یکشنبه , بهمن ۱ ۱۳۹۶
خانه / علمي پزشكي / نقاشی کودکان را چگونه تفسیر کنیم؟

نقاشی کودکان را چگونه تفسیر کنیم؟

نقاشی کودکان را چگونه تفسیر کنیم؟

روانشناس بالینی گفت: بهترین نقاشی که نشان دهنده سلامت روان در کودک می باشد، کشیدن منزل و خانه با دودکش، پرده، پنجره، درب و همچنین آنتن می باشد.

به نقل از میگنا حکیم آقایی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به آنکه نقاشی کودکان می‌تواند نشان دهنده حالات خلقی آنها باشد، اظهارداشت: خطوط نازک و همچنین مطابق و یکدست در نقاشی کودک نشان دهنده سازگاری کودک می باشد و همچنین کودکانی که نسبت به محیط سازگارترند در نقاشی خود از خطوط مطابق و یکدست‌تری بهره بری و استفاده می‌کنند.

او همچنین افزود: کودکانی که از خطوط کوچک و همچنین فشرده بهره بری و استفاده می‌کنند از موضوعی ناخوش و غمگین خواهند بود و همچنین آن خطوط می‌تواند نشان دهنده ناراحتی درونی آنها باشد.

آن روانشناس بالینی ادامه داد: تحقیقات نشان می‌دهند کودکانی که در نقاشی خود از خطوط مارپیچ بهره بری و استفاده می‌کنند پرخاشگری بیشتری نسبت به سایر کودکان نشان می‌دهند همچنین خطوط نازک و همچنین ملایم مبین احساسات عاطفی کودک می باشد.

آن متخصص حوزه بهداشت روان تصریح کرد: بعضی کودکان خجالتی خواهند بود و همچنین جوش و همچنین خروش کمتری دارند، آن ویژگی‌ها با کشیدن خطوط کوتاه و همچنین کمرنگ خود را نشان می‌دهند. کودکانی که از خطوط کوتاه در نقاشی خود بهره بری و استفاده می‌کنند خجالتی و همچنین آنهایی که نقاشی خود را با خطوط کمرنگ می‌کشند کمبود جوش و همچنین خروش دارند همچنین در صورتی که در صفحه نقاشی غذاهای خالی بیشتری وجود داشته و همچنین نقاشی کودک کوچک باشد می‌قدرت به اعتماد‌به‌نفس پایین کودک پی برد.

آقایی گفت: بعضی کودکان مدام نقاشی خود را پاک می‌کنند و همچنین خطوط جدیدی را ترسیم می‌کنند، آن رفتار می‌تواند نشانه ترس و همچنین اضطراب درونی کودک باشد همچنین کودکانی که نقاشی منزل و خانه آنها بدون درب و همچنین پنجره می باشد یعنی وابستگی شدیدی به مادر خود دارند.

او همچنین افزود: بهترین نقاشی که نشان دهنده سلامت روان در کودک می باشد، کشیدن منزل و خانه با دودکش، پرده، پنجره، درب و همچنین آنتن می باشد.

آن روانشناس بالینی ادامه داد: خورشید در نقاشی کودک نماد پدر می باشد و همچنین کودکانی که خورشید را با چشم و همچنین ابرو ترسیم می‌کنند ارتباط و رابطه خوبی با پدر خود دارند، همچنین کشیدن خورشید سیاه، تیرگی ارتباط و رابطه با پدر را نشان می‌دهد.

او همچنین خاطرنشان کرد: در ترسیم آدمک، چنانچه سر بزرگتر از بدن باشد می‌قدرت به ناسازگاری کودک پی برد همچنین کشیدن سر به تنهایی بدون بدن اضطراب را می‌رساند. سر کوچک و همچنین تن پهناور و بزرگ نشان دهنده آن می باشد که کودک از گفتن حقایق فاصله می‌گیرد.

 

http://migna.ir/vdcja8et.uqeyozsffu.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : نقاشی کودکان را چگونه تفسیر کنیم؟

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *