دوشنبه , مرداد ۱ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / نظر مدیرگروه روانشناسى دانشگاه شهید بهشتى درباره میزان بدگمانی در بین بانوان و آقایان

نظر مدیرگروه روانشناسى دانشگاه شهید بهشتى درباره میزان بدگمانی در بین بانوان و آقایان

نظر مدیرگروه روانشناسى دانشگاه شهید بهشتى در مورد مقدار و اندازه و میزان بدگمانی در بین بانوان و همچنین آقایان

کارشناس مسائل تربیتى و همچنین مدیر تیم روانشناسى دانشگاه شهید بهشتى تهران گفت: تحقیقات نشان داده می باشد که مقدار و اندازه و میزان بدگمانی در بین بانوان در مقایسه با مردها اکثرا و بیشتر می باشد که بایستی و حتما جهت حل آن مشکل راهکارهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری ارائه می شود.

دکترسیما فـــــردوسی شامگاه سه‌شنبه در سلسله نشست‎های هفتگی پاتوق خانواده با موضوع «با بی‎اعتمادی همسرم چه کنم» اظهار کرد: جهت علت‎شناسی بی‌اعتمادی بایستی و حتما به دوران کودکی اشخاص برگردیم.

او همچنین افزود: بی توجهی به نیازها در دوران کودکی و همچنین عدم پاسخگویی به آن نیازها، یکی از عوامل ساخته یا ایجاد بی‎اعتمادی در بین اشخاص می باشد.
کارشناس مسائل تربیتى و همچنین مدیر تیم روانشناسى دانشگاه شهید بهشتى تهران عنوان کرد: بسیاری از روانشناسان و همچنین کارشناسان بهداشت روان معتقدند که دوران نوزادی اشخاص نیز در ساخته یا ایجاد بی‎اعتمادی در بعدی خیلی زیاد تاثیرگذار می باشد.

او همچنین ادامه داد: هنگام و زمانی که نوزاد جهت دستیابی به نیازهای خود هیچ‌گونه پاسخی از پدر و همچنین مادر و همچنین خود در محیط گرفتن نکند، در مرحله اول نسبت به محیط بی‎اعتماد می‎می شود و همچنین در مرحله دوم نیز دیدگاه مثبتی نسبت به اطرافیان و همچنین محیط خود پیدا نمی‎کند.

کارشناس مسائل تربیتى و همچنین مدیر تیم روانشناسى دانشگاه شهید بهشتى تهران گفت: تحقیقات نشان داده می باشد که مقدار و اندازه و میزان بدگمانی در بین بانوان در مقایسه با مردها اکثرا و بیشتر می باشد که بایستی و حتما جهت حل آن مشکل راهکارهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری ارائه می شود.

فردوسی تجربیات منفی و همچنین تکرار آن تجربیات را از دیگر عوامل ساخته یا ایجاد بی‎اعتمادی در اشخاص دانست و همچنین خاطر نشان کرد: دوستان ناباب از دیگر عوامل ساخته یا ایجاد بی‎اعتمادی در اشخاص می باشد به طوری که نظام فکری فرد در بعدی حول و همچنین حوش محور بی‎اعتمادی رشد می‎کند.

او همچنین ادامه داد: در بزرگسالی هنگام و زمانی که فرد نیت و اراده ازدواج پیدا می‎‌کند، از آن هم‌جایی که شرط اول ازدواج، وجود اعتماد نسبت به جنس مخالف می باشد ولی باید توجه داشت متاسفانه آن‌گونه اشخاص نسبت به همسر خود دچار بی‎اعتمادی می‎شوند و همچنین مقدار و اندازه و میزان بی‎اعتمادی نیز با افزایش سن رشد می‎کند.

مدیر تیم روانشناسى دانشگاه شهید بهشتى تهران شروع بی‎اعتمادی را از دوران نوجوانی اعلام کرد و همچنین گفت: متاسفانه دخترک های جوان و ازدواج نکرده جوون هنگام و زمانی که با آن‌گونه مسائل در طرف مقابل‌شان روبه‌رو می‎شوند، حساسیت طرف مقابل خود را دال بر علاقه‎مندی همسر نسبت به خود می‎داند؛ آن در حالی می باشد که چنین رفتارهایی نشانه‌ای از علاقه فرد نیست.

او همچنین به ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف بدبینی در اشخاص اشاره کرد و همچنین افزود: گاهی اوقات همسران در ابتدای زندگی مشترک خود با یکدیگر در مورد مسائل متنوع و گوناگون و مختلف مانند نحوه لباس پوشیدن، نوع رفتار و همچنین … قرار می‎گذارند زمانی که یکی از اشخاص خلاف وعده‎های خود عمل می‎کند، طبیعی می باشد که طرف مقابل به او همچنین شک کند و همچنین نسبت به او همچنین دچار بدبینی می شود.

فردوسی ادامه داد: بدبینی در چنین افرادی از بین نمی‎رود، مگر آن که فرد مورد نظر که خطایی از او سر زده می باشد، قاطعانه اراده و تصمیم راسخ بگیرد به تمام حرف‎ها و همچنین قول‎های خود عمل کند و همچنین در غیر آن‎صورت شک و همچنین بدبینی ادامه دارد.

او همچنین به نوع دوم بدبینی اشاره کرد و همچنین گفت: در نوع دوم، بدبینی به سمت بدگمانی پیش می‎رود؛ به طوری که طرف مقابل در کمال صداقت زندگی می‎کند ولی باید توجه داشت طرف دیگر نسبت به او بدگمان می باشد.

مدیر تیم روانشناسى دانشگاه شهید بهشتى تهران در تعریف هذیان اذعان داشت: در تعریف هذیان آمده می باشد هنگام و زمانی که باور فرد در دنیای واقعی وجود نداشته باشد، فرد دچار هذیان شده می باشد.

او همچنین تاکید کرد: هنگام و زمانی که فکر کردن و اندیشیدن فرد حالت هذیانی پیدا می‎کند به آن حالت اختلال هذیانی گفته می‎می شود که در آن نوع اختلال، فرد حرف‎های سنگینی می‎زند و همچنین همسر خود را متهم به خیانت می‎کند.
او همچنین ادامه داد: به همین دلیل رفت و همچنین آمد همسر خود را زیر نظر می‎گیرد؛ تنها به دنبال اثبات گفته‎های خود می باشد آن در حالی می باشد که تفسیرهای او همچنین کاملا منفی می باشد.

فردوسی پیرامون نحوه برخورد با افرادی که دچار اختلال هذیان شده‎اند، گفت: با آن اشخاص نباید وارد بحث‎های طولانی‎مدت شد چراکه آن هم‌ها به هیچ وجه قانع نمی‎شوند و همچنین به روش کامل در ذهن خود پیام منفی وارد می‎کند.

او همچنین تصریح کرد: بچه‎ها در آن‌گونه فضاها از رفتارهای والدین خود تقلید می‎کنند به طوری که آسیب آن نوع رفتارها بر کودکان خیلی زیاد بالا می باشد و همچنین آن هم‌ها در بعدی همین اشخاص را در پیش می‎گیرند.

کارشناس مسائل تربیتى و همچنین مدیر تیم روانشناسى دانشگاه شهید بهشتى تهران دسته سوم را افرادی اعلام کرد که بدبینی آن هم‌ها خفیف‎تر از دیگران می باشد و همچنین گفتن داشت: آن اشخاص رفتارهای شک برانگیزی از همسر خود دیدن می‎کنند و همچنین آن باعث می‎می شود که فرد مقابل نسبت به آن رفتارها بی اعتماد می شود؛ بنابراین بایستی و حتما اکثرا و بیشتر به علت رفتارها دقت می شود.

او همچنین گفتن کرد: بدبینی و همچنین بدگمانی ریشه ژنتیکی ندارند ولی باید توجه داشت در خانواده عواملی وجود دارد که بی‎اعتمادی را در اشخاص دامن می‎زنند.

فردوسی گفتن کرد: متاسفانه بسیاری از خانواده‎ها فرزندان خود را از دوران کودکی وارد اجتماع و همچنین بازار کار می‎کنند که آن موضوع باعث می‎می شود کودک با دیدن اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین انواع رفتارها در بعدی تاثیر بگیرد و همچنین از آنجایی که آن هم‌ها اقتدار و قدرت تحلیل ندارند، در دوران بزرگسالی نسبت به اطرافیان دچار بی‎اعتمادی می‎شوند.

http://migna.ir/vdcb8sbf.rhbswpiuur.html
برترین خبرهای اسپورت و ورزشی : نظر مدیرگروه روانشناسى دانشگاه شهید بهشتى در مورد مقدار و اندازه و میزان بدگمانی در بین بانوان و همچنین آقایان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *