پنج شنبه , اسفند ۱ ۱۳۹۸
خانه / مقالات / » هفت راه آسان برای آزار بازدیدکننده وب سایت خود

» هفت راه آسان برای آزار بازدیدکننده وب سایت خود

css3 2 » هفت راه آسان  برای آزار بازدیدکننده وب سایت خود
Webdesign Düsseldorf
نکته: این نگاه طنزآمیز به امکانات وب سایت است. هرچند لیست اشاره به “انجام کارها” دارد، در واقع به مفهوم “عدم انجام کارها” ی ذکر شده است . در صورتیکه وبسایت شما یا چند مورد از موارد ذکر شده را استفاده می نماید ، بایستی سایت را سایت ناکارا در نظر بگیرید.

۱) قاب مهم صفحه را کوچک در نظر بگیرید و کاربر ان را مجبور بکنید که مطالب مورد نظرشان را در این قاب کوچیک ببینند و تحقیق کنند. خیلی نگـران کوچیکی پنجره اطلاعاتی خودتان نباشید. باور بکنید اگر آن را بزرگ در نظر بگیرید بازم بیشمار فرد هستند که از کوچک بودن آن ناراضی می باشند . تا وقتی کاربر ان مجبورند مطالب را در این قاب کوچیک بررسی کنند، مجبورند روی وب سایت شما بمانند و حتی مطالبی را که مد نظرشان نیست را ببینند مطالعه کنند. حتی مجوز تغییر اندازه پنجره و یا بزرگنمایی آن را به فرد ان ندید اینطوری کار لذت بخش تر هست. با این استراتژی که پیش می گیرید حسابی با روح و روان کاربر ان گیم می بکنید دست انتها به عنوان انعام هم مجوز می دید که وبسایت شما را ترک کنند.

۲) غیر فعال کردن منوی کلیک راست از مروگر. ( حال می ده). بی خیال که مردم نیاز به منوی کلیک راست جهت خیلی ی کارهای دیگه دارند. آنها در واقع می توانند از توابع و یا منوهای مهم مصرف کنند که حتی برخی وقتها می توانید دسترسی آنها را نیز بهشان ندید. اگر هدف شما آزار فرد ان هست تا آنجا می توانید سایتتان را جایی ناخوشنایند جهت آنها تهیه کنید .

۳) اجرای موسیقی در پیش زمینه سایت (عاشق اینم). اگر آنچه که تا اکنون گفته شد شما را راضی نکرده ، مطمئن بشید که موزیک را در پیش زمینه وب سایت به صورت مدارم (دوباره تکرار ی) تا ی کاربر ان روی وب سایت شما هستند پخش بکنید . اگه خیلی سادیستم دارید آن را به صورت اتوماتیک در تمام صفحات سایتتان پخش بکنید . حتی می توانید قضیه را وحشتناکتر از این بکنید و اجازه قطع کردن موزیک را به کاربر ان ندید. خشن ترین بخش از یک موسیقی را که رفیق دارید گزینش بکنید آن را جهت پخش روی وبسایت خودتان بزارید. لذت بخش بود نه!

۴) کاری بکنید که تمام لینک های سایتتان توی یه پنجره نو باز بشه. این کار را به راحتی با نوشتن target=”_blank” می توانید جهت کلیه لینک هاتون انجام بدید. این کار آزار دهنده هر بار که فرد ان روی لینکی کلیک می کنند تکرار می شه لذت آن نصیب شما می شه. تصور کن تعداد پنجره هایی که کاربر بیچاره روی صفحه خودش باز شده می بینه، تازه حسابش را بکن که بخواهد تمام آنها را نیز بخوانه. خوشطعم است نه؟ یکی دیگر از ویژگی ها ی اینآموزش اینکه که می زاره فرد ان فکر کنند سایت شما یک وبسایت آماتوری هست.

۵) یکروش دیگه سایتتان را تمام فلش طراحی بکنید . خیلی خوش می گذره، تمام فرد ان محدودتر از قبل (آنجا که راست کلیک را بسته بودیم) می شند. تازه کلی کاربر تلفن همراه و غیره را هم از دست می دید. فرد انی که با موبایل وبقیه وسایل که این روزها باب شده به وب سایت ها سر می زنند مجبور می بکنید تا کلی پروگرام روی دستگاه شون نصب کنند تا بتوانند وب سایت شما را ببیند. تازه اصلا به فکر این نباشید که لینک دانـلود پلاگین فلش و غیره را بزارید که مبادا یه نحوه دسترسی داشته باشند تا برنامـه مورد نیاز وب سایت شما را پیدا کنند نصب کنند. در واقع با استفاده از فلش جهت محتوای وبسایت خودتان، به خودتان یاری می بکنید تا کم کم در لیست موتورهای جستجو پایین ترو پایین تر برید اینطوری کلی بازدیدکننده از دست بدید. با اینکار دیگه نیازی به روشهای دیگه برای آزار فرد ان ندارید.

۶) صفحات را در پنجره های پاپ آپ لود بکنید هم وقتی فرد ان قصد دسترسی به پنجره های سایت شما را دارند هم وقتی قصد ترکش را دارند. در واقع هر موقع که کاربر ان قصد کلیک روی لینکی در وبسایت شما داشتند نتیجه را به صورت پاپ آپ برای آنها به نمایش بگذارید. بسیار زیاد خوش می گذره اینطوری نه!

۷) کم شدن قابلیت مصرف از مسیریابی وب سایت در وب سایتتون. اصلا نقشه وب سایت را در سایتتون قرار ندهید. یا بخش مربوط به نمایش مسیریاب صفحه (ناوبری صفحه) را اصلا تو هیچ صفحه ای قرار ندید. چنانچه حتی لینک دانـلود در صفحه دارید، طوری طراحی بکنید که فرد مجبور بشه کلی مطلب بی ربط با ربط به مساله را بخوانه کلی اطلاعات براتون بفرسته تا شاید مجوز بدید که فایـل مربوطه را دانلود کنه. آزار رسانی بهتر یه.

بهتر هم اکنون تمام موارد را دارید. هفت راهی که به شما کمک می کنه تا حسابی کاربر ان را اذیت بکنید ، ناامیدشان بکنید تا وبسایت شما را بی خیال بشند. بی شک راه و روش های دیگه ای هم وجود دارد. ولیشیوه های ذکر شده در بالا می توانه براحتی توسط مدیران سایت به شکل نو در بیان ارائه بشند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *