شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / هورمونی که می تواند در کنار هم ماندن یا جدا شدن پدر و مادر را پیش بینی کند

هورمونی که می تواند در کنار هم ماندن یا جدا شدن پدر و مادر را پیش بینی کند

هورمونی که می تواند در کنار هم ماندن یا جدا شدن پدر و همچنین مادر را پیش بینی کند

n00035851 b هورمونی که می تواند در کنار هم ماندن یا جدا شدن پدر و مادر را پیش بینی کند

در مطالعه ای جدید نشان داده شد که با سطح اکسی توسین می قدرت پیش بینی کرد که ازدواج بعد از تولد نوزاد تا چند سال شمسی پابرجا خواهد بود.

اکسی توسین که به هورمون عشق مشهور می باشد که یک تغییرشیمیایی قوی و همچنین طبیعی می باشد که منجر به طیف گسترده ای از تغییرات جسمی و همچنین روانی می می شود . در حال حاضردر یک مطالعه جدید که در نشست سالانه انجمن روانشناسی شخصیت و همچنین روانشناسی فرهنگی و اجتماعی در سن دیگو ارائه شده می باشد سطوح اکسی توسین یک زن مشخص کردن کننده  آن هم می باشد که آیا بعد از مدت کوتاهی بعد از به دنیا آوردن نوزاد او طلاق خواهد گرفت یا نه.

 

جهت آن مطالعه، آن تیم تحقیقاتی نمونه بزاق ۳۴۱  زن باردار را در طول سه ماهه اول بارداری، سه ماهه سوم و همچنین همچنین دوباره هفت تا نه هفته بعد از به دنیا آوردن نوزادشان جمع آوری کردند.

 

دو سال شمسی و همچنین نیم بعد، محققان اوضاع زندگی ۱۸۸ مادر و همچنین سرانجام ازدواج آنها را بررسی کردن کردند که نشان می داد حدود ۹۰ قسمت و بخش از زنان هنوز با شریک اصلی خود زندگی می کردند در حالی که هفت زن از همسر خود جدا شده بودند.

 

محققان دریافتند که سطح اکسی توسین زنان در طول سه ماهه اول و همچنین هفته های اول بعد از زایمان پایین آمده می باشد که آن پایین آمدن سطح اکسی توسین باعث می می شود که زنان در چند سال شمسی اول بعد از تولد نوزاد خود  اکثرا و بیشتر تمایل به طلاق داشته باشند. به عبارت دیگر، احتمال بقا و همچنین ادامه زندگی مشترک هر واحد اکسی توسین در سه ماهه اول تقریبا هفت برابر و همچنین هر واحد افزایش اکسی توسین بعد از تولد نوزاد نه برابر افزایش می یابد.

 

جنیفر بارتز، روانشناس در دانشگاه مک گیل کانادا در نشستی گفت: داده ها نشان می دهد که سطح اکسی توسین مادر با خطر از هم پاشیدن یک زندگی بعد از تولد نوزاد در ارتباط می باشد.

 

به به گفته انجمن روانشناسی آمریکا، اکسی توسین نقش اصلی در ارتباط  مادر، شیردهی، ارتباط فرهنگی و اجتماعی وزندگی جنسی و زناشویی ایفا می‌کند.  محققان جهت اولین بار کشف کردند که اکسی توسین آزاد شده در خون مادر بعد از زایمان و همچنین در طول شیردهی، به منظور پیوند مادر به نوزاد خود می باشد.

 

بارتز بر اساس نتایج گفت: در حال حاضر، در تحقیقات جدید  ه نظر می رسد بالا ماندن سطح اکسی توسین بعد از زایمان موجب می می شود که بقای زندگی مشترک به خطر بیفتد.

 –

منبع:MEDICAL DAILY

کلمات کلیدی: هورمون عشق ، ازدواج ، بزاق دهان،اکسی توسین

http://migna.ir/vdcb8wbf.rhbsspiuur.html
برترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : هورمونی که می تواند در کنار هم ماندن یا جدا شدن پدر و همچنین مادر را پیش بینی کند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *