چهارشنبه , خرداد ۱۴ ۱۳۹۹
خانه / بين الملل / پیشمرگه داعش را تار و مار کردند/بارزانی: موصل را هم آزاد می کنیم، اما شرط دارد

پیشمرگه داعش را تار و مار کردند/بارزانی: موصل را هم آزاد می کنیم، اما شرط دارد

پیشمرگه داعش را تار و مار کردند/بارزانی: موصل را هم آزاد می کنیم، اما شرط دارد

9309 10t2076 پیشمرگه داعش را تار و مار کردند/بارزانی: موصل را هم آزاد می کنیم، اما شرط دارد

کارزاری که هم اکنون برای باز پس گرفتن مناطق تحت تصرف “دولت اسلامی” جریان دارد متمرکز بر نبرد برای آزادسازی سنجار و نواحی اطراف آن است.

تروریست ها تابستان گذشته مناطق وسیعی را در شمال و غرب عراق و کشور همسایه آن سوریه اشغال کردند.

عملیات هزاران تن از پیشمرگه‌های اقلیم خودمختار کردستان روز چهارشنبه گذشته با حمایت نیروهای هوایی ائتلافی شروع شد. این عملیات راه‌های ارتباطی بین شهر موصل، دژ اصلی “دولت اسلامی” در عراق، و منطقه‌ای که این گروه تروریستی در سوریه در کنترل دارد را هدف قرار داده است.

پیش‌روی نیروهای کرد گام‌به گام بود. آن‌ها توانستند راهی به کوهستان سنجار بگشایند که مشرف بر شهر سنجار است. این پیروزی کمک کرد تا چندهزار تن از شهروندان ایزدی که از ماه اوت گذشته در پی تهاجم “دولت اسلامی” به کوهستان سنجار پناه برده بودند، بتوانند از کوهستان خارج شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مسعود بارزانی، رئیس اقلیم خودمختار کردستان، روز یکشنبه هنگام دیدار از کوهستان سنجار پیروزی پیشمرگه‌ها بر گروه تروریستی “دولت اسلامی” و شکستن محاصره چندماهه کوهستان را شادباش گفت.

بارزانی گفت: «پیشمرگه‌ها طی ۴۸ ساعت اخیر دو راه اصلی به کوهستان سنجار را باز کرده‌اند. ما اصلا انتظار چنین موفقیتی را نداشتیم.»

او در حالی که به جنوب کوهستان سنجار اشاره می‌کرد، افزود که علاوه بر گشایش راه به کوهستان “بخش وسیعی از مرکز شهر سنجار نیز آزاد شده است”.

رئیس اقلیم خودمختار کردستان همچنین گفت که پیشمرگه‌ها ممکن است در عملیاتی برای باز پس گرفتن شهر موصل شرکت کنند.

بارزانی گفت: «اگر دولت عراق درخواست کند، ما در چنین عملیاتی شرکت خواهیم کرد و البته شرایطی برای این کار خواهیم داشت.» او اما نگفت که این شرایط چه هستند.

همچنین جبار یاور، سخنگوی نیروهای کرد، گفت که رزمندگان کرد هنوز با مقاومت “دولت اسلامی” در داخل سنجار روبرو هستند و این شهر “هنوز پاک نشده است”. یاور حاضر به توضیح بیشتر درباره جزئیات عملیات پیشمرگه‌های کرد نشد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، روز یکشنبه هنگامی که نیروهای هوایی ائتلافی مواضع “دولت اسلامی” را بمباران می‌کردند، صدای انفجار و تیراندازی شدید از درون شهر سنجار شنیده می‌شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سفر یک روزه ظریف به کابل

سفر یک روزه ظریف به کابل محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (سه‌شنبه) …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *