چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / پیش‌بینی زمان ابتلا به آلزایمر با مقدار آهن در مغز

پیش‌بینی زمان ابتلا به آلزایمر با مقدار آهن در مغز

پیش‌بینی زمان ابتلا به آلزایمر با مقدار آهن در مغز

%name پیش‌بینی زمان ابتلا به آلزایمر با مقدار آهن در مغزبه نقل از ایسنا، در آن شرایط، مقدار و اندازه گیری سطوح آهن درون مغز اشخاص می‌تواند به شناسایی اشخاص در معرض خطر ابتلا به آلزایمر کمک کرده و همچنین از آنجایی که داروهایی جهت کاهش سطح آهن در بازار وجود دارد، همچنین ممکن می باشد بتوان آن بیماری را متوقف کرد. با وجود تلاشهای خیلی زیاد، مکانیزم عامل آن شکل از جنون مغزی هنوز بخوبی درک نشده می باشد. جهت مدتهای طولانی، پروتئین بتا آمیلوئید به عنوان مظنون اصلی شناخته شده بود که پلاکهای متمایزی را در مغز ساخته یا ایجاد می‌کرد، ولی باید توجه داشت داروهایی که آن پروتئین‌ها را حل می‌کردند نتوانستند باعث بهبود بیماران شوند.

تحقیقات نشان داده بودند که مبتلایان به آلزایمر از سطوح فزاینده آهن در مغزشان برخوردار بودند. محققان استرالیایی به بررسی کردن ۱۴۴ داوطلب پیر پرداختند که جهت چندین سال شمسی به اختلال خفیف شناختی مبتلا بودند. آن هم‌ها جهت بررسی کردن مقدار و اندازه و میزان آهن موجود در مغز آن اشخاص، پروتئین ferritin را مقدار و اندازه‌گیری کردند که در مایع مغزی نخاعی به فلزات می‌چسبد.

جهت هر مقدار و اندازه و میزان نانوگرم آهن در میلی‌لیتری که اشخاص در آغاز پژوهش داشتند، آلزایمر در آن هم‌ها بطور میانگین سه ماه زودتر تشخیص داده شد. محققان همچنین دریافتند که بزرگترین ژن خطرناک جهت آلزایمر یعنی ApoE4 بشدت با سطوح بالای آهن مرتبط بود. آن امر می‌تواند به توضیح آسیب پذیرتر بودن اشخاص شامل آن ژن بپردازد.
به گفته محققان، آهن خیلی زیاد واکنش پذیر می باشد، بنابراین احتمالا نورون‌ها را در معرض استرس‌های شیمیایی قرار می‌دهد. اگرچه آن یافته‌ها به تنهایی اثبات نمی‌کند که کاهش سطوح آهن در مغز می‌تواند خطر ابتلا به آلزایمر را در اشخاص کاهش دهد، ولی باید توجه داشت کارآزمایی یک دارو در ۲۴ سال شمسی پیش که مقادیر آهن را در بدن کاهش می‌داد، نشان داده که آن فرضیه ارزش بررسی کردن اکثرا و بیشتر را دارد.

http://migna.ir/vdcfeydm.w6dyjagiiw.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای اسپورت و ورزشی : پیش‌بینی زمان ابتلا به آلزایمر با مقدار آهن در مغز

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *