یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / نوردرمانی تومورها با نانو ذرات ؛ جدیدترین روش مقابله با سرطان ها

نوردرمانی تومورها با نانو ذرات ؛ جدیدترین روش مقابله با سرطان ها

نوردرمانی تومورها با نانو ذرات ؛ تازه ترین و جدیدترین روش مقابله با سرطان ها

81590040 6420685 نوردرمانی تومورها با نانو ذرات ؛ جدیدترین روش مقابله با سرطان هابه به گفته پایگاه اینترنتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، نور از دیرباز جهت درمان سرطان بهره بری و استفاده می شد؛ ولی باید توجه داشت نور درمانی تنها زمانی مؤثر می باشد که بتوان نور را به سلول سرطانی رساند، بنابراین امکان نور دهی در نواحی زیرپوست وجود ندارد.

محققان دانشگاه واشنگتن به تازگی موفق شدند با نوردهی، قسمت و بخش های خیلی زیاد عمیق بدن را مورد درمان قرار دهند؛ قسمت و بخش هایی که پیش از آن امکان نوردهی به آنها وجود نداشت.
در آن پژوهش محققان از رادیکال های آزاد حساس به نور بهره بری و استفاده کردند که با تحریک نور سلول های سرطانی را از بین می برند. ساموئل آچیلوف از محققان آن پروژه می گوید: نوردرمانی کارایی بالایی دارد و همچنین تاثیرات و همچنین اثرات جانبی خیلی زیاد کمی ساخته یا ایجاد می کند. ولی باید توجه داشت تومورهای عمیق را نمی قدرت با آن روش درمان کرد.
او همچنین افزود: در آن پروژه ما از مواد حساس به نور بهره بری و استفاده کردیم که در اثر تابش نور، رادیکال آزاد ساخته یا ایجاد می کنند. آن رادیکال های سمی، سلول های سرطانی را نابود می کنند. منبع نور مورد بهره بری و استفاده در آن پروژه، تابش سرنوکوف می باشد. تابش سرنوکوف در دهه ۱۹۳۰ توسط پاول سرنوکوف کشف شد و همچنین سبب اعطای جایزه نوبل فیزیک به آن دانشمند شد.
نتایج آن پژوهش در روزنامه یا نشریه Nature Nanotechnology نشر یافته شده شده می باشد.

http://migna.ir/vdchi-nx.23nvqdftt2.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید اسپورت و ورزشی : نوردرمانی تومورها با نانو ذرات ؛ تازه ترین و جدیدترین روش مقابله با سرطان ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *