چهارشنبه , دی ۲۷ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / همواره در طراحی صحنه تکنیک جهانی را در خدمت فرهنگ و هنر ایرانی گرفتم

همواره در طراحی صحنه تکنیک جهانی را در خدمت فرهنگ و هنر ایرانی گرفتم

همواره در طراحی صحنه تکنیک جهانی را در خدمت فرهنگ و همچنین هنر ایرانی گرفتم

مجید میرفخرایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

“مجید میرفخرایی” گفت: من ایرانی‌ام و همچنین شامل فرهنگ و همچنین هنری غنی هستم و همچنین همواره در سال شمسی‌های فعالیتم تکنیک جهانی را در خدمت فرهنگ و همچنین هنر ایرانی گرفتم.

3105662 488 همواره در طراحی صحنه تکنیک جهانی را در خدمت فرهنگ و هنر ایرانی گرفتم
“مجید میرفخرایی” طراح صحنه و همچنین لباس در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران در خصوص طراحی صحنه در ایران گفت: هر آدمی یک ریشه دارد و همچنین من ایرانی‌ام و همچنین شامل فرهنگ و همچنین هنری غنی هستم و همچنین همواره در سال شمسی‌های فعالیتم سعی کرده‌ام تکنیک جهانی را در خدمت فرهنگ و همچنین هنر ایرانی بگیرم.

او همچنین عنوان کرد: صحنه خود بایستی و حتما هویت داشته و همچنین بر اساس مولفه‌های کشورم و همچنین به دور از هر گونه تقلیدی باشد، تقلید به آن مفهوم که در الهام گرفتن جهت طراحی یک صحنه با رنگ‌های آبی به جای توجه به یک اثر اروپایی از گنبد مسجد شیخ لطف‌الله به عنوان یکی از تجلی‌های هنر ایرانی الهام بگیرم.

او همچنین افزود: تلویزیون دانشگاه می باشد و همچنین من به آن جمله معتقدم که با توجه به سلیقه مخاطب در جهت درست و همچنین حساب شده بایستی و حتما الگوسازی کرد.

“میرفخرایی” درخصوص مؤلفه‌ها و همچنین شیوه عملکردش در حوزه خود اظهار داشت: همواره در سیر فعالیتم بعد از خواندن فیلمنامه و همچنین ایده‌های نویسنده و همچنین تعامل با کارگردان و همچنین توجه به اندیشه خودم به یک راه سوم جهت خلق یک صحنه دست پیدا می‌کنم، در آن مسیر به حضور المان‌های ایرانی، پرهیز از شلوغی و همچنین توجه به سادگی اهمیت می‌دهم.

او همچنین  افزود: آن هم‌روش که دیدن می‌کنیم گاه دکور آن هم قدر شلوغ می باشد که بر سوژه مسلط بودن و تسلط داشتن دارد و همچنین اکثرا و بیشتر به دکور یک مغازه شبیه می باشد و همچنین توجه مخاطب را از هدف اصلی می‌گیرد در حالی که صحنه بایستی و حتما در خدمت و همچنین در جهت اهداف و همچنین مضمون آن هم مجموعه تصویری و تلویزیونی باشد.

“میرفخرایی” در مورد جایگاه و همچنین تعامل طراح صحنه با سایر عوامل مجموعه تصویری و تلویزیونی گفتن کرد: طراحی صحنه با دو رکن دیگر فیلمبرداری و همچنین کارگردانی مثلثی را تشکیل می‌دهد و همچنین بیشترین ارتباط را با یکدیگر دارند. البته مدیر هنری که در دنیا ۹۹ درصدشان متخصص طراحی صحنه خواهند بود به عنوان نزدیک‌ترین فرد به کارگردان همچون رهبر ارکستر میان عوامل متنوع و گوناگون و مختلف تیم هماهنگی ساخته یا ایجاد می‌کند.

او همچنین خاطرنشان کرد: طراحی صحنه هنری می باشد که به صورت خودکار و همچنین بدون واسطه و غیر مستقیم به آموزش و همچنین تأثیر بر روی اقشار متنوع و گوناگون و مختلف شهروندان و مردم شهر می‌پردازد و همچنین با الگوسازی درست بایستی و حتما از کارکرد آن هنر بهره برد.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5176362/%D9%87%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D9%88-%D9%87%D9%86%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%85
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید فرهنگی و اجتماعی : همواره در طراحی صحنه تکنیک جهانی را در خدمت فرهنگ و همچنین هنر ایرانی گرفتم

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *