دوشنبه , فروردین ۱۱ ۱۳۹۹
خانه / سياسي / وقتی قیمت دلار یک شبه ۵ برابر شد، کجا بودید؟

وقتی قیمت دلار یک شبه ۵ برابر شد، کجا بودید؟

وقتی قیمت دلار یک شبه ۵ برابر شد، کجا بودید؟

93 09 199 وقتی قیمت دلار یک شبه 5 برابر شد، کجا بودید؟

در روز های اخیر یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به اظهارات یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری ۹۲ که گویا این روزها خود را برای انتخابات در مجلس شورای اسلامی آماده می کند، اعتراض شدیدی کرده است و نسبت به این گفته وی که مهم ترین مساله انتخابات است واکنش نشان داده است.

به گزارش «تابناک»، مهرداد بذر پاش، در نامه خود خطاب به محمد رضا عارف عنوان داشته است: مهم‌ترین مسئله ما انتخابات مجلس است. این جمله‌ای است که از شما مرتبا در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها شنیده می‌شودو توسط رسانه‌های خاص بازتاب داده می‌شود که لازم است در این خصوص نکاتی را یادآور شوند.

به نظر شما گران شدن نان،‌ گاز، آب، برق و بسیاری از مایحتاج مردم و پرداخت نکردن یارانه و این افزایش قیمت ها برای مردم چه میزان اهمیت دارد؟ رشد واردات حدود ۱۰۰ درصدی بسیاری از کالاها و اقلام مصرفی و سرمایه‌ای و ایجاد اشتغال برای کارگران خارجی چه میزان برای شما مهم است به نظر شما رکودی دامن‌گیر در بسیاری از صنایع کشور که باعث بیکاری جوانان این کشور شده چه میزان اهمیت دارد؟ آیا پرداخت نشدن وام ازدواج سه میلیون تومانی مسئله مهمی نیست و از بین رفتن سرمایه مردم در بورس و افزایش دو برابری قیمت مسکن مهر اهمیتی ندارد؟ به نظر شما کاهش قیمت نفت به بشکه‌ای کمتر از ۶۰ دلار و کاهش ۴۵ درصدی درآمدهای نفتی چه میزان اهمیت دارد؟ اینها تنها بخش کوچکی از مهم‌ترین مسائل ماست. انشالله با نگاهی واقع‌بینانه‌تر به موضوع، مهم‌ترین مسائل شما هم این گونه مسائل باشد.

این یک اتفاق خوب است که بلاخره یکی از نماندگان مجلس شورای اسلامی از وخا مت اوضاع جامعه خبر می دهد و مسئولان کشور را به رفع مشکلات فرا می خواند، این نشان از واقعه مهمی دارد که بلاخره مسئولان بین مردم بازگشته اند و دردهای آنها را می بینند.

حال گذشته از اینکه زمان انتخابات نزدیک است و رفته رفته بر داغ شدن بازار این گونه سخنان افزوده خواهد شد اما به نظر می رسد که بیان این گونه جملات از دهان هر کس که باشد خوب است هر چند که بسیار دیر شده باشد.

اما گفتن چند نکته در این باب نیز شاید خالی از لطف نباشد، باید این نماینده مجلس را به یاد گذشته نه چندان دور انداخت، روزگاری که قیمت جهانی نفت بالاترین و بی سابقه دوران خود را می گذراند و کشور در این سالها به اندازه درامد سی ساله از فروش نفت درامد کسب کرد، اما این درامد ها به جای ساخت و ساز زیر ساخت های کشور در جاهایی هزینه شد که در نهایت به جای کمک به مردم شد بلای جان مردم.

این نماینده اشاره درستی کرده است به اینکه افزایش قیمت نان و آب و برق مردم مهم است و دولت باید به فکر مردم باشد، اما احتمالا از این نکته غافل است که شاید دولت در راهی گیر کرده است که نه راه پس دارد و ونه راه پیش، و برای اعتراض کردن به دولت برای بهبود معیشت مردم قدری دیر شده باشد.

باید از این نماینده مجلس شورای اسلامی سوال کرد، چرا آن زمان که قمیت دلار یک شبه از ۹۰۰ تومان به بیش از ۴۰۰۰ تومان صعود کرد کسی در مجلس اعتراضی نداشت، باید از نمایندگان نگران مردم پرسید، زمانی که در دولت احمدی نژاد قیمت مسکن هر روز به صورت تصاعدی بالا می رفت و در عرض دوسال تا ده برابر قیمت ها بالا رفت چرا سخنی پیش کشیده نشد؟

اما به هر حال حال سخن حق، حق است و گوینده آن موافق هر طیف و گروهی باشد شنیدنی است، اما به شرطی که در آستانه انتخابات نباشد و یا برای تخریب و از بین بردن گروه مقابل به کار نرفته شود، باید امیدوار بود که سخنان این دست نیز فقط از روی خیر خواهی باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام عارف و سکوت‌ لاریجانی!

به گزارش نامه‌نیوزو روز قدیم محمدرضا عارف منتخب اول مردم تهران در مجلس دهم که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *