدم روانپزشک در خصوص تفاوت خرید کردن مردان با زنان اظهارداشت: آقایان معمولاً در اولین اقدام خرید خود را انجام می دهند و همچنین آن در حالی می باشد که خانم ها معمولاً در ارتباط با خرید یک سری وسواس های خاص از خود نشان می دهند که آن از حوصله بسیاری از مردها خارج می باشد.

دکتر صادقی در همین خصوص عنوان کرد: خانم ها جهت خرید وقت بسیاری را می گذارند و همچنین اجناس را مدام با هم مقایسه می کنند، حتی در صورتی که در اولین مغازه ای که می روند چیزی را بپسندند و همچنین هر چه قدر آن هم کالا مناسب باشد باز هم بایستی و حتما جاهای دیگر را بگردند و همچنین آن با رویکرد آقایان در مورد خرید کردن تناقض دارد.

58863804010673280296 چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

مردان کم می آورند
خانم ها در صورتی که خرید هم نکنند و همچنین تنها و فقط به مغازه ها بروند و همچنین ویترین ها را ببینند می تواند حال آنها را خوب کند آن در حالی می باشد  که روحیه مردانه مردها در صورتی که همسر آنها چیزی را می خواهد خود را موظف به خرید آن هم می کنند و همچنین در غیر آن صورت احساس مردانگی شان زیر سوال می رود، جهت همین ترجیح می دهند در صورتی که چیزی احتیاج دارند به خرید بروند.

 او همچنین افزود: از طرف دیگر جنبه استرس زا بودن و همچنین فشاری می باشد که روی مردها  هنگام خرید وجود دارد  که ناشی از احساس انجام وظیفه آنها می باشد ولی در زنان خرید یک حالت آرامش قسمت و بخش ساخته یا ایجاد می کند.

مورد دیگر اولویت هایی می باشد که طرفین دارند جهت مردها نرخ و همچنین کارایی مهم می باشد در حالی جهت زن ها تناسب و همچنین زیبایی اولویت دارد البته آن به آن هم معنا نیست که آنها به جنبه های دیگر توجه نمی کنند.

چه موقع خرید جهت مردان بی معنی می می شود؟
درویشی در خصوص آنکه چرا آقایان ترجیح می دهند تنها به خرید بروند گفت: به روش کلی شیوه خرید کردن خانم ها و همچنین آقایان با هم تفاوت دارد آنکه خانم ها به صورت دسته جمعی به خرید می روند، ولی باید توجه داشت اغلب آقایان تمایل دارند به تنهایی به خرید بروند و همچنین اولین چیزی که مورد پسند آنها باشد را می خرند و همچنین به آنکه ممکن می باشد انتخاب های بهتری هم وجود داشته باشد فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی کنند و همچنین برعکس، خانم ها تا مطمئن نشوند که بهترین را انتخاب  کرده اند خرید نمی کنند.

67643376428762772357 چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

 دکتر صادقی در همین خصوص گفتن کرد: پیشامد جدید دیگرکه می قدرت به آن هم اشاره کرد بحث اراده و تصمیم راسخ گیری ها می باشد آقایان ترجیح می دهند به تنهایی خرید کنند و همچنین از دیگران هم همین انتظار را دارند یعنی اساساً خرید کردن مشترک جهت آنها کار معناداری نمی باشد و همچنین نظر مردها آن می باشد که تو یک چیز مستلزم و نیاز دارید برو تهیه کن چرا مرا دنبال خود می بری؟ و همچنین آن کاری نیست که جمعی باشد لذا بهتر می باشد فردی انجام می شود. طبیعی می باشد که هنگام و زمانی که فرد از ابتدا نگاهش آن باشد که آن همراهی غیرضروری می باشد هنگام و زمانی که  خرید طولانی می شود تحمل آن هم جهت آقا سخت تر می می شود و همچنین می خواهد زودتر آن هم را به پایان برساند.

76815534558192594873 چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

مردان چه موقع خرید می کنند؟
دکتر ابراهیمی مقدم در خصوص آن موضوع که مردان چه موقع به خرید می روند گفت: شخصیت مردها به گونه ای می باشد که تا چیزی کار می کند نیازی به تعویض آن هم نمی بینند.البته آن اکثرا و بیشتر در مورد البسه و همچنین وسایل منزل و خانه می باشد و همچنین مواردی زیرا و به درستی که اتومبیل استثنا محسوب می می شود. همچنین مردها مدت ها از یک لباس و همچنین کفش بهره بری و استفاده می کنند با آنکه شاید کهنه شده باشد ولی خانم ها تمایل بیشتری به تنوع در آن موارد از خود نشان می دهند.

چشم هم چشمی نکنید
خانم ها با توجه به نوع نگاه و همچنین حساسیت های ویژه ای که به حرف های دیگر خانم ها دارند سعی و همچنین تلاش می کنند انواع لباس های متنوع را جهت زمان ها و همچنین موقعیت های متنوع و گوناگون و مختلف داشته باشند مخصوصاً در صورتی که خدای نکرده بحث چشم و همچنین هم چشمی هم مطرح باشد طبیعی می باشد که در آن جور مواقع مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد خانم ها تعداد دفعات بیشتری به خرید بروند در حالی که خیلی زیاد دیدن شده که مردها با آن هم لباسی که به عروسی می روند به محل کار و همچنین یا حتی عزاداری می روند بنابراین خیلی احساس مستلزم و نیاز به خریدن در خود احساس نخواهند کرد.

لطفاً از همسرتان انتقاد نکنید
 صادقی عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم شناختی در خصوص تاتیر ارتباط و رابطه بین زوجین بر خرید کردن اظهار داشت نقطه قابل توجه دیگر،نوع ارتباط و رابطه زوجین می باشد، ممکن می باشد ارتباط و رابطه شکننده ای بین آنها وجود داشته باشد و همچنین در زندگی مشترک مشکل داشته باشند و همچنین هنگام و زمانی که هیچ نقطه تفاهمی باهم ندارند  بدیهی می باشد از خرید کردن با هم اجتناب می کنند.

 او همچنین ادامه داد: مسائلی که باعث بروز ارتباط و رابطه شکننده می می شود شامل انتقادات زیاد خانم حین خرید می باشد جهت نمونه تکرار زیاد آن جمله به همسر خود که در خرید کردن جهت تو وقت کافی نمی گذارد و همچنین گفتن آن هم به عنوان یک مشکل، باعث تشدید موضوع می می شود. همچنین آقایان مقایسه شدن با سایر مردها را دوست ندارند. حال در صورتی که خانم شوهر خود را با دیگران یا ایده ال های ذهن خود مقایسه کند باعث دور شدن زوجین از یکدیگر می می شود و همچنین هر گاه صحبت خرید پیش می آید مسائل آزاردهنده در ذهن فرد تداعی می می شود که سعی می کند با بهانه های متنوع و گوناگون و مختلف از آن هم دوری کند.

آن کار مردان را فراری می کند
او همچنین در خصوص قدردانی کردن گفتن کرد: تشکر نکردن خانم موردی می باشد که حائز اهمیت می باشد زیرا و به درستی که در صورتی که یک رفتار مثبت مورد تشویق و همچنین توجه قرار گیرد سبب می می شود رفتار فرد جهت انجام مجدد آن هم تقویت می شود. به همچنین و علاوه ربط دادن خرید به معظلات و مسائل و مشکلات دیگر اشتباه می باشد موجب حل نشدن موضوع می می شود.

مشورت کردن ممکن می باشد معنای متفاوتی بین زوجین داشته باشد، جهت نمونه خیلی وقت ها خانم با همسر خود در مورد خرید یک کیف یا کفش مشورت می کند که آیا مناسب می باشد یا نه؟ و همچنین منظور خانم از مشورت کردن اثبات و یا تایید گرفتن می باشد ولی آقا متوجه آن پیشامد جدید نمی باشد و همچنین شروع به گفتن ایرادات کالای مورد نظر می کند و همچنین موجب آزردگی خانم می می شود و همچنین دفعه  بعدی که خانم نظر همسر خود را جویا می می شود مرد جواب نمی دهد و همچنین سپس زن گفتن می کند که چرا حوصله نداری؟ چرا وقت نمی گذاری؟ و همچنین گفتن آن قبیل جملات باعث بروز معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین اختلافات اکثرا و بیشتر می می شود در حالی که برداشت آقا آن می باشد که در صورتی که من جواب دهم همسرم ناخوش و غمگین می می شود پس بهتر می باشد هیچ چیزی نگویم.

متناسب با جیبتان خرید کنید
 دکتر ابراهیمی مقدم روانپزشک تصریح کرد: زوجین بهتر می باشد اول بودجه مشخصی را جهت خرید کردن خود اختصاص دهند و همچنین آن روش نباشد که هر چه زمان بیشتری در بازار بمانند خرید بیشتری انجام دهند.

زمان مناسب خرید را بایستی و حتما پیدا کرد طبیعی می باشد بعد از آنکه مرد از محل کار برگشته و همچنین خسته می باشد زمان را جهت خرید کردن مناسب نمی بیند ولی در یک زمان که فرد خسته نباشد و همچنین استراحت مناسب داشته می باشد و همچنین البته از نظر اقتصادی احساس آرامش خاطر  کند، رغبت بیشتری از خود نشان خواهد داد.

 دکتر صادقی روانشناس در همین راستا گفتن کرد: انتظارات اقتصادی و مالی بالا که ممکن می باشد یک خانم از همسر خود داشته باشد، هنگام و زمانی که که شوهر یا همسر خود قدرت برطرف کردن آن هم را نداشته باشد، با توجه به آنکه خرید جهت مرد وظیفه محسوب می شودو بایستی و حتما به پس نتیجه آن می شود که برسد تا آرامش بگیرد و همچنین در آن حالت ممکن می باشد احساس نامطلوبی پیدا کند که نتوانسته کسب و کار خود را به درستی انجام دهد و همچنین از خرید دوری می کند ممکن می باشد خانم داخل مغازه ای برود و همچنین نیت و اراده خرید کالایی گران را نداشته باشد و همچنین هدف خانم گردش و همچنین تفریح باشد ولی باید توجه داشت تصور آقا چیز غیره ای می باشد.

در همسرتان انگیزه ساخته یا ایجاد کنید
دکتر صادقی در خصوص آن موضوع که چگونه همسرتان را در خرید با خود همگام کنید تصریح کرد: آگاهی از تفاوت ها و همچنین تلاش جهت رفع اختلافات کمک کننده می باشد. البته آن پیشامد جدید هم مانند مسائل دیگر به روش کامل قابل حل نیست که ما به جایی برسیم که طرفین رضایت صد قسمت و بخش داشته باشند و همچنین ارتباط و رابطه به شکل کاملاً مطلوب باشد ولی هر قدمی در راه نزدیک شدن برداریم بایستی و حتما غنیمت شمارده می شود.

در صورتی که خانم در فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن خود آن ذهنیت را دارد که شوهر یا همسر خود بایستی و حتما ۵ ساعت به همراهش به خرید بیاید در صورتی که بخشی از آن هم هم برآورده شد به آن هم توجه نشان دهد تا مرد تشویق می شود. به همچنین و علاوه در صورتی که خانم یک مقدار سریع تر خرید را انجام دهد تاثیر بسیاری در همسر خود می تواند داشته باشد و همچنین آن ها همه کارهایی می باشد که  باعث نزدیک تر شدن زوجین  به هم می می شود.

هنگام و زمانی که ما یک ایده آلی جهت خود در نظر می گیریم و همچنین تنها و فقط رسیدن به آن هم ما را راضی می کند معلوم می باشد که هیچ گامی در آن هم راه برنمی داریم ولی باید توجه داشت در صورتی که بپذیریم که پیشرفت در مسیر اهمیت دارد می تواند موضوع را در حد خودش بهتر کند.

 او همچنین افزود: گفت و همچنین گو کردن در باره خرید مانند هر پیشامد جدید ی دیگر مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد در صورتی که دلیل کار را واضح توضیح دهیم می تواند در ین باره کمک کننده باشد، همچنین و علاوه براین از طرف مقابل بخواهیم ما را کمک و همچنین همراهی کند.

96441347723054379303 چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

در همسر خود انگیزه ساخته یا ایجاد کنیم جهت نمونه تو خوش سلیقه ای یا می خواهم تو آن هم را بپسندی و همچنین انتظارات را در شروع پایین بیاوریم. به همچنین و علاوه مشخص کردن هدف و همچنین اولویت خیلی زیاد حائز اهمیت می باشد آنکه چه چیز جهت ما اهمیت بیشتری دارد؟! خرید یا ارتباط و رابطه با همسر؟! در صورتی که ارتباط و رابطه مهم می باشد بایستی و حتما تفاوت ها را بپذیریم و همچنین توقعات خود را کم کنیم  و همچنین آماده باشیم از یکسری از خواسته های خود در مقابل بدست آوردن ارتباط و رابطه با همسر بگذریم.

http://migna.ir/vdcdff0s.yt09s6a22y.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : چرا مردان خرید کردن با زنان را دوست ندارند؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *