دوشنبه , تیر ۲۳ ۱۳۹۹
خانه / علمي پزشكي / نقش یک فاکتور گوارشی در بروز افسردگی

نقش یک فاکتور گوارشی در بروز افسردگی

نقش یک فاکتور گوارشی در بروز افسردگی

آن بررسی کردن اولین مطالعه‌ای می باشد که به بررسی روی نقش باکتری‌های روده‌ای در تغییر رفتار فرد پرداخته می باشد. به گفته «پرمیسل برسیک»، نویسنده ارشد آن مطالعه در بررسی کردن‌های آزمایشگاهی روی موش‌ها دیدن شد که آن باکتری‌ها نقش مهمی در بروز رفتارهای ناهنجار و همچنین غیرطبیعی بازی می‌کند.
برسیک همچنین افزود: آن نقش تنها به باکتری‌ها برنمی‌گردد بلکه ارتباط و رابطه دوسویه‌ای بین استرس در موش‌های آزمایشگاهی و همچنین «میکروبیوتا»ی بدن آنهاست.

«میکروبیوتا» معرف مجموعه‌ای از گونه‌های میکروارگانیسم می باشد که در افراد مختلفی که با محیط خارج از بدن ارتباط دارند شامل در سطوح و همچنین لایه‌های عمقی پوست، دهان، ریه و همچنین روده زندگی می‌کنند. پیش از آن مشخص شده بود باکتری‌های روده‌ای بر نوع رفتار تاثیر می‌گذارد ولی باید توجه داشت اکثرا و بیشتر مطالعات پیشین روی موش‌های سالم و همچنین طبیعی انجام گرفته بود. در آن مطالعه پزشکان موش‌ها را در دوران ابتدایی و اولیه زندگی‌شان در معرض استرس قرار دادند و همچنین آنها را هر روز خدا به مدت سه ساعت از مادرانشان جدا کرده و همچنین مجدد پیش مادرهایشان بازمی‌گرداندند.

آن تیم تخصصی دیدن کردند موش‌هایی با میکروبیوتای پیچیده که از مادر خود جدا شده بودند، رفتارهای شبه افسرده و همچنین مضطرب از خود بروز می‌دادند و همچنین سطح هورمون استرس کورتیکوسترون آنها غیرمعمول بوده می باشد. همچنین به دلیل وجود پیام‌رسان‌های عصبی مشخص شد معده آنها دچار نارسایی می باشد.

به نقل از ساینس دیلی، همچنین مهندسین و متخصصین، آن آزمایش را در شرایط فقدان باکتری انجام داده و همچنین دیدن کردند در موش‌هایی که از مادرانشان جدا شده‌اند سطح هورمون استرس تغییر کرده و همچنین دچار نارسایی معده شده‌اند ولی باید توجه داشت هیچ علامتی از افسردگی و همچنین اضطراب در آنها وجود نداشته می باشد.

http://migna.ir/vdciupap.t1arz2bcct.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : نقش یک فاکتور گوارشی در بروز افسردگی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *