پنج شنبه , مرداد ۲۵ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / پاسخ مشاور عالی و معاون سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به هجمه های برخی روانپزشکان

پاسخ مشاور عالی و معاون سازمان نظام روان شناسی و مشاوره به هجمه های برخی روانپزشکان

پاسخ مشاور عالی و همچنین دست یار نهاد نظام روان شناسی و همچنین مشاوره به هجمه های بعضی روانپزشکان

اختصاصی میگنا- مرجان رابعی: عصر دیروز پنجشنبه در سمینار سیمای روان شناسی و همچنین مشاوره ایران و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب های بعدی که توسط مرکز آموزش و همچنین تطبیق کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین در مرکز همایش اندیشه معلم در سعادت آباد و همچنین با حضور جمعی از فارغ التحصیلان روان شناسی و همچنین مشاوره برگزار شد، دکتر محمد حاتمی مشاور عالی و همچنین دست یار مسائل کمسیون ها و همچنین نظارت حرفه ای نهاد نظام روان شناسی و همچنین مشاوره گفت : کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد مورد حمایت نهاد نظام روان شناسی و همچنین مشاوره می باشد و همچنین ما آن همکاری و همچنین همراهی را با هم داریم زیرا و به درستی که ۳۸درصد فارغ التحصیلان رشته روان شناسی و همچنین مشاوره مرتبط به دانشگاه آزاد خواهند بود . آن رقم بالایی می باشد و همچنین بخاطر همین نهاد نظام بایستی و حتما به آن قسمت و بخش تمرکز داشته باشد.

دکتر حاتمی با اشاره به عنوان آن سمینار یعنی سیمای روان شناسی و همچنین مشاوره ایران، افزود: نام قشنگی جهت آن همایش انتخاب شده می باشد و همچنین در صورتی که بخواهیم سیمای روان شناسی بحث کنیم می بایست برگردیم به ۱۰ یا ۱۵ سال شمسی قبل. در آن هم زمان فضایی نبود که فارغ التحصیلان روان شناسی کار تخصصی

از نظر زمانی و همچنین مکانی ما، یک نوجوان ۱۲ ساله هستیم ولی باید توجه داشت نظام علم پزشکی جدید یک فرد ۶۰ ساله. ولی آنها در حاکمیت و همچنین حکومت نفوذ دارند ولی باید توجه داشت ما هم در آن ۱۲ سال شمسی خیلی رشد کردیم . روان شناسی و همچنین مشاوره در حال حاضر به جایی رسیده که دارد تنه می زند به علم پزشکی جدید و همچنین درمان های دارویی.

مانند تشخیص و همچنین رواندرمانی را انجام دهد و همچنین جایگاه روان شناسی مانند امروز نبود.

آن مقام ارشد نهاد نظام افزود: طرح نظام روان شناسی و همچنین مشاوره در سال شمسی ۱۳۸۲ با تلاش ها و همچنین رایزنی های دکتر اللهیاری که آن هم موقع نماینده کرمانشاه بودند تصویب شد و همچنین نظام روان شناسی و همچنین مشاوره شکل گرفت که باعث شد روان شناسی شخصیت، هویت و همچنین جایگاه خود را در جامعه پیدا کند .

حاتمی گفت: قبلا یک سری سازمانها و همچنین ارگانها مانند بهزیستی،نهاد ملی جوانان یا وزارت ورزش و همچنین جوانان بودند که پروانه کاری جهت فارغ التحصیلان روان شناسی و همچنین حتی جهت فرد لیسانسیه صادر می کردند ولی باید توجه داشت در سه سال شمسی قبل نهاد نظام روان شناسی وارد شدن پیدا کرد و همچنین یک نقشه راه ترسیم کردیم و همچنین از صفر تا صد سرویس ها و خدمات روان شناسی و همچنین مشاوره را بررسی کردن کردیم و همچنین طبق قانون و همچنین مصوبه مجلس دیگر احدی حق فعالیت روان شناسی و همچنین مشاوره بدون اجازه و همچنین پروانه نهاد نظام را ندارد .

او همچنین گفت: ما جهت تقویت و همچنین توسعه نهاد نظام، بعدی نگریها و همچنین ریل گذاری های خوبی انجام داده ایم و همچنین تعداد ۲۲ کمیسیون تخصصی را تشکیل دادیم و همچنین توانستیم روان شناسی و همچنین مشاوره را مفهوم سازی و همچنین تخصصی کنیم و همچنین تعداد کمیسیون ها بازهم افزایش خواهد یافت. مانند کمیسیون روان شناسی و همچنین هنر و همچنین یا رسانه .

مشاور عالی و همچنین دست یار نهاد نظام روان شناسی و همچنین مشاوره افزود: در حال حاضر با شرایطی که نهاد نظام دارد دیگر نهاد بهزیستی نمی تواند جهت خودش مجوز صادر کند، و همچنین کمیته امداد، سپاه،آموزش و همچنین پرورش،شهرداری،ناجا همه بایستی و حتما از ما مجوز بگیرند و همچنین پروانه خط قرمز ما می باشد و همچنین بر حسب قانون مجلس شورای اسلامی حتما بایستی و حتما همه افرادی که بخواهند در آن کشور فعالیت حرفه ای روان شناسی و همچنین مشاوره داشته باشند می بایست از کانال نهاد نظام روان شناسی پروانه فعالیت داشته باشند. ولی باید توجه داشت در صورتی که کسی مدرک ارشد روان شناسی داشته باشد با توجه به فرایند اداری تکمیل مدارک موفق به کسب پروانه نشده باشد می تواند زیر نظر یک سوپروایزر و همچنین استاد ناظر فعالیت موقت نماید .

حاتمی گفت: از نظر زمانی و همچنین مکانی ما، یک نوجوان ۱۲ ساله هستیم ولی باید توجه داشت نظام علم پزشکی جدید یک فرد ۶۰ ساله. ولی آنها در حاکمیت و همچنین حکومت نفوذ دارند ولی باید توجه داشت ما هم در آن ۱۲ سال شمسی خیلی رشد کردیم . روان شناسی و همچنین مشاوره در حال حاضر به جایی

در حال حاضر بعضی نفرات برتر کنکور هم بجای رشته علم پزشکی جدید، روان شناسی را جهت ادامه تحصیل انتخاب می کنند و همچنین آن امر منجر به حسادت بسیاری شده می باشد و همچنین سعی می کنند سنگ جلوی رشد روان شناسی بیاندازند

رسیده که دارد تنه می زند به علم پزشکی جدید و همچنین درمان های دارویی.

او همچنین گفت : در قرن ۲۱ شهروندان و مردم شهر دیگر فهمیدند که تنها دارو حلال مشکلاتشان نیست و همچنین روان شناسی، دارو را به حاشیه برده می باشد و همچنین روان شناسی در سلامت هر روز دارد راه باز می کند. و همچنین آن پیشامد جدید یک عده را نگران کرده می باشد و همچنین به آن امر حسادت می کنند و همچنین هر روز اینجا و همچنین آنجا بر ضد روان شناسی و همچنین مشاوره مصاحبه می کنند.

به به گفته میگنا حاتمی با اشاره به جایگاه بالای نهاد نظام هم در داخل و همچنین هم در خارج کشور و همچنین آنکه همه نهادها و همچنین ارگانها جهت استخدام روان شناس بایستی و حتما پروانه نهاد نظام داشته باشند اظهار کرد: روان شناسی در مقایسه با بقیه رشته ها در جایگاه بالایی قرار دارد و همچنین الان رقیب جدی علم پزشکی جدید شده می باشد و همچنین تعداد بسیاری از رشته های علم پزشکی جدید هنگام و زمانی که فهمیدند خط مقدم سلامت کشور روان شناسی و همچنین مشاوره می باشد تغییر رشته دادند .

ریاست انجمن نوپای رواندرمانی ایران گفت: در حال حاضر بعضی نفرات برتر کنکور هم بجای رشته علم پزشکی جدید، روان شناسی را جهت ادامه تحصیل انتخاب می کنند و همچنین آن امر منجر به حسادت بسیاری شده می باشد و همچنین سعی می کنند سنگ جلوی رشد روان شناسی بیاندازند و همچنین متاسفانه در وزارت بهداشت هم توسط بعضی پزشکان و همچنین روانپزشکان نسبت به روان شناسی حسادت می می شود . زیرا و به درستی که ما در حال پیشرفت هستیم و همچنین حتی در دادگاهها و همچنین در کلانتری ها هم نگاه روان شناسی تغییر کرده می باشد و همچنین قبل از زندان به ارائه مشاوره به متهم و همچنین خانواده اش فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می می شود.

حاتمی افزود : اخیرا مصاحبه آقای جلیلی را دیدم ( عضو انجمن روانپزشکان). نگاه روانپزشکان بازاری و همچنین تجاری می باشد و همچنین ذهن آنها درگیر پول می باشد ولی باید توجه داشت نگاه ما نگاه تخصصی می باشد ، کسی که رواندرمانی را بخواهد انجام دهد قبلش بایستی و حتما ۱۵۰ واحد نظری رواندرمانی را طی کرده باشد .

دست یار نهاد نظام روان شناسی و همچنین مشاوره گفت: جناب آقای دکتر هاشمی به وزارت علوم نامه می نویسند که رواندرمانی را روانپزشکان انجام بدهند! آیا کسی با خواندن ۴ واحد درسی می تواند رواندرمانی کند.

نگاه روانپزشکان بازاری و همچنین تجاری می باشد و همچنین ذهن آنها درگیر پول می باشد ولی باید توجه داشت نگاه ما نگاه تخصصی می باشد ، کسی که رواندرمانی را بخواهد انجام دهد قبلش بایستی و حتما ۱۵۰ واحد نظری رواندرمانی را طی کرده باشد .

رواندرمانی هویت ماست و همچنین ما به هیچ چیز غیر از آن قائل نیستیم. ما دلایل توجیهی خود را به وزیر محترم بهداشت داده ایم. تو دوره فلوشیپ درمانی را بگذارید در صورتی که اشخاص تو توانستند قبول شوند ما هم به آنها مجوز فعالیت می دهیم. آنها بایستی و حتما بروند ببینند در استرالیا، اروپا و همچنین آمریکا و همچنین کشورهای پیشگام، جایگاه روان شناسی در سلامت کجاست، تا بعد از مطالعه بیایند در اینجا در مورد روان شناسی اراده و تصمیم راسخ غلط نگیرند .

حاتمی افزود : همانطور که ما مجوز انجام رواندرمانی را گرفتیم مجوز دوره رواندرمانی را خواهیم گرفت و همچنین دوستان بدانند دوره آنها نیز به پایان خواهد رسید. تو با آن اقدامات  میخواهید جلوی رشد ۲۰۰ هزار فرد یا شخص را بگیرید. از آقای جلیلی میخواهم در صورتی که حرفی دارد بیاید در یک میزگرد تخصصی با هم مناظره کنیم . در بورد بالینی آورده شده که رواندرمانی جهت روان شناسان می باشد. هر کدام از شماها در صورتی که خواستید بیایید دوره های ما را بگذرانید و همچنین ما هم به تو مجوز می دهیم .

او همچنین گفت: از بین ۱۵۰۰ روانپزشک در ایران تنها ۵ یا ۶ فرد یا شخص مثل تو فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند ، ما تابع قانون هستیم در صورتی که مجلس مجدداً تصویب کرد ما تسلیم هستیم و همچنین هرچیزی که وزارت بهداشت می گوید نهاد نظام روان شناسی و همچنین مشاوره انجام می دهد.

دست یار نهاد نظام افزود : ما درون خودمان یک سری ضعف ها داریم . ما می دانیم که به کیفیت آموزشی بعضی دانشگاه ها بی توجهی شده می باشد. به تو روان شناسان کسی که مشکل دارد رفت و آمد و مراجعه می کند و همچنین بایستی و حتما صلاحیت علمی و همچنین حرفه ای داشته باشید . ما بایستی و حتما کار کنیم و همچنین دوره های توانمندسازی بگذاریم. متاسفانه کارگاه ها ما هم مشکل دارند.

حاتمی افزود: کسی که گرایش تربیتی خوانده می باشد بایستی و حتما در دوره های مرتبط به خودش شرکت کند نه آنکه دوره های استثنایی را بگذراند بایستی و حتما سیستمی کار کرد. و همچنین بایستی و حتما براساس دوره های تحصیلی کارگاه بگذراند آن هم هم توسط استادان ممتاز. ولی باید توجه داشت در دوره هایی مانند کنترل خشم و همچنین تجربه و مهارت بالا های

آیا کسی با خواندن ۴ واحد درسی می تواند رواندرمانی کند. رواندرمانی هویت ماست و همچنین ما به هیچ چیز غیر از آن قائل نیستیم. ما دلایل توجیهی خود را به وزیر محترم بهداشت داده ایم. تو دوره فلوشیپ درمانی را بگذارید در صورتی که اشخاص تو توانستند قبول شوند ما هم به آنها مجوز فعالیت می دهیم.

زندگی اشکالی ندارد همه شرکت کنند ولی در دوره های تخصصی بایستی و حتما کارشناسی می شود و همچنین مجوز نمایش کارگاه داشته باشند.

به به گفته میگنا دکتر حاتمی خطاب به دانشجویان و همچنین متقاضیان کسب پروانه فعالیت نهاد نظام روان شناسی و همچنین مشاوره افزود:جهت آنکه درمانگر حرفه ای شوید و همچنین پروانه بگیرید تلاش کنید در یک حیطه متخصص شوید . مثلا تنها و فقط در حوزه کودکان کار کنید تا پروانه بگیرید . ما در حال ساماندهی ۵۰۰ ساعت کارورزی تو هستیم تا معظلات و مسائل و مشکلات برطرف می شود. فعلا طبق روال قبل داریم عمل می کنیم و همچنین معتقدیم بستر کارورزی وجود ندارد و همچنین خودمان شرمنده هستیم. ولی آن حالت گــذار می باشد . یعنی داریم کاری می کنیم که روان شناسی و همچنین مشاوره بشود خط اول سلامت کشور.

حاتمی گفت: تعداد بیماران و همچنین تعداد بیمارستان ها هنر نیست که بعضی ها به آن آمار دلخوشند بلکه بایستی و حتما پیشگیری را تقویت کرد و همچنین اقدامات پیشگیرانه از وظایف ماست.

دست یار نهاد نظام افزود: در صورتی که حاکمیت ما را در شورای عالی سلامت به رسمیت بشناسد به نفع همه شهروندان و مردم شهر می باشد .

حاتمی افزود: ما در همه جا داریم وارد شدن می کنیم تا جهت تو فارغ التحصیلان روان شناسی و همچنین مشاوره اشتغال زایی بیشتری داشته باشیم. در صورتی که می گوییم کسی که بخواهد گواهینامه رانندگی بگیرد بایستی و حتما گواهی سلامت روانی هم داشته باشد جدای از آنکه به شهروندان و مردم شهر داریم خدمت می کنیم ، جهت تو نیز داریم کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل ساخته یا ایجاد می کنیم . الان وزارت کار و همچنین مسائل فرهنگی و اجتماعی داشتند سند کارگری را تصویب می کردند و همچنین ما نیز وارد شدن پیدا کردیم تا در کنار همه دفاتر کارگری دفتر مشاوره وجود داشته باشد.

او همچنین گفت: روان شناسان نسل سوم بایستی و حتما در صحنه باشند ما خیلی بدخواه داریم و همچنین میخواهند نان تو را آجر کنند. در صورتی که توانستیم خیلی جاها موفقیت کسب کنیم نیت و اراده خیر و همچنین کمک و همچنین پشتیبانی تو بوده می باشد . ما متاسفانه مواجه هستیم با یک سری روان شناس پوپولیست . خطر اینها خیلی اکثرا و بیشتر می باشد و همچنین تنها و فقط منافع فردی یا شخصی خودشان را می بینند و همچنین از طریق مذهب وارد شدن پیدا می کنند و همچنین خودشان میروند در پشت صحنه معاملاتی انجام می دهند تا خودشان به موفقیت فردی یا شخصی برسند.

خاتمی در پایان افزود : انتخابات نهاد نظام روان شناسی و همچنین مشاوره در پیش می باشد ، افرادی را انتخاب کنید که آن آدم ها دغدغه داشته باشند و همچنین جهت نهاد وقت بگذراند و همچنین اقتدار و قدرت نفوذ و همچنین چانه زنی با مقامات بالادستی داشته باشند.
به به گفته میگنا در آن مراسم دکتر حسن پاشا شریفی، دکتر فریبرز  درتاج و همچنین دکتر ناصر صبحی از اساتید مطرح روان شناسی نیز حضور داشتند .

به گفته از : مرجان رابعی – وبسایت و مرکز خبرهای جدید میگنا migna.ir

http://migna.ir/vdcftcdm.w6dttagiiw.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : پاسخ مشاور عالی و همچنین دست یار نهاد نظام روان شناسی و همچنین مشاوره به هجمه های بعضی روانپزشکان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *