دوشنبه , آذر ۲۰ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / نکات کلیدی در تشخیص به‌موقع سکته مغزی

نکات کلیدی در تشخیص به‌موقع سکته مغزی

موارد و نکات کلیدی در تشخیص به‌موقع سکته مغزی

دکتر «استنلی توریم» از بیمارستان «مونت سینای» در نیویورک گفت: امروزه به دلیل تشخیص به موقع، درمان‌های تهاجمی و همچنین روش‌های درمانی تداخلی جدید، تعداد بیشتری از بیماران مبتلا به سکته مغزی نسبت به قبل بدون معلولیت یا با معلولیت محدود ناشی از آن هم به زندگی عادی خود بازمی‌گردند.

ولی باید توجه داشت به رغم آن موفقیت‌ها هنوز ضرورت دارد که اقدامات بیشتری جهت کاهش آسیب‌های ناشی از سکته مغزی در جوامع انجام می شود. همچنین ضرورت دارد اشخاص بیشتری با اولین نشانه ها و علائم هشداردهنده سکته مغزی آشنا شوند تا بیماران بتوانند کمک‌های درمانی مورد مستلزم و نیاز را به موقع گرفتن کند.

سکته مغزی در آمریکا عامل اصلی معلولیت‌های طولانی مدت و همچنین پنجمین عامل مردن و مرگ و همچنین میر می باشد که هر سال شمسی به فوت ۱۳۰ هزار فرد یا شخص منجر می‌می شود. زمانی که فرد دچار سکته مغزی می‌می شود هر چه زمان بیشتری بگذرد احتمال آسیب دیدن مغز نیز افزایش می‌یابد.

تمامی اشخاص در معرض خطر ابتلا به سکته مغزی خواهند بود. آن خطر با افزایش سن اکثرا و بیشتر می‌می شود، ولی باید توجه داشت در هر تیم سنی احتمال بروز آن هم وجود دارد. اکثرا و بیشتر افرادی که به دلیل سکته مغزی در بیمارستان بستری می‌شوند کمتر از ۶۵ سال شمسی سن دارند. همچنین احتمال سکته مغزی در زنان بیش از مردان می باشد. عواملی زیرا و به درستی که فشارخون و همچنین کلسترول بالا، استعمال سیگار و همچنین نژاد شامل فاکتورهای مهم در بروز سکته مغزی خواهند بود.

وبسایت و مرکز خبرهای جدید هلث‌دی نیوز در آن به گفته به معرفی بعضی از نشانه ها و علائم سکته مغزی و همچنین تشخیص به موقع آن هم پرداخته‌ می باشد:

– از دست رفتن ناگهانی تعادل یا فقدان هماهنگی بین افراد بدن

– بروز تغییرات ناگهانی در اقتدار و قدرت بینایی شامل دوبینی یا نابینایی در یکی از چشم‌ها

– بی‌حسی یا افتادگی در یک سمت صورت

– بروز ضعف و همچنین ناتوانی در یکی از شانه‌ها

– ناتوان شدن فرد در صحبت کردن

به گفته پزشکان در صورتی که هر یک از آن نشانه ها و علائم در بیمار دیدن شد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد فورا با اورژانس تماس گرفته می شود.

 

http://migna.ir/vdchv6nx.23nvqdftt2.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : موارد و نکات کلیدی در تشخیص به‌موقع سکته مغزی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *