چهارشنبه , خرداد ۱۴ ۱۳۹۹
خانه / سياسي / پاسخ مقتدرانه سپاه به آمریکا/ به آمریکا هشدار می دهیم

پاسخ مقتدرانه سپاه به آمریکا/ به آمریکا هشدار می دهیم

پاسخ مقتدرانه سپاه به آمریکا/ به آمریکا هشدار می دهیم

سایت خبری,اخبار جدید,حوادث,اتفاق های روز دنیا,خبر,خبرنامه,خبر داغ,حوادث,سپاه,امریکا

سردار سلامی مطرح کرد؛

جانشین فرمانده کل سپاه بیان کرد: اجازه نمی دهیم هیچ کشوری در حوزه اقدامات دفاعی و رزمایش های ایران تصمیمی را اعمال نماید .

JamNewsImage13395295 پاسخ مقتدرانه سپاه به آمریکا/ به آمریکا هشدار می دهیم

 

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوزو سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه با بودن در بخش خبری ۲۱ سیما به ارزیابی موضوع پیش‌نویس قطعنامه جدید کنگره آمریکا علیه اقدامات و برنامه‌های دفاعی ایران و محدودسازی رزمایش‌های جمهوری اسلامی در خلیج فارس پرداخت.

سردار سلامی بیان کرد: پیغام ما به ملت ایرانو آرامشو اطمینان خاطر و امنیت کامل و حرکت به سمت قله‌های بزرگ‌تر و اتکا به ملت اسلامی است .

وی افزود: به دشمنان و به خصوص آمریکایی‌ها هشدار می‌دهیم خطاهای قدیم را با غلط ات جدید تکرار نکنند و از عبرت‌های نزدیک تاریخ درس بگیرند و از اعمال فشارهای بی‌میزان و غیرضرور به ملت انقلابی ایران پرهیز کنند.

سلامی در خصوص برگزاری رزمایش‌های سپاهو اظهارداشت: ما مثل ارتش دارای تقویم معین ی برای رزمایش‌های سـال انه هستیم و به تناسب مناسبت‌های نظامی و سیاسیو آنها را برگزار می‌کنیم و ممکن است رزمایش‌هایی را بدون اطلاع قبلی برای اعمال قدرت ایرانو انجام دهیم.

جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد: هیچ گونه عزم سیاسی و یا نظامی بر انجام رزمایش‌های هیچ کشوری خصوصا ایران در محدوده آب‌های سرزمینی و آزاد وجود ندارد و ایـن حق قانونی مهست و اجازه نمی‌دهیم هیچ قدرت و کشوری در حوزه اقدامات دفاعیو تمرینات و رزمایش‌ها ما تصمیمی را اعمال نماید .

سلامی افزود: ما تا کنون ایـن حق خود را اعمال کـرده ‌ایم و در آینده رزمایش‌ها خود را با اقتدار جدی‌تر برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها نمی‌توانند هیچ نقطه‌ای از جهان را امن کنند و اما نیت ایـن کار را ندارند و هرجا که وارد شدندو ناامنی‌های وسیع ‌ای را به ملت‌ها وارد و ملت‌های وسیع ی را آواره کردند. آمریکایی‌ها همواره برای توجیه بودن شان در مناطقی مثل خلیج فارس از یک تهدید ساختگی استفاده می‌کنند تا بودن مستقیم‌شان را در منطقه اعمال کنند و یک فضای روانی برای دولت‌های متمیزان آمریکا ایجاد می‌کنند و با برگزاری رزمایش مشترک با آنها کوشش می‌کنند همواره دامنه اقتدار آن کشورها را در میزانی نگه دارند که تسلط سیاسی خودشان بر آنها برقرار باشد.

سلامی تأکید کرد: چنانچه عزم سیاسیو تسلط نظامی و قدرت دفاعی دریایی ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز نبودو مطمئنا یک قطره نفت به خارج آن صادر نمی‌شد. ایـن قدرت مهست که خلیج فارس را یک منطقه امن استراتژیک کـرده است .

وی با بیان ایـن که آمریکایی‌ها به ما اتهام می‌زنند که ما یک قدرت تنش‌زا هستیمو بیان کرد: آنها هواپیمای مسافربری ما را با موشک هدف قرار دادند و تمام سرنشینان آن را به شهادت رساندندو ایـن یک رفتار غیرحرفه‌ای هست و چنانچه ما غیرحرفه‌ای عمل می‌کردیمو یکـی از تفنگداران دریایی آمریکا که در ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶ دستگیر شدندو زنده نمی‌ماند.

جانشین فرمانده کل سپاهو تأکید کرد‌: ما برای آمریکایی‌ها چنانچه بخواهند تهدید باشندو بسیار تهدید ناک هستیم و آنها ایـن را می‌دانند. ما گسترش قدرت دریایی خود را برای چیره شدن بر قدر بزرگی چون آمریکاو آرایش و گسترش داده‌ایمو چون قدرت بزرگ و دشمن دیگـر ی غیر از آمریکا نداریمو چون مابقی ظرفیت آن را ندارند.

سلامی افزود: آمریکایی‌ها از واقعیت‌های تاریخی نزدیک عبرت بگیرندو ما آنها را ارجاع می‌دهیم به ماجرای بریجتونو‌ ساموئل بی‌.رابرتز و… آنها از ماجرای دستگیری تفنگدارانشان عبرت بگیرند و ایـن برای آنها اثبات‌کننده یک واقعیت هست که ما یک قوت دریایی قدرتمند در سپاه و ارتش ساخته‌ایم که قادر هست از منافع حیاتی و استقلال کشور دفاع نماید .

وی خاطرنشان کرد: تصور آمریکایی‌ها از قدرت ما بسیار کم‌تر از واقعیت استو ما قاطعانه و قدرتمندانه به گسترش قدرت بازدارنده دریایی و موشکی خودو ادامه می‌دهیم و رزمایش‌هایمان را طبق برنامه به مصالح سیاسی و نظامی برگزار می‌کنیم و هیچ‌گونه محدودیتی را از هیچ قدرتی در جهان نمی‌پذیریم.

جانشین فرمانده کل سپاهو در انتها تأکید کرد: بر طبق کنوانسیون ۱۹۸۲ دریاهاو مجبوریم چنانچه از تنگه هرمز عبور زیان داری اتفاق بیفتدو قاطعانه با‌ آن مواجهه کنیم. به آمریکاو شرکا و متحدان منطقه‌ای‌اش هشدار می دهیم چنانچه بخواهند از ادبیات تهدید استفاده کنند و ما را تهدید کنندو از قانون عبور بی زیان استفاده کـرده و اجازه عبور و تردد هیچ کشتی و شناوری که بخواهد ما را تهدید نماید و نمی‌دهیم.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

 آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی

آخرین وضعیت پرونده مهدی هاشمی محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با فارس در خصوص آخرین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *