یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / چرا افراد قدکوتاه بیشتر به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند؟

چرا افراد قدکوتاه بیشتر به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند؟

چرا اشخاص قدکوتاه اکثرا و بیشتر به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند؟

%name چرا افراد قدکوتاه بیشتر به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند؟محققان انگلیسی در آن بررسی کردن به تحلیل اطلاعات بیش از ۶۵ هزار فرد مبتلا به بیماری شریان‌های کرونری و همچنین ۱۲۸ هزار فرد یا شخص دیگر که به آن عارضه مبتلا نبودند، پرداختند.
بیماری شریان‌های کرونری نوعی از بیماری‌های قلبی به حساب می‌آید که موجب می‌می شود پلاک‌هایی در آن شریان‌ها که تامین کننده خون مورد مستلزم و نیاز قلب خواهند بود، ساخته یا ایجاد می شود.
در آن بررسی کردن محققان به مطالعه روی ۱۸۰ شاخص ژنتیکی تاثیر گذار بر قد اشخاص پرداخته تا ارتباط آن هم‌ها را با بیماری شریان‌های کرونری پیدا کنند و همچنین مشخص شد به ازای هر شش سانتی‌متر افزایش در قد فرد خطر ابتلا به بیماری شریان‌های کرونری به روش متوسط ۱۳٫۵ قسمت و بخش کاهش می‌یابد. اگرچه فاکتورهای متفاوتی همچون استعمال سیگار بر خطر ابتلای فرد به بیماری شریان‌های کرونری تاثیر می‌گذارد، یافته‌های آن مطالعه تاکید می‌کند عوامل بروز آن بیماری خیلی زیاد پیچیده می باشد.
در آن مطالعه همچنین آمده‌می باشد: وجود تعداد بیشتری از شاخص‌های ژنتیکی افزایش دهنده قد با کاهش خطر ابتلا به بیماری شریان‌های کرونری مرتبط می باشد. افرادی که از بیشترین مقدار و اندازه و میزان آن شاخص‌های ژنتیکی برخوردارند ۲۶ قسمت و بخش کمتر در معرض ابتلا به آن بیماری خواهند بود.

به به گفته ایسنا به نقل از لایوساینس، ارتباط میان قد و همچنین خطر ابتلا به بیماری شریان‌های کرونری تنها در مردان دیدن شده و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد جهت مشخص شدن آن ارتباط در زنان نیز بررسی کردن‌های بیشتری انجام می شود.

http://migna.ir/vdchkinx.23nvwdftt2.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : چرا اشخاص قدکوتاه اکثرا و بیشتر به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *