جمعه , آذر ۲۴ ۱۳۹۶
خانه / اجتماعي / مفهوم مذاکره برد- برد برای ایران چیست؟/ غنی‌سازی اورانیوم در فضای بدون تحریم/ گروه ۱+۵ متحد نیستند/ ایستادگی یعنی…

مفهوم مذاکره برد- برد برای ایران چیست؟/ غنی‌سازی اورانیوم در فضای بدون تحریم/ گروه ۱+۵ متحد نیستند/ ایستادگی یعنی…

مفهوم مذاکره برد- برد جهت ایران چیست؟/ غنی‌سازی اورانیوم در فضای بدون تحریم/ تیم ۱+۵ متحد نیستند/ ایستادگی یعنی…

بهشتی‌پور در گفتگوی تفصیلی با باشگاه خبرنگاران:

کارشناس مسائل بین‌الملل و همچنین کارشناس مسائل هسته‌ای گفت: بستگی دارد که انتظار ما از برد – برد چه باشد؛ مذاکره برد – برد از نظر طرف مقابل، اعمال محدودیت‌ها و همچنین از نظر ما چرخه کامل سوخت هسته‌ای بدون تحریم می باشد و همچنین بایستی و حتما آن چرخه کامل را در قالب فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای داشته باشیم.

3071637 524 مفهوم مذاکره برد  برد برای ایران چیست؟/ غنی‌سازی اورانیوم در فضای بدون تحریم/ گروه 1+5 متحد نیستند/ ایستادگی یعنی...حسن بهشتی‌پور، کارشناس مسائل بین‌الملل و همچنین کارشناس مسائل هسته‌ای در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، در مورد مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: پشتوانه مذاکرات حاصل ۱۱ سال شمسی فعالیت بوده که اکنون به دوران پختگی مذاکرات رسیده‌ایم.

*** مذاکره برد – برد از نظر آن هم‌ها اعمال محدودیت‌ها و همچنین از نظر ما چرخه کامل سوخت هسته‌ای بدون تحریم می باشد

او همچنین با اشاره به واژه بُرد – بُرد در مذاکرات و همچنین مقصود از آن کلمه افزود: بستگی دارد که انتظار ما از برد – برد چه باشد و همچنین مذاکره برد – برد از نظر آن هم‌ها اعمال محدودیت‌ها و همچنین از نظر ما چرخه کامل سوخت هسته‌ای بدون تحریم می باشد و همچنین بایستی و حتما آن چرخه کامل را در قالب فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای داشته باشیم.

*** نباید انتظار داشت که ابزار تحریم را از دشمن بگیریم

بهشتی‌پور در مورد ابزار تحریم در دست دشمن یادآور شد: بایستی و حتما در مذاکرات اقداماتی انجام دهیم که ابزار تحریم را از دست دشمن بگیریم و همچنین بایستی و حتما ضمن مذاکره پیشامد جدید تحریم را در اقتصاد مقاومتی حل و همچنین فصل کنیم.

*** غنی‌سازی اورانیوم در فضای بدون تحریم

کارشناس مسائل بین‌الملل و همچنین مسائل هسته‌ای گفت: آن هم روش که در مورد پیشامد جدید بنزین اروپایی‌ها نیت و اراده داشتند ما را تحریم کنند و همچنین ما پالایشگاه‌ها را تجهیز کردیم یکی از اوضاع‌هایی وجود دارد پایان تحریم بوده و همچنین موضوع مهم‌تر آن می باشد که شرایطی فراهم می شود که غنی‌سازی اورانیوم بدون تحریم ساخته یا ایجاد می شود.

*** ایستادگی یعنی عدم مذاکره بر سر خطوط قرمز

او همچنین در پاسخ به آن سوال که بین واژه ایستادگی و همچنین سازش کدام را انتخاب می‌کنید، اظهار داشت: از دل ایستادگی مقاومت به وجود می‌آید و همچنین سازش یعنی زبونی، حال آن هم که مذاکرات مفهوم غیره ای را مطرح می‌کند و همچنین در مذاکرات ایستادگی یعنی عدم مذاکره بر سر خطوط قرمز مانند غنی‌سازی و همچنین مذاکره یعنی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای که طرف مقابل خط قرمز تو را به رسمیت بشناسد و همچنین اعتماد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به طرف مقابل را بدهد.

بهشتی‌پور افزود: آرمان ما حفظ نظام جمهوری اسلامی و همچنین مقابله با خواسته‌های نامشروع آمریکا می باشد و همچنین ما از مذاکره کنندگان حمایت می‌کنیم.

کارشناس مسائل بین‌الملل و همچنین مسائل هسته‌ای تأکید کرد: متأسفانه بعضاً شاهدیم که در نقد روند مذاکرات بعضی شهروندان و مردم شهر ایران را نسبت به تیم مذاکره کننده بدبین می‌کنند که آن صحیح نیست ولی باید توجه داشت نقد در مذاکرات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد و همچنین ما بایستی و حتما اوضاع مطلوب را با اوضاع ممکن در نظر بگیریم.

او همچنین در مورد نقش تیم مذاکره در دوران اخیر گفت: مذاکره کنندگان از همه معلومات و همچنین تجربه خود بهره بری و استفاده کردند و همچنین لحظه‌ای عدول نکردند و همچنین کسی که کار می‌کند شاید خطا هم داشته باشد و همچنین بایستی و حتما بررسی کردن کرد که آن در راستای فروختن منافع ملی بوده که در صورتی که آن گونه باشد بی‌انصافی به تیم مذاکره کننده می باشد.

بهشتی‌پور با اشاره به سیاست‌های شورای عالی امنیت ملی و همچنین تلاش مذاکره کنندگان در آن مسیر تأکید کرد: در مذاکرات هسته‌ای دو طرف در مواردی که خط قرمز نیست، انعطاف‌هایی نشان می‌دهند و همچنین آمریکایی‌ها هم در مواردی همچون نیروگاه فردو، ماهیت غنی‌سازی اورانیوم و همچنین غنی‌سازی ۲۰ قسمت و بخش انعطاف‌هایی داشته‌اند و همچنین ما نباید از مذاکره کنندگان انتظار معجزه داشته باشیم و همچنین صد البته کسی که کار انجام می‌دهد، قطعاً خطاهایی هم دارد.

*** تیم ۱+۵ متحد نیست

کارشناس مسائل بین‌الملل و همچنین مسائل هسته‌ای با اشاره به مدت زمان مذاکرات هسته‌ای و همچنین تاریخ نهایی که دو طرف جهت مذاکرات در نظر گرفته‌اند، یادآور شد: تیم ۱+۵ متحد نیستند و همچنین با هم اختلافاتی دارند.

او همچنین گفت: چین و همچنین روسیه اختلافاتی با کشورهای دیگر مذاکره کننده بر سر پیشامد جدید اوکراین و همچنین سوریه دارند و همچنین چین بر اساس منافع خود رودرروی آمریکاست.

*** تیم ۱+۵ به دنبال منافع خود می باشد

بهشتی‌پور یادآور شد: در تیم ۱+۵ بین انگلیس با آلمان و همچنین فرانسه و همچنین فرانسه و همچنین آمریکا اختلاف وجود دارد و همچنین آن هم‌ها ماهیت مشترکی ندارد و همچنین به دنبال منافع خود خواهند بود.

کارشناس مسائل بین‌الملل و همچنین مسائل هسته‌ای اظهار داشت: نظام اقتدار و قدرت در نظام بین‌المللی حاکم بوده و همچنین هر کشوری که اقتدار و قدرت بیشتری در علم، عرصه نظامی، تجارت خارجی و همچنین فرهنگی دارد، نفوذ بیشتری داشته ولی باید توجه داشت آن یک نظام آنارشی نیست و همچنین یک چارچوب و همچنین قواعد بین‌المللی دارد.

*** ۱+۵ نمی‌تواند در صورتی که توافقی صورت گیرد آن هم را نادیده گیرد

بهشتی‌پور با اشاره به آن که هیچ نگرانی در مورد توافقات ۱+۵ با ایران و همچنین نادیده گرفته شدن توافقات قبلی یادآور شد: رفتار توافقی قابل پیگیری در جوامع بین‌المللی می باشد و همچنین ما بایستی و حتما تلاش کنیم تا تعهدات خود را چارچوب‌دار پیگیری کنیم و همچنین ۱+۵ نمی‌تواند در صورتی که توافقی صورت گیرد آن هم را نادیده گیرد.

انتهای پیام/

http://www.yjc.ir/fa/news/5165126/%D9%85%D9%81%D9%87%D9%88%D9%85-%D9%85%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%BA%D9%86%DB%8C%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%88%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-15-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%DB%8C%D8%B9%D9%86%DB%8C
جدید و تو و تازه ترین خبرهای فرهنگی و اجتماعی : مفهوم مذاکره برد- برد جهت ایران چیست؟/ غنی‌سازی اورانیوم در فضای بدون تحریم/ تیم ۱+۵ متحد نیستند/ ایستادگی یعنی…

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

4254164_881.jpg

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴

آگهی استخدام ۲۰ اسفند ۹۴ تیم نبض بازار باشگاه خبرنگاران، جهت سهولت دسترسی کاربران آگهی‌های …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *