یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / چرا بی‌دلیل گریه می‌کنیم؟!

چرا بی‌دلیل گریه می‌کنیم؟!

چرا بی‌دلیل گریه می‌کنیم؟!

13910525000039 PhotoA چرا بی‌دلیل گریه می‌کنیم؟!دلبر نیروشک در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با گفتن آنکه چرا احساسات و همچنین هیجانات قبل از وقوع رویدادی رخ می‌دهند، اظهار داشت: گاهی قبل از آنکه بدانید چه خبر می باشد، احساس خشم یا گریه می‌کنید یا بر اثر هیجان می‌لرزید.

او همچنین افزود: احساسات اغلب واکنش‌هایی در لحظه و همچنین سریع خواهند بود و همچنین سرچشمه آنها مغز و همچنین مواد شیمیایی موجود در بدن می باشد که به آنها هورمون می‌گویند و همچنین در بدن جریان دارد.

آن متخصص حوزه بهداشت روان ادامه داد: آمیدال قسمت کوچکی از مغز می باشد که به دو قسمت تقسیم می‌شوند و همچنین دانشمندان بر آن باورند که آن قسمت‌ها مسئول بروز احساسات خواهند بود. آن دو قسمت کوچک بادامی شکل به روش خودکار به موقعیت‌هایی که مغز فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند جذاب و جالب و خنده‌دار، غمگین یا اضطراب‌آور می باشد واکنش نشان می‌دهد مثلاً هنگام و زمانی که بادکنکی می‌ترکد یا از صدای مهیبی جیغ می‌کشید آمیدال تو به شدت کار می‌کند.

او همچنین افزود: هیپوفیز کوچک و همچنین به مقدار و اندازه نخود می باشد که در مغز وجود دارد و همچنین مسئول آزاد کردن هورمون‌ها می باشد. بعضی هورمون‌ها سبب رشد می‌شوند و همچنین بعضی دیگر سبب تغییراتی مانند قاعدگی.

آن روانشناس گفت: همزمان با بلوغ و همچنین قاعدگی با هم بر احساسات فرد اثر می‌گذارد و همچنین موجب علایم پیش از قاعدگی مانند احساس خشم، گریه بی‌دلیل، سردرد و همچنین خستگی می‌می شود.
نیروشک خاطرنشان کرد: البته همه اشخاص آن حالات را تجربه نمی‌کنند زیرا آن علایم در اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف متغایر و متفاوت می باشد. همچنین آن احساسات معمولاً حدود ۲ روز قبل از قاعدگی ناپدید می‌می شود.

http://migna.ir/vdca0one.49nwu15kk4.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : چرا بی‌دلیل گریه می‌کنیم؟!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *