شنبه , آذر ۴ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / نوروفیدبک چیست/ روشی که در ۶۵ درصد افراد مؤثر است

نوروفیدبک چیست/ روشی که در ۶۵ درصد افراد مؤثر است

نوروفیدبک چیست/ روشی که در ۶۵ قسمت و بخش اشخاص مؤثر می باشد

n00029888 b نوروفیدبک چیست/ روشی که در 65 درصد افراد مؤثر است

 

امیرمحمد شهسوارانی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به سؤال یکی از شهروندان در مورد اثربخشی نوروفیدبک، اظهار داشت: یکی از اصول مهم در روان‌درمانی بهره بری و استفاده بهینه از فناوری‌های نوین در باره توانبخشی عصبی – شناختی می باشد.

آن موارد شامل روش‌هایی زیرا و به درستی که نوروفیدبک، بایوفیدبک، تحریک الکتریکی و همچنین مغناطیسی مغز و همچنین روش‌های مشابه می باشد.

او همچنین افزود: نوروفیدبک یکی از باسابقه‌ترین روش‌ها در آن حوزه می باشد که از دهه ۱۹۶۰ میلادی بهره بری و استفاده از آن هم در بهبود معظلات و مسائل و مشکلات روانشناختی رایج بوده می باشد.

شهسوارانی ادامه داد: آن فناوری که بهره بری و استفاده از آن هم اولین بار در آمریکای شمالی رواج پیدا کرده شد، در واقعیت و حقیقت روش غیر تهاجمی و همچنین غیرفعال می باشد که بر اساس شدت امواج مغزی با شیوه نوار مغزی و همچنین تفسیر آن هم توسط رایانه صورت می‌گیرد و همچنین آن تفسیر به فرد کمک می‌کند با بهره بری و استفاده از اصول روانشناسی یادگیری خود به اصلاح امواج مغزی‌اش بپردازد.

آن متخصص حوزه بهداشت روان تصریح کرد: موارد و نکات مهم در کاربرد نوروفیدبک شامل بهره بری و استفاده روان‌درمانگر از آن روش در کنار سایر روش‌های روان‌درمانی به عنوان تنها یکی از اجزای درمان و همچنین در عین حال کار تیمی با روانشناس، روانپزشک، کار درمانگر، متخصص غدد داخلی و همچنین متخصص مغز و همچنین اعصاب می باشد.

او همچنین افزود: بایستی و حتما در نظر داشت که نوروفیدبک مانند تمامی شیوه‌های بهبود و همچنین درمان در عرصه‌های علم پزشکی جدید و همچنین روانشناسی در مورد همه اشخاص جواب نمی‌دهد و همچنین تنها در ۶۵ قسمت و بخش اشخاص مؤثر می باشد که آن موضوع با ارزیابی ابتدایی و اولیه مشخص می‌می شود.

شهسوارانی گفت: طول مدت درمان با بهره بری و استفاده از نوروفیدبک بین ۲۰ تا ۵۰ جلسه می باشد در صورتی که فرد بعد از ۵ الی ۷ جلسه به درمان پاسخ ندهد آن روش جهت او مناسب نبوده و همچنین زمان خاتمه درمان در مورد افرادی که نوروفیدبک در مورد آنها جواب می‌دهد ۵ الی ۷ جلسه بعد از رسیدن و همچنین تثبیت در نقاط درمانی موردنظر می باشد.

آن روانشناس ادامه داد: نوروفیدبک به هیچ وجه نمی‌تواند به تنهایی جایگزین سایر روش‌های درمانی می شود و همچنین در بهترین حالت ممکن بر اساس منابع و همچنین پژوهش‌های درازمدت انجام شده می‌تواند حداکثر ۵۰ قسمت و بخش مصرف دارو را انجام دهد.

او همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس پژوهش‌های طولی انجام شده ماندگاری نتایج نوروفیدبک به تا حال ۳۰ سال شمسی بوده می باشد.

 

 

http://migna.ir/vdcevv8w.jh8ovi9bbj.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای اسپورت و ورزشی : نوروفیدبک چیست/ روشی که در ۶۵ قسمت و بخش اشخاص مؤثر می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *