شنبه , مرداد ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / علمي پزشكي / موسیقی‌درمانی بهتر از ۱۰ قرص آرام‌بخش

موسیقی‌درمانی بهتر از ۱۰ قرص آرام‌بخش

موسیقی‌درمانی بهتر از ۱۰ قرص آرام‌قسمت و بخش

سید نصرت‌الله میرمعینی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با گفتن آنکه موسیقی‌درمانی به دو روش فعال و همچنین غیرفعال تقسیم می‌می شود، اظهار کرد: روش فعال آن هم به شکل خواندن و همچنین نواختن موسیقی بوده ولی باید توجه داشت روش غیرفعال آن هم به گوش دادن و همچنین شنیدن موسیقی اطلاق می‌می شود.

او همچنین با اشاره به آنکه در موسیقی‌درمانی غیرفعال تاثیر عمده در برانگیختن و همچنین اثرگذاری بر واکنش‌های عاطفی و همچنین ذهنی می باشد، افزود: نوع فعال آن هم موجب مطابق و یکدست کردن واکنش‌های متنوع و گوناگون و مختلف عاطفی، ذهنی، حسی و همچنین حرکتی با هم می‌می شود.

میرمعینی با تاکید بر آنکه موسیقی در بین هنرها ذاتی می باشد و همچنین به روش خارق‌العاده در زندگی بشر اثرگذار می باشد، تصریح کرد: موسیقی نیازهای ذهنی، جسمانی، عاطفی و همچنین فرهنگی انسان را برطرف می‌کند.

آن روانشناس با گفتن آنکه موسیقی بر مغز انسان ارتباط و رابطه زیستی و همچنین بیولوژیکی دارد، ادامه داد: موسیقی جهت درمان بیماری‌هایی همچون نقایص هوشی و همچنین عقب‌ماندگی‌های ذهنی، ناشنوایی، نابینایی و همچنین اختلالات بینایی و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات جسمی و همچنین روانی نظیر اضطراب و همچنین افسردگی و همچنین جهت بیماری‌های مهلک نظیر سرطان و همچنین ایدز و همچنین بیماری‌های کلیوی و همچنین تنفسی نقش عمده دارد.

او همچنین با تاکید بر آنکه عمده کاربرد موسیقی جهت کاهش تنش‌های روانی می باشد، عنوان کرد: در ایران از موسیقی‌درمانی به صورت سطحی و همچنین مقطعی جهت درمان بیماری‌ها بهره بری و استفاده می‌می شود ولی باید توجه داشت در کشورهای پیشرفته موسیقی‌درمانی جهت سالمندان، کودکان و همچنین بزرگسالان متغایر و متفاوت می باشد.

میرمعینی خاطرنشان کرد: پیشینه بهره بری و استفاده از موسیقی جهت درمان بعضی بیماری‌ها به یونان باستان و همچنین دوره قبل از میلاد برمی‌گردد و همچنین محققی که در آن دوره کاربرد موسیقی را عنوان کرد، گفتن می‌کند که سلامت روح از طریق موسیقی و همچنین سلامت جسم از طریق تمرین‌های اسپورت و ورزشی مهمترین موضوعات در سلامت انسان خواهند بود.
او همچنین در پایان گفتن کرد: بایستی و حتما به همه روانشناسان و همچنین در مجموع افرادی‌که به نوعی با بیماران روانی مواجه خواهند بود توصیه کرد آن نوع سبک‌های درمانی را فعال کنند.

http://migna.ir/vdcgnu9w.ak9nu4prra.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای اسپورت و ورزشی : موسیقی‌درمانی بهتر از ۱۰ قرص آرام‌قسمت و بخش

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

n00036161-s.jpg

زخمی که انسان را به آستانه مرگ می برد

زخمی که انسان را به آستانه مردن و مرگ می برد ارتباط و رابطه تن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *