شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / هزینه ۴۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت ترمینال زیارتی سلام

هزینه ۴۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت ترمینال زیارتی سلام

هزینه ۴۰۰ میلیارد تومانی جهت ساخت ترمینال زیارتی سلام

وزیر راه و همچنین شهرسازی از افتتاح ترمینال زیارتی سلام در فرودگاه امام و پیشوا خمینی(ره) خبر داد و همچنین گفت‌: آن ترمینال ظرف ۱۴ ماه توسط بنیاد مستضعفان به بهره‌برداری می‌رسد.

3249026 552 هزینه 400 میلیارد تومانی برای ساخت ترمینال زیارتی سلام

بر اساس آن نقل از آخوندی وزیر راه و همچنین شهرسازی با اشاره به آنکه صنعت هوانوردی یکی از صنایع خیلی زیاد مهم و همچنین پیشران در باره توسعه تجارت بین‌الملل به شمار می‌رود گفت: با توجه به آنکه هیأت حکومت در نظر دارد تعامل سازنده با جهان داشته باشد و همچنین در جهت عملیاتی کردن آن موضوع در گام نخست موقعیت ارتباطات بین‌المللی خود را در حوزه حمل‌ونقل افزایش خواهد داد.

او همچنین افزود: در حوزه ارتباطات بین‌المللی شامل حمل‌ونقل هوایی، دریایی و همچنین زمینی، سعی کرده می باشد در جهت شبکه‌ای شدن حمل‌ونقل جهانی با بهره بری و استفاده از آن حوزه‌ها اقدامات بسیاری انجام دهد.

وزیر راه و همچنین شهرسازی تصریح کرد: گام‌های اول که قسمت و بخش‌های نرم‌افزاری می‌می شود با موفقیت سپری کرده‌ایم و همچنین در گام‌های بعدی سعی کرده‌ایم آسمان ایران را امن کنیم و همچنین در آن حوزه طبق بررسی ها مقدار و اندازه و میزان پروازها از سال شمسی ۹۲ تا سال شمسی ۹۳، رشد ۱۰۰ درصدی داشته که آن بررسی ها حاکی از امن بودن آسمان ایران می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه در قبل سعی کرده بودند مزیت رقابتی را نسبت به مزیت نسبی افزایش دهند که متأسفانه نه تنها مزیت رقابتی به دست نیامد بلکه مزیت نسبی را نیز از دست دادیم گفت: بایستی و حتما امکان بازیافت ظرفیت نهفته را در آن سرزمین فراهم کنیم و همچنین به همین خاطر سعی کنیم که پرواز ایمن را بر فراز آسمان ایران ساخته یا ایجاد نماییم.

آخوندی توضیح داد: در دو سال شمسی قبل، ۶ هزار کیلومتر راه امن هوایی ساخته یا ایجاد کرده‌ایم که هواپیماها جهت انتخاب سریع‌ترین مسیر از فراز ایران عبور می‌کنند.

وزیر راه و همچنین شهرسازی اظهار داشت: تأمین دخل و درآمد آن موضوع مهم می باشد و همچنین جهت تأمین آن هم نباید همچون قبل آن درآمدها صرف خرج‌های رفاهی می شود بلکه بایستی و حتما تمامی درآمدها در جهت توسعه صنعت فرودگاهی و همچنین اتمام پروژه‌های عمرانی هزینه می شود.

او همچنین با گفتن آنکه در گام اول فرودگاه امام و پیشوا خمینی(ره) اولویت ما می باشد گفت: آن فرودگاه بزرگترین پروژه توسعه می باشد که در دهه ۵۰ مطرح شد ولی باید توجه داشت متأسفانه بنا به دلایلی دو دهه ساله متوقف گردید و همچنین دوباره در دهه ۷۰ به سختی توانسته بود پروژه‌های خود را شروع کند و همچنین در دهه ۸۰ توانسته بود دو ترمینال پروازهای داخلی و همچنین خارجی را افتتاح نماید.

او همچنین یادآور شد: در هزار و همچنین ۱۵۷ روز کاری فرودگاه امام و پیشوا(ره) تنها پیشرفت ۱۵ درصدی داشته می باشد که آن پیشرفت ۱۵ درصدی از سال شمسی ۸۶ شروع شده می باشد.

آخوندی با گفتن آنکه ظرف یک سال شمسی و همچنین نیم ترمینال زیارتی سلام یه اتمام می‌رسد و همچنین ما می‌توانیم با برنامه جذاب و جالب و خوب درست قسمت و بخش عمده‌ای از پروژه فرودگاه امام و پیشوا (ره)را به اتمام برسانیم به طوری که در ۱۳ روز آن پروژه ۷ قسمت و بخش پیشرفت کاری داشته می باشد.

وزیر راه و همچنین شهرساز ی با اشاره به آنکه از شرکت ملی ساختمان که زیرمجموعه بنیاد مستضعفان می باشد درخواست کرده‌ایم که ظرف ۱۴ ماه (جهت عید فطر سال شمسی بعدی) پروژه ترمینال زیارتی سلام را افتتاح کنیم افزود: در آن باره از تمامی مشاوران و همچنین کارشناسان در شرکت فرودگاهی فرودگاهی امام و پیشوا خمینی(ره) درخواست همکاری کرده‌ایم.

او همچنین در ادامه افزود: هزینه‌های برآورد شده جهت آن پروژه حدود ۴۰۰ میلیارد تومان می باشد که تا به آن لحظه ۵۰ میلیارد تومان از آن هم پرداخت شده و همچنین مابقی آن هم از دو منبع که عبارت می باشد از بند “واو” تبصره ۵، که در قانون بودجه سال شمسی ۹۴ وجود داشته که اجازه می‌دهد تمامی پروژه‌‌های زیرساختی جهت هزینه‌های خود از صندوق توسعه ملی بهره بری و استفاده کنند و همچنین همچنین تمامی درآمدهای پروازهای عبوری از فراز ایران جهت اتمام پروژه‌ ترمینال زیارتی سلام بهره بری و استفاده می‌می شود.

او همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر بهره بری و استفاده از در‌آمدهای توسعه ملی و همچنین همچنین درآمدهای پروازهای عبوری از فراز آسمان ایران دو منبع جهت اتمام ترمینال زیارتی سلام می باشد.

آخوندی در ادامه با اشاره به آنکه شهرستان فرودگاهی امام و پیشوا خمینی(ره) به عنوان یک موتور توسعه ملی در پایتخت به شمار می‌رود گفت: جهت ارتقای سطح سرویس ها و خدمات آن پروژه اقدامات بسیاری انجام داده‌ایم که در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آتی به تدریج اعلام می‌می شود.

** افتتاح ترمینال ایرانشهر در فرودگاه ولی باید توجه داشت خمینی (ره) ظرف ۳ سال شمسی بعدی

در ادامه وزیر راه و همچنین شهرسازی به ترمینال ایرانشهر در آن فرودگاه اشاره کرد و همچنین گفت: آن ترمینال به مساحت ۲۰۰ هزار مترمکعب می باشد که جهت ۲۰ میلیون مسافر در سال شمسی طراحی شده که هفته قبل فراخوان آن هم اعلام شد.

او همچنین اظهار داشت: ظرف سه سال شمسی ترمینال ایرانشهر با ظرفیت ۲۰ میلیون مسافر در اختیار شهروندان و مردم شهر قرار می‌گیرد و همچنین ترمینال ایرانشهر و همچنین سلام یک ظرفیت شش برابری نسبت به ظرفیت موجود کل فرودگاه امام و پیشوا خمینی (ره) می باشد.

آخوندی در خصوص علت نامگذاری آن ترمینال به ایرانشهر گفت: آن ترمینال به عنوان یک دروازه جهت کشور ایران می باشد و همچنین ما می‌توانیم با نامگذاری‌های درست نحوه معماری ترمینال‌ها و همچنین فرودگاه‌ها را مشخص کردن کنیم.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5222820/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-400-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%A7%D9%84-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85
تازه ترین و جدیدترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : هزینه ۴۰۰ میلیارد تومانی جهت ساخت ترمینال زیارتی سلام

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *