سه شنبه , آبان ۲ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / والدین سیگاری عامل بیش‌فعالی کودکان

والدین سیگاری عامل بیش‌فعالی کودکان

والدین سیگاری عامل بیش‌فعالی کودکان

13931012000377 PhotoA والدین سیگاری عامل بیش‌فعالی کودکانماریا صادقی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به سوال یکی از شهروندان در مورد تاثیر مصرف سیگار بر مادر و همچنین جنین، اظهار داشت: مصرف دخانیات و همچنین مواد اعتیاد آور و مخدر در دوران بارداری موجب سقط جنین تولد نوزاد کم وزن و همچنین بسیاری از بیماری‌ها و همچنین مردن و مرگ و همچنین میر نوزاد می‌می شود.

او همچنین افزود: همچنین احتمال پارگی زودرس کیسه آب، وقوع زایمان زودرس، مرده‌ زایی و همچنین جفت سرراهی که احتمال خونریزی حین زایمان را افزایش می‌دهد در زنان سیگاری اکثرا و بیشتر می باشد.

دبیر انجمن علمی مامایی ایران گفت: احتمال زایمان نوزاد کم وزن در مادرانی که سیگار مصرف می‌کنند ۲۰ تا ۳۰ قسمت و بخش اکثرا و بیشتر می باشد همچنین آن زنان با احتمال ۱۴ قسمت و بخش ممکن می باشد دچار زایمان زودرس شوند. از طرفی زایمان‌های سخت و همچنین پرخطر در مادرانی که سیگار مصرف می‌کنند اکثرا و بیشتر می باشد.

او همچنین افزود: مصرف سیگار در دوران بارداری اختلالات یادگیری و همچنین مشکلاتی نظیر بیش‌فعالی را جهت کودک به همراه خواهد داشت.

صادقی اظهار داشت: نوزادانی که از مادران سیگاری متولد می‌شوند در معرض ابتلا به عفونت‌ها، نقایص مادرزادی در دست و همچنین پا شکاف کام و همچنین کاهش قند بعد از تولد مواجه خواهند بود.

او همچنین ادامه داد: مطالعات نشان می دهد رشد نوزاد در مادرانی که در سه ماهه اول بارداری مصرف دخانیات را ترک نموده اند با سایر نوزادان تفاوتی ندارد.

دبیر انجمن علمی مامایی ایران تصریح کرد: مصرف سیگار در سه ماهه اول بارداری تاثیرات و همچنین اثرات جبران ناپذیری دارد و همچنین ترک آن هم در آن دوران تاثیرات و همچنین اثرات نامطلوب را کاهش می‌دهد. همچنین مادرانی که سیگار مصرف می‌کنند تمایل کمتری به شیردهی به نوزاد خود دارند.

او همچنین خاطر نشان کرد: اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب های آموزشی جهت زنان باردار در مورد اثربخشی ترک سیگار بر سلامت نوزاد و همچنین افزایش احتمال بارداری موفق و همچنین سالم موجب می‌می شود تا آن مادران تمایل به ترک سیگار افزایش یابد.

http://migna.ir/vdcgqu9x.ak9y74prra.html
بهترین خبرهای اسپورت و ورزشی : والدین سیگاری عامل بیش‌فعالی کودکان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *