سه شنبه , آبان ۲ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / یک آغوش امن ضداسترس

یک آغوش امن ضداسترس

یک آغوش امن ضداسترس

به نقل از هفته نامه زندگی مثبت، نتایج مطالعه‌ای که به تازگی به‌وسیله محققان کالج علوم‌انسانی دانشگاه کارنگی کلون انجام شده، نشان می‌دهد در آغوش گرفتن اشخاص خانواده، دوستان و همچنین… نوعی حمایت اجتماعی می باشد که باعث می‌می شود اشخاص کمتر احساس اضطراب و همچنین استرس کنند و همچنین کمتر بیمار شوند.

همچنین در آغوش گرفتن بیمار نیز می‌تواند در تخفیف یافتن نشانه ها و علائم بیماری اش موثر باشد.

به گفته پروفسور شلدون کوهن، روان‌پزشک، بغل کردن گونه‌ای از ابراز حمایت اجتماعی می باشد که به‌عنوان نشانه داشتن ارتباط و رابطه صمیمانه و همچنین مهربانانه تلقی می‌می شود. به گفته وی، قرار گرفتن در معرض حمایت‌های اجتماعی از شیوع افسردگی در اشخاص می‌کاهد و همچنین استرس را نیز کاهش می‌دهد.

در این مطالعه بیش از ۴۰۰ فرد بالغ و همچنین بزرگسال مورد بررسی قرار گرفته و همچنین از طریق پرسشنامه و همچنین مصاحبه‌های چهره به چهره به سوالاتی در مورد زندگی اجتماعی و همچنین روابط صمیمانه خود با دوستان و همچنین اعضای خانواده پاسخ داده‌اند.
نتایج به دست آمده نشان داد که حمایت اجتماعی می‌تواند استرس را کم کند و همچنین مانع از بروز بیماری‌های ویروسی و همچنین…. درافراد می شود و همچنین بغل کردن به‌عنوان یک نوع حمایت اجتماعی در ۳/۱ موارد موثر می باشد.

http://migna.ir/vdccxoqi.2bqo18laa2.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : یک آغوش امن ضداسترس

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *