جمعه , دی ۲۹ ۱۳۹۶
خانه / ورزشي / واکنش علی پروین به استقلالی شدن نوه اش

واکنش علی پروین به استقلالی شدن نوه اش

واکنش علی پروین به استقلالی شدن نوه اش

علی پروین و همچنین گفته هایش در مورد آن ۱۰ فرد یا شخص. گفته هایی که بر گرفته از گفت و همچنین گوی ماست با سلطان پا به سن گذاشته فوتبال ایران.
آن روزها رامسر می باشد. مثل دائما. مثل همه عیدها . کل فامیل دورش را گرفتند و همچنین بساط کباب و همچنین بازی. دور هم جمعند ، گل می نامند و همچنین می شنوند و همچنین والیبال بازی می کنند و همچنین تا می توانند جر می زنند. امسال خانواده احتمالا کمی تعدادش اکثرا و بیشتر هم شده زیرا و به درستی که جهت خانواده علی پروین اتفاقاتی خوشایند در پیش می باشد و همچنین محمد تصمیماتی جهت بعدی زندگی اش گرفته. علی پروین عاشق آن دور همی هاست. او اساسا عاشق دو چیز می باشد ، گعده و همچنین کاسبی. مردی که می گوید دائما بایستی و حتما برنده باشد ، حتی با انواع جرزنی . او شیرین می باشد. شیرین تر از همه مردان سنتی فوتبال ایران. بالا و همچنین پایین فوتبال را زیاد داده و همچنین حرف جهت نگفتن هم زیاد دارد. هر بار حرف به بازی های انتخابی جام جهانی ۹۴ می رسد ، میگوید:«ولش کن! یه اتفاقایی افتاد که هیشوقت نمی شه گفت. بگذر . بذار زندگی مون رو بکنیم ، دنبال شر نگرد!»

او چندی قبل و همچنین در قسمتهای آخر سال شمسی ۹۳ در دفتر کارش در خیابان جردن دعوت به گفت و همچنین گوی مان را پذیرفت. آن خلاصه ای می باشد از حرف های آن هم روز که در قالب نظراتش در مورد آن ده فرد یا شخص تنظیم شده می باشد.

۱. علی پروین:ببین لنگه علی پروین دیگه نمی یاد. مادر نمی زاد جهت فوتبال ایران. بایستی و حتما حتما نباشم تا قدرم رو بدونن . یعنی کارایی که من تو آن فوتبال کردم رو هیشکی نکرده. یکی بیاد بگه یه لقمه نون دست من داده بدون آنکه ۱۰۰ تاش رو براش انجام داده باشم. نبین الان پیر شدیم دیگه یال و همچنین کوپالمون ریخته. جهت خیلی هاشون زمین گرفتم ، خونه دارشون کردم. حالا بگو چجوری؟ طرف می گفت تو علی پروینی بیا بهت زمین بدم تو آن سعادت آباد. کلش بیابونی بود . رفتیم از زمین شهری کلی زمین گرفتیم تقسیم کردیم به خیلی از آن فوتبالیستا دادم. الان کدومشون میاد بگه علی پروین دستت درد نکنه. جدید و تو و تازه سر آن زمین ها کلی هم با سنگ و همچنین چماق زدنمون. حالا بیا تو فوتبال. کدوم مربی تونسته ۲۵ تا جام بیاره. به آن بچه ها می گفتم بریم تو زمین. ورزشگاه کیپ به کیپ آدم می اومد. سوت رو که می زدن همچین می ریختیم رو سر تیم حریف که همون ۲۰ دقیقه اول ۳ تا خورده بود. فوتبال یعنی اون. یعنی با همه وجود بازی کن. ما علی اصغری بازی می کردیم؟ فوتبال یعنی چی؟ یعنی پاس کوتاه ، دریبل ، شوت ، سانتر. کدوم تیم می تونست مثل بازی ناصر محمدخانی ، تیمش شوک بده بره از رو گریز و فرار گل بزنه؟ خودمون که بازی می کردیم هم همین جور. علی پروین ۱۲ سالش بود تو عارف بازی می کرد ، ۱ به ۷ . تنهایی همه رو می بردم. نه حالا فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنی ۷ تاشون رونالدو و همچنین مسی بودن ولی ۷ فرد یا شخص بودن . هرکی می اومد جلوی ما ، تک به ۷ هم می بردمشون. اون وقت خداییش شرطی هیچ وقت بازی نکردم. از قمار بدم می اومد. تیغی باز نبودم ولی باید توجه داشت بایستی و حتما می بردم. می رفتیم بازی می کردیم ، با دوستا. اون وقتایی که دیگه معروف شده بودم ، اگه عقب بودیم ، بازی بایستی و حتما آن قدر ادامه پیدا می کرد تا ما برنده باشیم. بازی می کردیم ، داغون می شدیم. کتک می خوردیم ، می زدیم ، ولی بایستی و حتما می بردیم. یا می بردیم یا جنازه هامون می اومد بیرون. یعد مس رفتیم می شستیم تو خزونه حموم تشت انار می ذاشتیم ، می زدیم به بدن و همچنین می رفتیم تا فردا ، دوباره از اول. جدید و تو و تازه اون وقتا فوتبالیست حرفه ای هم شده بودم و همچنین تو پرسپولیس هم بازی می کردم.آن جوری علی پروین شد علی پروین که هنوز شماها که اصن بازی هام رو ندیدین هم می گین علی پروین. حالا برو تو کار و همچنین کاسبی. من هیچ وقت کار برام عار نبود. از بچگی کار کردم. هرچی که بشه فروخت یا خرید رو امتحان کردم. الان بگو ملک بلدم زمین خوب رو از بد تشخیص بدم. بگو غذا بهت می گم بهترین قیمه تهران رو کی می پزه . بگو ماشین ، من خودم آخر ماشین شناس بودم. سال شمسی ۵۳ بی ام و همچنین زیر پام داشتم . می رفتم از آلمان ماشین می آوردم. اتو سورتمه و همچنین کار ماشین رو که همه می دونن . الان هم سال شمسی هاست که کار فرش رو بلدم. فرش خوب رو می شناسم. می خرم و همچنین می فروشم. ۴ تا معامله آن جوری نکنم که دیگه بایستی و حتما از گشنگی بمیرم.

۲. مامان نصرت:خداییش یه برکتی بود. بابام کله پز بود. کجا کله پزی داشت؟ سر چهارراه سیروس. بهترین جای تهران دهه ۴۰.ما دائما دستمون به دهنمون می رسید. خلاصه آن نوع حرف زدن و همچنین خصوصیت های رفتاریم رو از پدر خدابیامرز و همچنین مامان نصرت دارم. هر بار که یه چیزی بارش می کردم ، سری جوابم رو می داد. خیلی هوام رو داشت. علی ، علی از زبونش نمی افتاد. دیگ دیزیش دائما به راه بود و همچنین ما هم نون سنگکمون دائما تو دست مون. هربار که می رفتم جیبش رو بزنم می گفت ببین علی چجوری بارت اوردم. به هر جایی رسیدی جهت اون کارایی که من کردم با جذاب و جالب و خنده بهش می گفتم آخه…. اون آبگوشت بدون گوشت تو چی داشته که باهاش بشم علی پروین؟! اونم ۴ تا می ذاشت رو فحشم و همچنین جواب می داد حالا که شدی. پیرزن دائما چادرش رو می پیچید دورش . یه جوری که تنها و فقط نوک دماغش پیدا بود. یه سماور قدیمی ذغالی داشت و همچنین دائما چاییش دم بود. همه که جمع می شدن تو خونه هم از سر جاش تکون نمی خورد. می نشست پای نماز، دعاش و همچنین چاییش رو تو نعلبکی می خورد. بچه ها بعضی وقتا به زور بلندش می کردن که یه قری بده ، از همون زیر چادر دستش رو در می اورد و همچنین یه تکونی می داد ، بعد عذاب وجدان می گرفت که نکنه گناه کرده باشه. دعاش خیر بود. هر بار می گفتم مامان نصرت یه دعا کن مردیم از بی پولی ، یه پولی چیزی برسه، ردخور نداشت. الان آن همه سال شمسی شده که رفته . ماهی ۲ بار نرم سر خاکش یه ذره حرف تند بارش نکنم و همچنین کلی خاطره هام رو زنده نکنم به قرآن حالم بد می شه. هروقت می خورم به بی پولی می رم سر خاکش می گم مامان نصرت ، بابا«…» قدیما بودی یه دعایی می کردی ، خداوند تبارک و تعالی یه پولی می رسوند. حالا از اون دنیا یه سفارشی بکن. ولی خیلی باحال بود ، هرچی بهش می گفتم رو مثل خودم جواب می داد. برکت خونه بود . حیف.

۳. محمد پروین:پسر آدم یه چیز دیگست. محمد اتفاقا خیلی پسر زحمتکش و همچنین خوبیه. فوتبالش که حرف نداشت. البته نه به خوبی خودم(می خندد) ولی حیف شد. الان هم که می ریم بازی بایستی و حتما تو تیم خودم باشه وگرنه دعوا می شه . زیرا و به درستی که نه اون دوست داره ببازه نه من. آن طوری دعوا می شه. «…» والیبالش هم حرف نداره. اصلا مثل خودمه. یعنی می پره رو هوا ضربه می زنه . جدید و تو و تازه از آن سرویس پرشی ها هم بلده بزنه. ولی من نه . من تنها و فقط بلدم همین جوری آبگوشتی سرویس بزنم. من سبک والیبالم مال خودمه. البته آن برادرزاده ها و همچنین خواهر زاده هام هم ناکسا خیلی خوب بازی می کنن ولی محمد یه چیز دیگست. تو فوتبال زیرا و به درستی که پسر من بود حقش رو خوردن. من دیدم هی داره در حقش نامردی می شه. هی دارن کاری باهاش می کنن که نتونه بازی کنه ، گفتم ممد ول کن و همچنین برو پی یه کار دیگه. به روز اومد گفت داره می ره دنبال دوره مدیریت نان صنعتی. گفتم یعنی چی ؟ می خوای شاطر شی؟ سر در نیوردم. بردم یه جایی ، یه کارخونه نون صنعتی بود. من تو زندگیم خیلی کارخونه دیدم. دور تا دور رفتم تو کارخونه ها یا فوتبال بازی کردم یا والیبال. خیلی کارخوتش تمیز بود. همون اول چکش رو کشیدیم و همچنین خریدیم. اصلا معامله آن طوریه. اگه نقد خریدی بخر ولی باید توجه داشت اگه توش حرف و همچنین حدیث شد دیگه ولش کن که نمی شه. الان زده تو کار نون فروشی. نوناش حرف نداره. مخصوصا آن نون همبرگراش . خیلی خوشمزن. بایستی و حتما بخرین و همچنین بخورین تا بفهمین چی می گم. منی که یه عمر نون سنگک و همچنین بربری خوردم هم از هنگام و زمانی که ممد رفته تو کار نون ، از آن نون ها می خورم. البته می گن زیرا و به درستی که سبوس داره واسه سن ما خوبه. ما هم دیگه بایستی و حتما خیلی مراعات کنیم. تا ۵۰ سالگی اصلا نمی دونستم مریضی یعنی چی و همچنین دکتر کی هست. ولی الان چند سالیه خیلی قرص و همچنین دوا می خورم. ممد خیلی حواسش بهم هست. هی می گه بابا آن رو نخور برات خوب نیست. آن فشارت رو می بره بالا ، اون یکی جهت چربی خونت بده . بهش می گم بچه ، آخه «…» اینجوری که نمی شه زندگی کرد. خداوند تبارک و تعالی رو شکر از ممد خیلی راضیم. الان هم انصافا تو کارش موفقه. خیلی خوب کارخونش رو داره می گردونه و همچنین فروشش رو چند برابر کرده. ایشالله که یه زندگی خوب هم داشته باشه و همچنین خوشبخت شه.

۴. والارضا : اوایلش خیلی برام سخت بود ، آنکه نوه علی پروین استقلالی بشه ولی شده دیگه . کاری هم نمی شه کرد. خداوند تبارک و تعالی رو شکر فوتبالیست بشو نیست(می خندد) اصلا فوتبالش به من نرفته ، هی فوتبال ، فوتبال می کنه ولی باید توجه داشت با آن هیکلش نمی تونه فوتبالیست شه. مثل خودم«…» البته مثل الانم ها. من جوونیام خیلی فرض بودم. البته اون سال شمسی های آخر دیگه نمی دوییدم وای می ستادم یه گوشه با ۴ تا پاس کار رو در می اوردم! ولی آن والا رضا یه سری اخلاقاش مثل خودمه.دوازده سیزده سالشه ولی باید توجه داشت همش دنبال ماشین بازیه. هی زنگ می زنه به رفقام که مثلا یه پرشیای مدل ۹۳ می خوام. چپی نباشه ، گلگیراش نخورده باشه ، رنگ نداشته باشه. نرخ همه ماشین ها رو به روز داره. همش جهت خودش در حال معاملست. عدد و همچنین رقم رو خوب بلده. استقلالی شدنش هم اکثرا و بیشتر سر کلکل بود. نوه دختریم مثل همه ما پرسپولیسی بود ، آن خواست با اون لج کنه ، گفت استقلالیم . ولی الان دیگه خیلی آتیشش تند شده . آن قدر جدی می گیره که هنگام و زمانی که استقلال می بازه اصلا کسی جرات نداره بره سمتش. چنان گریه می کنه دل آدم براش کباب می شه. بابا بعد آن دربی آخر که بردیم اومدم براش کری بخونم دیدم خیلی حالش خرابه از سر شب رفته خوابیده ، اونم با گریهو بی خیال شدم. البته آن پدر سوخته هم کم نمی یاره.

۵. لادن پروین:آن دختر ما از اول هم دوست داشت بره تو کار هنر و همچنین سینما. من مخالف بودم. خیلی خوشم نمی اومد. بایستی و حتما همون اوایل می ذاشتم بره ، خیلی سال شمسی رو به خاطر مخالفتم از دست داد . ولی الان که رفته ، خوب هم بازی می کنه. یه سری کلاس رفت . کلاس بازیگری . بعد هم رفت تو فیلم دیدنی و جذاب مسعود خان کیمیایی بازی کرد. نه آنکه دختر علی پروین باشه ولی باید توجه داشت به نظرم تو آن کار موفق شه. من سر فیلمبرداری هاش رفتم. هم فیلمی که بازی کرد هم آن قسمتهای آخر یه سریال بازی کرد. به نظرم تو آن هم خوب بود. بهتر هم شده بود. من خودم زیرا و به درستی که زیاد سریال می بینم دیگه بازی خوب رو تشخیص می دم. جهت همین می گم دخترم هنرپیشه خوبی می شه.مثلا همین پژمان جمشیدی خودمون. از همون اول هم می شد فهمید آن فیلم دیدنی و جذاب خوبی می شه. مدام شیطنت می کرد. من هرچی سریال بذاره تلویزیون خودمون می بینم. فرقی نداره سریال دختر خودم باشه یا بقیه. همه رو هم دوست دارم ولی آن بچه ها تو خونه مدام دنبال دیدن آن سریال های ترک هستن. اصلا از اونا بدم میاد. می گم نگاه نکنین ولی باید توجه داشت زورمون دیگه نمی رسه. خودم ولی اصلا. کلا اونا خوب نیستن

۶. شوهر یا همسر خود:حاج خانوم یه چیز دیگست. اصن نوع رفتارمون با هم فرق داره. خیلی دلش پاکه. مدام سفره می ره ، سفره می ذاره ، هی پی مراسم مذهبیه. بعد می شینه از آن سریالا نگاه می کنه. می گم بابا حاج خانوم نه به اون نماز خوندنت نه به آن چیزا ، بابا خوب نیست. ولی باید توجه داشت الان همه نگاه می کنن . دیگه چاره ای نیست. ولی همش به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن اینه که یه کاری بکنه جهت کمک به آن و همچنین اون. الان حیاط خونه رو می ده جهت عکاسی زوجای جوون. بفهمه عکاس ها ازشون پول گرفتن ، راه نمی ده . ولی همین جوری چرا. کلی به گلهای باغچه می رسه که جمعه ها صبح عروسا گفتن اونجا عکاسی. اصلا آن عروسا که میان تو خونه انگار انرژی می گیره. کلی چایی و همچنین شیرینی و همچنین پذیرایی هم براشون داره. عشقش آن جور کاراست دیگه.«حاج خانم شاید تنها انسانی می باشد که علی پروین در زمان حرف زدن در مورد اش از هیچ واژه ای قبل و همچنین بعدش بهره بری و استفاده نمی کند.زوجی که نزدیک به ۵۰ سال شمسی می باشد در صفا و همچنین صمیمیت زندگی کردند .»

۷. امیر قلعه نویی:هیشکی نمی تونه بگه امیر قلعه نویی موفق نیست. آن پسر هم خیلی زحمت کشیده . ببین تو ۱۰ سال شمسی اخیر چند تا جام اورده. دوره فوتبالش هم بازیکن خوبی بود. البته خب اون وقتا خیلی بازیکنای خوبی داشتیم و همچنین اون فشردگی بازیکن تو پستش باعث می شد کمتر فرصت بازی ملی پیدا کنه. ولی خیلی باهوش بود و همچنین با همین هوشی که داشت تونست تا اینجا بالا بیاد. خیلی سعی می کنه که مدل دهه ۶۰ ما باشه. تو کارش موفق هم بوده ولی باید توجه داشت چند تا نقطه رو دائما بهش گفتم ، باز آن بار هم که دیدمش گفتم. الان دیگه دوره و همچنین زمونه فرق کرده. الان پول اومده ، همه چی خراب شده. الان دیگه حتی حرمت علی پروین رو نگه نمی دارن و همچنین یهو به منم یه چیزایی می گن. اوایل من هم ناخوش و غمگین می شدم ولی باید توجه داشت الان حواسم هست روی شاگردام به روم باز نشه. خوب نیست. حرمت نگه نمی دارن یه موقع واسه ما بد می شه. به امیر هم همین رو گفتم. گفتم واسه کسی اکثرا و بیشتر از حد دل نسوزون که بعدا پشیمون شی و همچنین کاری نکن که شاگردات تو روت وایستن. آن طوری خیلی بهش فشار می یاد که بخواد مدام با آن و همچنین اون تو دعوا باشه. بایستی و حتما تمرکز کنه رو کارش و همچنین حواسش به موفقیت خودش باشه.

۸. کارلوس کروش:من دائما گفتم مربی خوب و همچنین کارنامه داری بوده. کسی با فوتبالش مشکل فنی نداره. ما هیچ وقت نگفتیم مربی بدی بوده ولی باید توجه داشت با آن شرایط کار کردنش به درد نمی خوره. من می گم نباید جهت همه چی کارلوس اراده و تصمیم راسخ بگیره. مربی بایستی و حتما مربی باشه. ریاست فدراسیون ریاستش رو بکنه ، وزیر هم تو جایگاه وزیر باشه. نمی شه که در مورد همه چی نظر بده و همچنین مدام همه با هم دعوا کنن. اتفاقا اگه همه چی فراهم باشه و همچنین کروش هم به کار خودش برسه ، می تونه تمرکز داشته باشه و همچنین پس نتیجه آن می شود که هم بگیره . ولی الان ببین ما تو جام ملتها موفق نبودیم. حالا ۱۰۰۰ تا بهانه هم می شه اورد ولی آخرش اینه که با کروش هم باختیم. الان هم که مدام دعواست. یه روز سر بازیکن ، یه روز سر لباس ، یه بار سر زمین. آن طوری همه انرژی همه هدر می ره. ما مربی پهناور و بزرگ می خوایم که روی تیم تمرکز کنه و همچنین انرژیش رو جهت فوتبال بذاره. مستلزم و نیاز به آن همه دعوا نیست. ما امکانات مون همینه. بایستی و حتما آن رو قبول کنه و همچنین کارش رو انجام بده. مربی خوب و همچنین قابل قبولی هم هست ولی باید توجه داشت به شرطی که بیاد و همچنین کارش رو انجام بده.

۹. محمد مایلی کهن:حاجی محمد دلش صافه. تند هست ولی باید توجه داشت ته دلش هیچی نیست. خیلیاز حرفایی که می زنه هم راسته و همچنین درست ولی باید توجه داشت گاهی تند می شه. از قدیم هم همین روش بود. من مایلی رو از قبل انقلاب می شناسم. هم بازی بودیم ، شاگردم شده و همچنین بعدا خودش مربی شده. بازیکن خیلی خوب ، پسر سالم و همچنین پاک ولی باید توجه داشت آتیشی. ولی هرچی هم که بگه از سر دلسوزیه. البته به خودش هم گفتم حاج ممد خیلی از حرفات درسته ولی باید توجه داشت هر حرف درستی رو نباید گفت. به هر حال هر کسی یه اخلاقی داره.

۱۰. پرویز قلیچ خانی:مقایسه من و همچنین قلیچ خانی به نظرم درست نیست. اون یه سبک از فوتبال داشت ، من یه سبک دیگه. قلیچ خانی عالی بود ، حرف نداشت. فیزیکی ، قدرتی ، پاس های عالی . لنگه پرویز رو تو فوتبال آسیا نداشتیم.منتهی اون طرز فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن خودش رو داشت.همون قبل انقلاب هم براش یه سری اتفاقات افتاد و همچنین از مسیر فوتبالش خارج شدو ولی واقعا یکی از بهترین ها بود تو فوتبالش. بازیکن پهناور و بزرگ تو فوتبال مون زیاد داشتیم ولی باید توجه داشت پرویز یکی از استثناها بود که همه قبولش داشتن.

http://www.dikavo.com/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D9%84%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%86%D9%88%D9%87-%D8%A7%D8%B4/
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : واکنش علی پروین به استقلالی شدن نوه اش

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کریم بنزما فوق ستاره فرانسوی دستگیر شد

کریم بنزما فوق ستاره فرانسوی دستگیر شد کریم بنزما، ستاره تیم فرانسه و همچنین بازیکن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *