جمعه , تیر ۲۰ ۱۳۹۹
خانه / مقالات / نحوه گذاشتن عکس زیبا در وبلاگ

نحوه گذاشتن عکس زیبا در وبلاگ

برای گذاشتن عکس زیبا در وبلاگ (یا به اصطلاح درج عکـس در وبلاگ)، بایستی آن عکس جالب در یک وبسایت موجود باشد و جزء فایـل های متعلق به سایت خاصی باشد. به جمله دیگر باید بتوان با Internet Explorer عکـس را دید. پس عکس های داخـل کامپیوترتان را نمی توانید در بلاگ ها قرار دهید، مگر اینکه آنها را قبلا به یک وب سایت فعال، منتقل کرده باشید.
apple2 نحوه گذاشتن عکس زیبا در وبلاگ
آپلود عکس

آپلود عکس,آپلود عکس رایگان,آپلود

در اینجا شیوه درج عکس جالب در بلاگ جهت هر دو حالت آمده است. ابتدا حالتی که عکـس متعلق به یک وب وب سایت خاصی است و حالت دوم مربوط به زمانی است که عکس جالب در رایانه خودتان است :

الف) عکس های موجود در یک وبسایت :

این گونه عکس ها را در هر زمان و از طریق اتصال به اینترنت می توان دید . مثل عکس جالب هایی که در صفحات مختلف سایت میکرورایانه مشاهده می بکنید . کافی است آدرس دقیق عکـس را بدانید آن آدرس را در Internet Explorer خودتان تایپ بکنید تا بتوانید عکـس مورد نظرتان را ببینید و یا اینکه از طریق جستجو و گشتن در سایت ها، آن را به دست آورید. اما در گاهی از وبسایت ها امکان قرار دادن عکـس با پسورد وجود دارد. جهت دیدن این گونه عکس جالب ها باید پسورد یا رمز مورد نظر را وارد بکنید .

هم اکنون فرض بکنید که می خواهید یک عکس جالب خاصی را که در سایتی وجود دارد و شما از آن خوشتان آمده، در وبلاگ خود قرار دهید. اصرار می کنم که این عکس جالب ها را با رفتن به سایت مربوطه می توانید مشاهده بکنید . مثل عکس هایی که در سایت یاهو دیده می شوند یا عکس جالب هایی که در این صفحه مشاهده می بکنید . مثل عکـس زیر:

معروف ترین فرمت های عکس جالب ها JPG GIF BMP است. در پروگرام paint بعضی از فرمت های معروف را می توانید ببینید. چون اندازه فایل های JPG کم است، عکس های اکثر وب سایت ها با فرمت (JPG) یا برخی ها با فرمت (GIF) می باشند . اکثرا ٌ به دلیل اندازه بالای عکس جالب های BMP از این نوع، کمتر مصرف می شود؛ مگر آنکه عکس، نیاز به رزولوشن بالایی داشته باشد.

برای نشان دادن این عکس ها در وبلاگتان اول بایستی به سایتی که عکس زیبا در آن سایت قرار دارد رفته و بعد آدرس URL عکس را بردارید (یعنی جهت مثال یاداشت بکنید !) یا برترین راه این است که:

به وب سایت مورد نظر رفته عکس را آورده روی عکس راست کلیک بکنید و روی properties آن عکس رفته و آدرس URL آن را کامل کپی بکنید . اکنون چنانچه این آدرس (URL) را در Internet Explorer خودتان Paste بکنید (همچنان در حال اتصال به اینترنت هستید) آدرس عکس در بالای Internet Explorer ظاهر خواهد شد که با زدن کلید Enter می بایست فقط آن عکس را بدون بقیه مطالبش توی صفحه Internet Explorer مشاهده بکنید . اگر موفق به این کار شدید یعنی آدرس عکس را درست برداشتید.

جهت مثال آدرس عکـس سیب قرمزی که در بالا آمده به این صورت است:

هم اکنون با در اختیار داشتن آدرس عکس، به راحتی می توانید آن را در وبلاگتان درج بکنید . لازم به ذکر است که در برخی از ادیتورهای وبلاگها (سرویس دهنده های بلاگ ها) می توان صرفا با راست کلیک کردن روی عکس و عمل copy و پس paste، عمل انتقال عکس جالب به وبلاگ را به راحتی انجام داد نیازی به کپی نمودن آدرس URL نیست.

وقتی برای بار اول این کار را انجام می دهید حتمـا قبل از پست «پیش نمایش» را بزنید و عکسی را که در وبلاگتان گذاشته اید ببینید و از انتقال درست آن مطمئن شوید.

در اینجا ذکر این نکته هم ضروری است که ممکن است برخی عکس ها زیاد بزرگ باشد و احیانا در وبلاگتان نشان داده نشود که اما در همان پیش نمایش معلوم خواهد شد، دربقیه مقالات سایت میکرو رایانه به صورت مفصل در این مورد بحث شده است. در این حالت به نظر من با کیفیت ترین کار این است که عکس زیبا را ابتدا در داخـل رایانه خودتان ذخیره کرده و بعد با پروگرام های ویرایش تصویر آن را کوچک کرده (در این مورد مقالاتی در تالار گفتگوی وب سایت میکرو رایانه وجود دارد) و بعد آن را به یک وب سایت میزبان منتقل کرده (به شرحی که در زیر می آید) بعد مصرف بکنید .

ب) عکس های درون کامپیوتر خودتان:

درباره عکس های شخصی خودتان که می خواهید آنها را در بلاگ قرار بدهید، می بایست ابتدا آنها را به درون یک وب سایت منتقل بکنید . (اصطلاحا Upload کردن تصویر می گویند) و بعد از اینکه عکس جالب مورد نظرتان به وبسایت منتقل گردید آن وبسایت میزبان عکس زیبا شما می شود! هم اکنون شما می توانید عکس جالب تان را در سایت میزبان مشاهده نمایید و لذا می توانید آدرس آن را (بعد از انتقال به وبسایت میزبان) به شرحی که در بند الف ذکر شد به دست آورده و آن را در وبلاگتان استفلاده بکنید و یا آن را با Internet Explorer ببینید و یا آدرسش را به دوست ها تان بدهید.

وبسایت هایی که عکس فایل را میزبانی می کنند بسیار زیاد زیاد هستند که از عبارت آنها سایت یاهو و وب سایت گـوگل است . یکی از وبسایت هایی که بلاگ نویسان ایرانی در حال حاضر از آن بیشتر مصرف می کنند سایت:

است که گذاشتن عکس زیبا در آن بوده نیازی به ثبت نام ندارد به راحتی می توانید عکـس های درون رایانه تان را در آن Upload بکنید .

یکی دیگر از وب سایت های زیاد دیده شده که می توان برای عکس جالب ها در آن رمز هم قرار داد تا هر فردی قادر به مشاهده عکـس ها نباشد وبسایت :

است.
جهت استفاده از این وب سایت بایستی در آن ثبت نام بکنید . توجه بکنید که در این سایت سایت های مشابه که جهت دیدن عکس جالب ها لازم به ثبت نام دادن پسورد است، بعد از انتقال عکستان به سایت فوق (Upload)، می بایست عکس جالب تان را share هم بکنید که در این صورت به فرمت shared to evreyone در می آید.

این نکته را هیچ زمان فراموش نکنید که همـواره عکس زیبا هایی را که می خواهید در وبلاگ قرار دهید، باید بتوانید در Internet Explorerتان ببینید. در وب سایت هایی که گذاشتن عکس جالب در آنها نیاز به دادن رمز و شناسه ورودی است (مثل sharemation.com) بعد از log out هم باید بتوانید با Refresh مجددا عکستان را ببینید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ سرور اختصاصی یک کامپیوتر در یک شبکه مادی و معنوی برای خدمت به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *