چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / پرداخت ۲۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال جاری

پرداخت ۲۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال جاری

پرداخت ۲۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال شمسی جاری

وزیر مسائل اقتصادی و همچنین دارایی با اعلام اینکه پارسال بانک ها ۲۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات دادند، گفت: در ده ماه سال شمسی جاری حدود ۲۷۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات داده شد که تا پایان سال شمسی به ۳۲۰ هزار میلیارد تومان می رسیم.

3036986 939 پرداخت 230 هزار ميليارد تومان تسهيلات بانکی در سال جاریبه به گفته تیم اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از شادا، علی طیب نیا گفت: سیاست حکومت این نیست که صرفا به بنگاه های پهناور و بزرگ تسهیلات اعطا می شود و همچنین قسمت و بخش عمده ای از تسهیلاتی که اعطا می می شود حالت استمهال و همچنین تقسیط دارد، زیرا و به درستی که بنگاه های ما در یک شرایط نامناسبی قرار داشتند و همچنین نمی توانستند بدهی ها را بازپرداخت کنند.

وی افزود: بسیاری از این بنگاه ها، بنگاه هایی خواهند بود که سابقه بدحسابی ندارند بلکه به دلایل شرایط خاصی که در کشور به وجود آمده و همچنین رکودی که حاصل شده بود، مشکل بازپرداخت دیون داشتند، بنابر این شبکه بانکی باید با  آنها مدارا کند و همچنین فرقی نمی کند بدهکاران شرکت های پهناور و بزرگ باشند یا تولید کنندگان کوچک و همچنین متوسط.

طیب نیا اظهار داشت: ارتقای تسهیلات از ۲۳۰ هزار میلیارد تومان به ۳۲۰ هزار میلیارد تومان نشان می دهد  نظام بانکی تلاش زیادی را برای فعالیت های اقتصادی انجام داده می باشد.

طیب نیا تاکید کرد: حتی اولویت ما اعطای تسهیلات برای سرمایه گذاری نیست، وقتی اقتصاد در شرایط رکود باشد به این معناست که از تمام قدرت و همچنین ظرفیت تولید بهره بری و استفاده نمی می شود، در این شرایط تو در صورتی که سرمایه گذاری جدید کنید تاثیر معنی داری روی تولید نمی گذارد .

وزیر اقتصاد گفت : وقتی اقتصاد در رکود می باشد و همچنین از ظرفیت های موجود بهره بری و استفاده نمی کند، اولویت این می باشد که از ظرفیت موجود خود کاملا بهره بری و استفاده می شود و همچنین مشکل این بنگاه ها غیر از سرمایه در گردش نیست، بنابر این اولویت حکومت تامین سرمایه در گردش بنگاه ها ی اقتصادی می باشد.

وی ادامه داد: به نظام بانکی اعلام شد ۶۰ قسمت و بخش تسهیلات اعطایی سرمایه در گردش باشد و همچنین
بر اساس آمار بانک مرکزی ۵۶٫۹ قسمت و بخش تسهیلات اعطایی سرمایه در گردش بوده می باشد.

طیب نیا خاطر نشان کرد: در قسمت و بخش صنعت و همچنین معدن، ۸۰ قسمت و بخش تسهیلا اعطایی از جنس سرمایه در گردش بوده و همچنین شبکه بانکی در افزایش تسهیلات اعطایی و همچنین هم سرمایه در گردش بنگاه ها نقش بسیار موثری ایفا کرده می باشد.

وزیر اقتصاد گفت: در ده ماه نخست سال شمسی جاری رشد نقدینگی در کشور ۱۵٫۶ قسمت و بخش بوده که از این مقدار رشد نقدینگی سهمی که پایه پولی دارد ۶ دهم قسمت و بخش و همچنین سهم افزایش ضریب فزاینده ۱۵ قسمت و بخش بوده و همچنین به این معنی می باشد که حکومت پول بدون پشتوانه چاپ نکرده می باشد.

وی افزود: در دو ماه انتهایی سال شمسی رشد پایه پولی از این ۶ دهم قسمت و بخش یک مقدار بالاتر می رود که
اجتناب ناپذیراست؛ ولی باید توجه داشت نشان دهنده انضباط مالی و همچنین پولی می باشد که حکومت به کار می گیرد.

طیب نیا درباه علت افزایش نقدینگی گفت: وقتی ضریب فزاینده افزایش پیدا می کند به این معناست که بانک ها توانستند تسهیلات بیشتری بدهند و همچنین در تامین مالی فعالیت اقتصادی نقش بیشتری ایفا کنند.

وی افزود : در ادبیات اقتصادی افزایش ضریب فزاینده نشانه ای از توسعه مالی محسوب می می شود که این آمار حاکی از انضباط پولی و همچنین مالی می باشد و همچنین این که بانک ها توانسته اند نقش موثرتری در تامین مالی فعالیت های اقتصادی ایفا کنند اگرچه ما هنوز معظلات و مسائل و مشکلات اصلی بانک ها را حل و همچنین فصل نکردیم و همچنین امیدواریم با همکاری مجلس بتوانیم مشکل بانک ها یعنی مشکل کمبود سرمایه بانک ها را تامین کنیم و همچنین هر یک واحدی که ما به سرمایه بانک ها اضافه کنیم حدود ۱۲ برابر اقتدار و قدرت اعطای تسهیلا بانک ها را افزایش می دهد که نیاز ضروری برای اقتصاد ایران می باشد.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5154416/%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-230-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%8A%D9%84%D9%8A%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B3%D9%87%D9%8A%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید فرهنگی و اجتماعی : پرداخت ۲۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال شمسی جاری

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *