شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / اجتماعي / وزرای دفاع ایران وروسیه درباره همکاری های دوجانبه ومنطقه ای گفت و گو کردند

وزرای دفاع ایران وروسیه درباره همکاری های دوجانبه ومنطقه ای گفت و گو کردند

وزرای دفاع ایران وروسیه در مورد همکاری های دوجانبه ومنطقه ای گفت و همچنین گو کردند

وزیر دفاع روسیه امروز(سه شنبه) دراین دیدارگفت: روسیه وایران با خطرها وچالش های مشترکی درمنطقه مواجه خواهند بود که تنها و فقط به صورت مشترک با آن هم می قدرت مقابله کرد.

4155364 945 وزرای دفاع ایران وروسیه درباره همکاری های دوجانبه ومنطقه ای گفت و گو کردند

بر اساس اطلاعات خبرگزاری ایتارتاس، شایگو گفت : امیدوارم دیدارما به تحکیم روابط دوستانه میان نیروهای مسلح دو کشور کمک کند. 

او همچنین خاطرنشان کرد: دیدار وزیران دفاع ایران و همچنین روسیه درتهران ومسکو جهات اصلی روابط دوجانبه درامور نظامی را مشخص کرد. 

شایگو ادامه داد : امضای موافقت نامه دولتی همکاری های نظامی دو کشور در ماه ژانویه سال شمسی ۲۰۱۵ درتهران باره حقوقی جهت گسترش همکاری های درازمدت نظامی دو کشور را فراهم کرد. 

او همچنین اضافه کرد: معتقدم که اجرای طرح های همکاری دو کشور تا حدود بسیاری به تدابیر ایران و همچنین روسیه درمبارزه با تروریسم بستگی دارد. خواهان همکاری های پایدار ودرازمدت ایران و همچنین روسیه دراین عرصه هستیم. 

وزیردفاع روسیه همچنین به آمادگی مسکو وتهران جهت هماهنگی اقدامات وهمکاری های خود در طیف وسیعی از مسایل منطقه ای و همچنین جهانی اشاره کرد. 

او همچنین ادامه داد : روابط دیرپا میان دو کشور با سطح بالای اعتماد متقابل و همچنین آمادگی جهت تشریک مساعی و همچنین رویکردهای دو کشور در مسایل متنوع و گوناگون و مختلف متمایز شده می باشد. 

او همچنین یادآوری کرد: مذاکرات ریاست جمهوری روسیه با رهبر انقلاب اسلامی ایران و همچنین ریاست جمهوری اسلامی ایران درتهران درماه نوامبر سال شمسی ۲۰۱۵ به روابط دو کشور و همچنین مجموعه همکاری های دوجانبه تحرک جدید و تو و تازه بخشید. 

وزیر دفاع روسیه گفت: بدون شک به توافق های به دست آمده در سطوح عالی توجه زیاد داریم. 

شایگو با استقبال کشورش از لغو تحریم های آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا در مورد ایران اظهار داشت: آن گونه سیر اوضاع در شرایط تشدید اوضاع بحرانی درمنطقه خاورمیانه اهمیت خیلی زیاد بسیاری می یابد. 

 سردار «حسین دهقان» وزیر دفاع و همچنین پشتیبانی نیروهای مسلح نیز در آن دیدار به نوبه خود گفت که نیت و اراده دارد در پنجمین کنفرانس امنیت بین المللی مسکو شرکت کند که در حاشیه آن هم دیداری با همتایان خود از روسیه و همچنین چین خواهد داشت. 

او همچنین افزود: علاقمندم درحاشیه آن کنفرانس بتوانیم با طرف های روس و همچنین چینی گفت و همچنین گو کنم. 

کنفرانس امنیتی بین المللی مسکو روزهای ۲۷ و همچنین ۲۸ آوریل بعدی برگزار خواهد شد. 

سردار دهقان امروز همچنین با دیمیتری راگوزین دست یار نخست وزیر فدراسیون روسیه دیدار کرد و همچنین دو طرف در در مورد مسائل دوجانبه، منطقه ای و همچنین بین المللی گفت وگو کردند. 

طرفین در آن دیدار ضمن تاکید بر گسترش مناسبات در همه حوزه ها و همچنین تسریع در روند توافقات میان دو کشور، تعامل تهران – مسکو در حوزه های دفاعی و همچنین نظامی را عامل مهمی در تثبیت صلح، ثبات و همچنین امنیت منطقه ذکر کردند. 

همچنین طرفین لزوم همکاری دو کشور درعرصه های منطقه ای و همچنین بین المللی را حائز اهمیت دانسته و همچنین بر ضرورت مبارزه قاطع و همچنین همه جانبه با جریان های تکفیری ضد بشری و ترویستی تاکید کردند. 

وزیر دفاع درمسکو درجمع خبرنگاران هم گفت: به صورت جدی درکنار حکومت و همچنین ملت سوریه هستیم و همچنین در آن باره همکاری های مشخص کردن کننده ای با روسیه داشته ایم که به تغییر موازنه و همچنین ساخته یا ایجاد اوضاع جدید جهت سوریه انجامیده می باشد. 

سردار حسین دهقان با اشاره به آنکه همکاری های دوجانبه ایران وروسیه درمباحث دفاعی مورد اهتمام دوکشور می باشد، ازگسترش همکاری های راهبردی میان ایران و همچنین روسیه خبر داد، گفت: مرور توافق های قبل جهت رسیدن به پس نتیجه آن می شود که و همچنین نیز موضوع سوریه شامل محورهای مورد بحث با مقامات روسیه در سفر به آن کشوراست. 

او همچنین با اشاره به همزمانی آن سفر با افزایش تلاش های بعضی از حامیان تیم های ضد بشری و ترویستی در سوریه تاکید کرد: مقابله با تروریست ها، توقف دخالت های بیگانگان و همچنین مشخص کردن سرنوشت بعدی سوریه به دست شهروندان و مردم شهر آن کشور، موضع روشن ما در قبال سوریه می باشد. 

وزیر دفاع همچنین تصریح کرد: دراین مسیر به صورت جدی درکنار حکومت و همچنین ملت سوریه هستیم ودراین باره همکاری های مشخص کردن کننده ای با روسیه داشته ایم که به تغییر موازنه وایجاد اوضاع جدید جهت سوریه انجامیده می باشد. 

دهقان درپایان افزود: رایزنی های مسکو هم قطعا به حل سریعتر بحران سوریه کمک می کند. 

وزیر دفاع وپشیتبانی نیروهای مسلح روز قبل(دوشنبه) در صدر یک هیات بلند پایه دفاعی، جهت انجام یک سفر رسمی به مسکو سفر کرد. 

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5503406/%D9%88%D8%B2%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%87-%D9%88%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%81%D8%AA-%D9%88-%DA%AF%D9%88-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF
بهترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : وزرای دفاع ایران وروسیه در مورد همکاری های دوجانبه ومنطقه ای گفت و همچنین گو کردند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *