شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / اجتماعي / پری غفاری کیست… زیر پوست دربار

پری غفاری کیست… زیر پوست دربار

پری غفاری کیست… زیر پوست دربار

پری غفاری چند صباحی را به عنوان معشوقه محمدرضا شاه در دربار پهلوی سر کرد به امید آنکه روزی ملکه قصر شاهی باشد.

به نقل از حوزه رادیو تلویزیون تیم فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوون؛روزهای جدایی محمدرضا از همسر نخستین‌اش، «فوزیه» روزهایی بود که عرصه را جهت حضور «پری غفاری» (پروین غفاری) فراهم آورد. داستان دخترکی جوون که البته سودای ملکه‌شدن در ذهن داشت و همچنین با وساطت مادر و همچنین البته دوست و همچنین یار غار محمدرضا شاه حسین فردوست، پا به دربار گذاشت و همچنین مدتی شاه جوون را سرگرم کرد و همچنین بعد ولی باید توجه داشت با وارد شدن ثریا اسفندیاری به زندگی شاه، رانده شد. و همچنین آن روش کاخ آرزوهای دخترک جوون فرو ریخت.
 

ولی باید توجه داشت بایستی و حتما دید که آن پروین غفاری که بود و همچنین از کجا پیدا شد؟
 
پدر پروین غفاری به گواهی تاریخ، اهل تفرش بود و همچنین آخرین سمتش مشاوره ریاست بازرسی مجلس شورای اسلامی بود. میرزا حسن خان غفاری همواره به مبارزه علیه استبداد تشویق می کرد و همچنین به آن امر فخر داشت. و همچنین آنجا که فهمید دخترش پای در دربار پهلوی نهاده همواره دخترک جوون را از خطری که در کمین داشت، آگاه می کرد و همچنین به او می گفت: «آیا پاداش من بایستی آن باشد که دخترم طعمه مستبد غیره ای زیرا و به درستی که محمدرضا شاه باشد؟»  
 

باره آشنایی پری غفاری و همچنین محمدرضا شاه پهلوی
 
حسین فردوست کسی بود آن آشنایی را رقم زد. او خود در کتاب «ظهور و همچنین سقوط سلطنت پهلوی» می‌نویسد:

«مادر و همچنین دختر تصور کردند که جهت ازدواج خود آمده‌ام، به هر حال آدرسشان را گرفتم و همچنین ماجرا را به محمدرضا گفتم، محمدرضا گفت: مادر و همچنین دختر ار به سرخ حصار بیاور؛ آنها را به سرخ حصار بردم، بعد از مدت کوتاهی محمدرضا آمد، شاه را معرفی کردم، بعد از معرفی، شاه مدتی با دختر قدم زده و همچنین بعد از یک ساعت نزد من آمدند و همچنین محمدرضا گفت: که با پری قرار گذاشته می باشد».
 
از آشنایی تا جدایی

پری غفاری ساکن «نظامیه» بود و همچنین هنوز دخترکی نوجوان بود که به عقد علی آشوری پسر اسعدی نظام دخل و درآمد. ولی باید توجه داشت آن عقد دوامی نداشت و همچنین بعد از جدایی فردوست باره آشنایی او با محمدرضا شاه را فراهم آورد.

پری خود در مورد اولین دیدار با محمدرضا می نویسد:
 
«… احساس کردم که بر روی ابرها گام بر می‌دارم، از اینکه در کنار شاه قدم می‌زنم خود را خوشبخت احساس کردم و همچنین غافل از اینکه همچون صیدی دست و همچنین پا بسته اسیر یک سفاک شده‌ام».

آن هم روزها همه می‌دانستند که فوزیه ایران را ترک کرده می باشد و همچنین خیال بازگشت هم ندارد. از سوی دیگر مادر پری با همدستی فردوست فکر می‌کرد که از آن پس دخترش ملکه ایران خواهد شد.
 
شاه بعد از آن هم دیدار ابتدایی و اولیه شبی را معین کرد تا پری را دوباره ببیند. و همچنین اتفاقی افتاد که دیگر پری آن هم دخترک روزهای قبل نبود. دوران کودکی و همچنین دوشیز‌گی را از دست داده بود. در حالیکه هنوز با محمدرضاشاه عقد جنسی و زناشویی نبسته بود. چیزی که محمدرضا پیشتر به او وعده کرده بود.

بعد از آن هم بود که پری به شاه نزدیکتر شد و همچنین دائما در سر می پروراند که روزی ملکه قوانین و قانونی آن سرزمین خواهد شد. غافل از آنکه شاه او را تنها جهت رسیدن به لذت های زودگذر خود می خواست.

دیری نمی پاید که پری یقین حاصل می کند که او تنها ابزاری جهت تفریحات و همچنین خوش گذرانی های محمدرضا شاه می باشد و همچنین مادر محمدرضا همراه با خواهرانش در پی پیدا کردن همسری با اصل و همچنین نسب جهت محمدرضا خواهند بود.
 
در آن هنگامه بود که پری خبر بارداری خود را به محمدرضا می دهد، ولی باید توجه داشت شاه زیر بار آن فرزند نمی رود و همچنین پری را بعد از کش و همچنین قوس های فراوان مجبور می کند که جنین را سقط کند.
 
بعد از سقط جنین ، ارتباط و رابطه پری و همچنین شاه مستحکم‌تر شد ، و همچنین ماه عسل دوباره شروع شده – عشق شاه زن و همچنین هواپیما و همچنین رانندگی بود – بزم‌ها و همچنین میهمانی‌ها برقرار می باشد و همچنین جام‌ها هم به سلامتی شاه و همچنین پری تهی می‌شد …
 
پری دیگر در صرف مشروبات الکلی حرفه‌ای شده بود .. شاه از اینکه پری در محافل و همچنین مهمانی‌ها گرم می‌گرفت ، ناخوش و غمگین می‌شد. . به هر حال ارتباطات و همچنین مهمانی‌های پری با مردان دیگر شاه را رنج می‌داد و همچنین باعث آن اختلاف شد ؛ شاه حتی ایادی را نزد او همچنین فرستاد تا از آن اعمال دست بردارد ، پری با شیطنت مخصوص زنان و دختران جوان سعی کرد توجه ایادی را هم به خود جلب کند.
 
شاه از پری قهر کرده بود ، به مدت دو ماهی نه تلفنی و همچنین نه حضوری ، ارتباطی با هم نداشتند. پری هم هیچ تلاشی جهت تماس با او همچنین نکرد ، جهت اینکه می‌خواست شاه را اذیت کند ؛ مجالس شبانه بر پا بود و همچنین شب‌های پری در کنار دوستانش سپری شد .
 
روزها گذشت. مطب دکتر ایادی در خیابان کاخ ، نزدیک منزل و خانه پروین بود ، به بهانه عیادت به منزل و خانه او همچنین رفت و همچنین آمد می‌کرد … ایادی بعد از اظهار لطف و همچنین علاقه و همچنین عشق پری به خود ؛ با بی پروین ماجرای فراهم شدن باره‌های ازدواج شاه ثریا را از زبان غلامرضا شنید ، مادر پروین هم آن خبر را از طریق فردوست شنیده بود . سرانجام بر اثر تلاش‌های شمس ، محمدرضا به ازدواج با ثریا تشویق شد ، و همچنین در یکی از روزهای مهر ماه ۱۳۲۸ فردوست به منزل و خانه پری آمد . او ” پیک جدایی ” بود ، مقادیری وجه نقد با خود آورده بود و همچنین پیغامی از شاه که همه چیز بین شاه و همچنین پری تمام شده می باشد . با شنیدن آن خبر پری ، به آن واقعیت و حقیقت پی برد که مأموریت آن عروسک موطلایی به سر آمده و همچنین حال بایستی لال می شود و همچنین چیزی از آن ارتباط و رابطه و همچنین رفت و همچنین آمد به کاخ نگوید .
 
آخرین دیدار شاه و همچنین پری در مراسم ازدواج محمدرضا با ثریا بود ؛ که مادر پری دو کارت دعوت را از طریق فردوست به دست آورده بود ؛ و همچنین پری سعی کرد با بهترین آرایش در مراسم شرکت کند و همچنین با همه گرم بگیرد و همچنین شاه را رنج بدهد … شاه با دیدن پری اخمی کرد و همچنین تعجب می‌کند چه کسی او را دعوت کرده می باشد …
 
سرانجام داستان پری و همچنین شاه با ازدواج ثریا به پایان رسید و همچنین پری روزهای بعد از جدایی را با افرادی زیرا و به درستی که غلامرضا برادر شاه ، ایادی پزشک مخصوص شاه و همچنین خاتم خلبان مخصوص شاه سپری نمود و همچنین بعد وارد عرصه سینما شد و همچنین به بازیگری پرداخت.

نقش پری غفاری در سریال معمای شاه را آرام جعفری بازی می کند.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5524434/%D9%BE%D8%B1%DB%8C-%D8%BA%D9%81%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1
برترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : پری غفاری کیست… زیر پوست دربار

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *